Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Badania dowodzą, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet w każdym wieku, jako dolegliwość w następstwie przyjmowania różnych leków lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku niestosowania hormonalnej terapii zastępczej. W Klinice Ambroziak nasi specjaliści od lat zajmują się leczeniem tego problemu używając najnowocześniejszych metod, aby każda kobieta czuła się komfortowo i była w stanie korzystać z życia w pełni.

Częściowy lub całkowity zanik warg sromowych większych to również powszechna dolegliwość. Jej istotą jest zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych oraz uogólniony proces zanikowy w obrębie skóry i tkanek. Dolegliwość ta może mieć podłoże genetyczne lub wystąpić w wieku pomenopauzalnym jako objaw towarzyszący bardzo zaawansowanym stadiom suchości pochwy. Szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości są kobiety aktywne – zmniejszone wargi sromowe większe niedostatecznie chronią te mniejsze przed urazami mechanicznymi. Jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny fitness zaczynają wiązać się z bolesnymi otarciami. Wiele kobiet w takich sytuacjach zaczyna rezygnować z ulubionych zajęć.

Dlaczego warto?

Zabieg zapewnia długotrwały efekt w postaci złagodzenia objawów i zniesienia zmian anatomicznych w obrębie pochwy i sromu, wzmacnia strukturę skóry oraz poprawia jej jędrność i elastyczność. Zabieg polega na podaniu w tkankę podskórną warg sromowych większych specjalnego preparatu, zawierającego wiążący wodę związek nawilżający wzbogacony o mannitol. Preparat podawany jest specjalną kaniulą o bardzo małej średnicy (przeważnie jedno wkłucie o śr. 1-2 mm).

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Kobiece strefy intymne

Cena

od 2700 zł

Rozwiązany problem

Niedostateczne nawilżenie pochwy, skłonność do zaniku warg sromowych większych, uczucie napięcia i pieczenia, wulwodynia

Jak często powtarzać

Częstotliwość zabiegów jak i ich ilość jest ustalana bezpośrednio z lekarzem prowadzącym.

Czas trwania zabiegu

około 30 minut

Efekty

Efektami tego prostego zabiegu są: biostymulacja lub przywrócenie prawidłowego nawilżenia środkowych i głębokich warstw skóry właściwej, zwiększenie objętości i nawilżenie skóry, wypełnienie i wymodelowanie oraz odtworzenie dwóch regularnych warg sromowych większych o jednakowej wielkości/objętości. Dzięki zabiegowi, każda kobieta może cieszyć się symetrycznymi i estetycznymi wargami sromowymi większymi oraz zdrową pochwą.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed zabiegiem lekarz wykonujący przygotowuje miejsce do iniekcji, stosując znieczulenie miejscowe w postaci kremu bądź zastrzyku. U większości pacjentek zabieg przebiega zupełnie bezboleśnie. Procedura zawsze jest poprzedzona wywiadem lekarskim m.in. na temat oczekiwań pacjentki. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach planowanej terapii dla życia intymnego. Wszelkie ustalenie zostaną ujęte w formule zgody na zabieg. Zachęcamy do wcześniejszego wydrukowania dokumentu, wnikliwego zapoznania się z nim, a następnie podpisania go na każdej stronie. Za pomocą kaniuli lekarz wykonujący rozprowadza preparat w skórze warg sromowych większych. Preparat podawany jest symetrycznie – w obydwie wargi sromowe.

Po zabiegu pacjentka może prowadzić normalny tryb życia, lecz przez 1-2 tygodnie należy unikać dużego nacisku na okolicę poddaną zabiegowi – trzeba więc zrezygnować np. z jazdy konnej czy z jazdy na rowerze.

Stan zapalny sromu, zmiany skórne sromu wymagające wcześniejszej weryfikacji histopatologicznej, objawy przeziębienia, opryszczka, ciąża.

Nie, gdyż zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Konieczność powtarzania zabiegu ustalana jest osobiście z lekarzem, gdyż nie każda pacjentka musi zabieg robić więcej niż raz.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Elektrokonizacja szyjki macicy

Elektrokonizacja szyjki macicy

Jeżeli kolposkopia lub cytologia wykazały nieprawidłowości, kolejnym krokiem na drodze do właściwej diagnozy powinna być elektrokonizacja szyjki macicy. W tym ...
Powiększenie punktu G

Powiększenie punktu G

W przedniej ściance pochwy znajduje się zgrubienie. U niektórych kobiet jest ono bardzo wrażliwe, mocno unerwione, co powoduje u nich ...
Wybielanie okolic intymnych

Wybielanie okolic intymnych

Rozjaśnianie miejsc intymnych to zabieg cieszący się dużą popularnością wśród osób posiadających przebarwienia lub mających do czynienia z hiperpigmentacją okolic ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy