Liposukcja N.I.L.

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Klinika Ambroziak dysponuje najnowocześniejszym urządzeniem dostępnym obecnie na rynku, do rozbijania tkanki tłuszczowej na zasadzie wibracji infradźwiękowej.

Celem zabiegu jest modelowanie sylwetki, nadanie ciału właściwych proporcji poprzez odessanie tkanki tłuszczowej z odpowiednich miejsc. Podczas konsultacji, chirurg dokładnie omówi z pacjentem przebieg zabiegu odsysania tłuszczu oraz planowane i możliwe do osiągnięcia efekty.
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest szybki powrót do codziennego trybu życia oraz trwałe efekty, ponieważ odessana tkanka tłuszczowa nie podlega odnowieniu.

Dlaczego warto?

System N.I.L.® (Nutational Infrasonic Liposculpture), który zyskał  już światową renomę, pozwala na bezpieczne usuwanie dużej ilości tkanki tłuszczowej, znaczne skrócenie czasu operacji i leczenia pooperacyjnego oraz uzyskanie bardzo dobrego efektu bez widocznych nierówności na powierzchni skóry.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Cena

od 4000 zł

Rozwiązany problem

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

1-3h w zależności od zakresu zabiegu

Efekty

W pierwszych dobach po operacji nie widać efektu przeprowadzonego zabiegu. Obrzęk tkanek sprawia, że okolica ciała poddana zabiegowi wydaje się, jakby miała zwiększony obwód. Zmniejszenie obwodu operowanej okolicy zauważalne jest dopiero po około 3-4 tygodniach, ponieważ proces gojenia następuje stopniowo. Osiągnięcie zadowalającej sylwetki ciała związane jest głównie z samym zabiegiem liposukcji, ale należy pamiętać, że nie jest to metoda odchudzania i na efekt końcowy wpływ ma również zdrowa dieta oraz zestaw ćwiczeń fizycznych. Blizny po zabiegu odsysania tłuszczu są bardzo małe (kilka milimetrów) i tak zlokalizowane, że stają się niewidoczne. Miejsca odsysane po zabiegu są czasem bolesne, obrzęknięte z niewielkim zasinieniem. Podanie środków przeciwbólowych sprawia, że dolegliwości subiektywne ustępują. Rutynowo stosuje się podanie antybiotyku.

Fizjoterapia jest nieodłącznym ogniwem operacji liposukcji. Fizjoterapia pooperacyjna zapewni lepsze, szybsze efekty przeprowadzonego zabiegu oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Fizjoterapeuta dokona oceny i w zależności od czasu, jaki minął od operacji, wykona zabiegi takie, jak naświetlanie lampą LED, kinesiotaping przeciwobrzękowy, kinesiotaping na blizny, drenaże manualne limfatyczne, mobilizacje blizny, drenaże Icoone, zabieg STORZ, laseroterapię na blizny oraz nauczy, w jaki sposób należy wykonywać autoterapię w domu.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy

FAQ

Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej – jednorazowo zwykle 1 – 1,5 litra tłuszczu (maksymalnie 3 litry). Zabieg jest wykonywany pod kontrolą anestezjologa w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym, w zależności od rozległości zabiegu i od preferencji pacjenta. Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltrację odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z leków przeciwbólowych i adrenaliny. Technika ta może zmniejszyć dyskomfort w czasie operacji i zmniejszyć zasinienie po operacji. Odpowiednie ubranie uciskowe i opatrunki mają na celu zmniejszenie obrzęku i przyspieszenie gojenia. Czas trwania zabiegu odsysania tłuszczu zależy od obszaru ciała poddawanego liposukcji oraz ilości odsysanego tłuszczu – zazwyczaj wynosi 1 – 2 godziny. Pobyt w klinice to zazwyczaj 1 doba. Czas rekonwalescencji – 5-7 dni.

1.Po operacji trwającej 2-3 godziny konieczne jest pozostanie Pacjenta w klinice przez okres 1 dnia. 2. Po operacji Pacjent otrzyma elastyczne ubranko, które musi nosić przez całą dobę przez okres minimum 6 tyg. Ubranko można prać w domu. Ubranko zapewnia Klinika. 3. Przez pierwsze 2 tygodnie: zakaz jakichkolwiek wysiłków, unikanie zaparć, zakaz przyjmowania leków przeciwbólowych na pusty żołądek (może to prowadzić to do wymiotów). Nieprzestrzeganie ww. zakazów może prowadzić do krwawienia lub krwotoku, co może wymagać dodatkowej operacji. 4. Przez pierwsze 3 tygodnie po operacji: zakaz palenia papierosów, zakaz częstego picia kawy lub napojów bezalkoholowych zawierający kofeinę, zakaz przebywania w tym samym pomieszczeniu, co osoby palące papierosy, całkowity zakaz spożywania alkoholu. 5. Po usunięciu opatrunku obszar poddany liposukcji będzie opuchnięty lub zasiniony. Zwykle objawy te ustępują to po 2-3 tygodniach. U niektórych pacjentów obrzęk może trwać do 6 miesięcy. 6. Po 10 dniach można rozpocząć stosowanie produktów pielęgnacji domowej w miejscu blizn. Należy stosować je 2 razy dziennie przez okres 3 miesięcy. Krem zabezpiecza przed powstaniem grubych, przerostowych blizn. Należy nakładać cienką warstwę produktu. 7. Przez okres 2 miesięcy po operacji konieczne jest maksymalne ograniczenie aktywności fizycznej. Proszę unikać naciągania i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Proszę nie prowadzić samochodu przez tydzień po operacji. 8. Po 2 miesiącach można powrócić do uprawianej aktywności fizycznej (bieganie, pływanie, tenis) oraz podnoszenia cięższych przedmiotów, jednak tylko w przypadku gdy nie dochodzi do objawów dyskomfortu. 9. Zaleca się całkowite unikanie słońca i solarium przez 6 miesięcy po zabiegu. 10. Masaże na operowane powierzchnie powinny rozpocząć się od 5-7 dnia po zabiegu i powinny być kontynuowane przez okres 2 miesięcy (3 razy w tygodniu). Rekomendujemy masaże limfatyczne, dzięki którym zapobiegamy powstawaniu nierówności oraz skracamy okres rekonwalescencji po zabiegu. 11. Rekomendowane jest uczęszczanie na terapię SmartLux (LED) przez 2 tygodnie po zabiegu w częstotliwości 2-3 sesje tygodniowo.

Choroby układu krążenia, cukrzyca, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe, żylaki oraz zmiany zapalne na skórze.

Nie, zabieg liposukcji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym.

Efekt jest trwały.

Tak

Po samym zabiegu występuje znaczny obrzęk tkanek, dlatego efekt widoczny jest dopiero po jego ustąpieniu. Przez kolejne 3-4a tygodnie może utrzymywać się bolesność oraz tkliwość obszarów poddanych  zabiegowi. 

Efekty liposukcji zaczynają być widoczne po 3-4 tygodniach po zabiegu.

Nie, zabieg liposukcji jest zabiegiem jednorazowym.

Opinie

* * * * *
Jestem stałą klientką Kliniki, Szpitala i na Kosiarzy, polecam.
Julia Markowska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Smartlux - Terapia LED Anti-Aging

Smartlux - Terapia LED Anti-Aging

Terapia światłem LED, zwana także fototerapią, wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, ...
Scizer

Scizer

Scizer stworzony został do zwalczania miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej i najbardziej uporczywego cellulitu.
ICOONE Laser

ICOONE Laser

ICOONE Laser to naukowe podejście do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a także nowa, skuteczna metoda modelowania sylwetki, walki z cellulitem, ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy