Podniesienie piersi z implantami

Z troski o kobiecość
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Piersi wraz z wiekiem tracą jędrność i zaczynają opadać. Dzieje się tak na skutek karmienia piersią, procesów starzenia się skóry, a także w wyniku utraty masy ciała. Piersi stają się wiotkie i pod wpływem grawitacji dochodzi do zjawiska zwanego "ptozą", czyli opadnięciem piersi. Problem ten może być przyczyną zaburzenia samooceny, a w konsekwencji obniżenia jakości życia. Wówczas rozwiązaniem problemu jest podniesienie piersi, które może być wykonane jako osobna operacja, lub podniesienie z implantami w przypadku, gdy pacjentce zależy również na zwiększeniu rozmiaru piersi.
 

Podniesienie piersi z implantami jest operacją przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym. Polega na umieszczeniu implantu, wycięciu nadmiaru skóry i wymodelowaniu gruczołu w taki sposób, że piersi stają się jędrne i pełne. Podczas operacji brodawki zostają przeniesione pod skórą w nowe miejsce co pozwala na zachowanie czucia. W zależności od zastosowanej techniki, blizny po mastopeksji z implantami przebiegają wokół otoczki, a także pionowo, lub w kształcie odwróconej litery "T".
 

Dlaczego warto?

Operacja pozwala na jednoczasowe podniesienie piersi oraz zwiększenie ich objętości.

Co musisz wiedzieć?

Rozwiązany problem

Ptoza, czyli opadnięcie piersi

Jak często powtarzać

Zabieg nie wymaga powtarzania

Czas trwania zabiegu

ok 2-3 godzin

Efekty

Efektem zabiegu są uniesione oraz jędrne piersi, powiększone do pożądanego rozmiaru.

Fizjoterapia jest nieodłącznym ogniwem operacji podniesienia i powiększania piersi. Fizjoterapia pooperacyjna zapewni lepsze, szybsze efekty przeprowadzonego zabiegu oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Fizjoterapeuta dokona oceny i w zależności od czasu, jaki minął od operacji, wykona zabiegi takie, jak naświetlanie lampą LED, kinesiotaping przeciwobrzękowy, kinesiotaping na blizny, drenaże manualne limfatyczne, mobilizacje blizny, drenaże Icoone, zabieg STORZ, laseroterapię na blizny oraz nauczy, w jaki sposób należy wykonywać autoterapię w domu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed operacją, około 2 tyg. odbywa się konsultacja anestezjologiczna dopuszczająca do zabiegu. Na tą konsultację Pacjentka stawia się z wynikami wszystkich badań, z punktu widzenia chirurgicznego bardzo ważne jest badanie USG lub mammografia piersi. Pacjentka stawia się w dniu zabiegu na czczo, ok 1h przed operacją. Podpisuje stosowne dokumenty. Zanim pacjentka wejdzie na blok, odbywa się badanie anestezjologiczne oraz spotkanie z chirurgiem, który wykonuje niezbędny dla zabiegu rysunek na piersiach. Zabieg operacyjny podniesienia piersi z implantami jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2-3 godziny. Podczas zabiegu najpierw wprowadzany jest implant jak podczas powiększania piersi implantami, co zwiększa projekcję piersi, a następnie chirurg wykonuje plastykę samego gruczołu przenosząc jednocześnie kompleks brodawka-otoczka ku górze wg wykonanych wcześniej obliczeń. Po zabiegu wykonany jest odpowiedni opatrunek i założony zostaje specjalistyczny stanik uciskowy. Pacjentka następnego dnia opuszcza klinikę i umawiana jest na kontrole po zabiegowe (pierwsza odbywa się po 1-2 tygodniu)

unikanie wysiłku fizycznego przez okres 6-8 tygodni. Po tym czasie do aktywności fizycznej należy wracać stopniowo, noszenie stanika uciskowego przez okres min. 6 tygodni po operacji.

Zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe, nieuregulowane choroby współistniejące jak np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, palenie papierosów, otyłość, ciąża, nierealne oczekiwania pacjenta.

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Ból okolicy operowanej jest następstwem praktycznie każdej operacji chirurgicznej. Zwykle ustępuje po zastosowaniu podstawowych środków przeciwbólowych, jednak kluczowym elementem rekonwalescencji pooperacyjnej jest odpoczynek, który usprawnia gojenie się ran i dochodzenie do siebie.

Wypełnienie i podniesienie piersi.

Wraz z upływem czasu, piersi będą dalej stopniowo opadały pod wpływem grawitacji. To, jak długo będzie się utrzymywał, zależy również od jakości skóry pacjenta, wieku, ew. zajścia w ciążę.

To czy efekt będzie naturalny, zależy od zastosowanej techniki operacyjnej (w tym rodzaj i wielkość implantów). Podczas konsultacji chirurg na podstawie pomiarów piersi dobiera odpowiednie implanty, które zapewnią naturalny efekt.

Po podniesieniu piersi z implantami mogą wystąpić takie powikłania jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, w tym infekcja, zaburzenia gojenia się ran, przerastanie blizn, a także powikłania związane z samymi implantami piersi. Jednak jeżeli pacjentka stosuje się do zaleceń przed- i pooperacyjnych, operacja jest bezpieczna.

Ostateczny efekt operacji oceniamy po 3 miesiącach od zabiegu.

Pomimo operacji piersi, wraz z upływem czasu i grawitacji, mogą dalej stopniowo opadać. Wówczas może być konieczność wykonania ponownej operacji. Nie da się jednoznacznie ocenić na jak długo wystarcza operacja, ponieważ zależy to od wielu indywidualnych, zmiennych czynników związanych bezpośrednio z pacjentem

Opinie

* * * * *
Polecam!!
Marylin Moroń

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Fototerapia światłem

Fototerapia światłem

Terapia światłem od wielu lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna czy fizjoterapia. Wykorzystanie właściwości ...
Terapia blizny
Dalia Chrzanowska- Specjalista dermatolog-wenerolog

Terapia blizny

W większości przypadków blizny goją się w sposób samoistny, niewymagający interwencji specjalisty. Zdarza się jednak, że dochodzi do nieprawidłowości.
HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy