Bruksizm, Zgrzytanie Zębami, Szczękościsk

Bruksizm to choroba, która ma wiele objawów. Jednym z nich jest przerost oraz wzrost napięcia mięśni żwaczy, co powoduje ścieranie zębów, oraz odczuwalne nadmierne napięcie mięśni żuchwy. Dodatkowo, przerost żwaczy wpływa na kształt twarzy, nadając jej bardziej kwadratowy i męski wygląd. Medycyna estetyczna wspomaga leczenie tego schorzenia poprzez zastosowanie toksyny botulinowej. 

Do objawów bruksizmu należą uporczywe bóle głowy i szyi, szum i bóle ucha, zaburzenia produkcji śliny oraz ogólny dyskomfort. 
Dochodzi do przerostu mięśni żwaczy i wzrost napięcia mięśni obręczy barkowej.
Skutecznym sposobem leczenia nadmiernego napięcia mięśni żwaczy jest podanie toksyny botulinowej.
Toksynę podaje się w mięśnie żwaczy celem ich osłabienia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i już kilka dni po odczuwa znaczną ulgę. 
 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy
Adriana Zielska - Onkolog Kliniczny

Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy

Bruksizm dotyczy 11-21% populacji Europy, jednak do specjalisty udaje się ok 20% osób borykających się z tym schorzeniem. Do objawów ...
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

Zabieg toksyną botulinową czyli tzw. botox cieszy się ogromną popularnością ze względu na szybkie i spektakularne efekty.
Leczenie migreny toksyną botulinową

Leczenie migreny toksyną botulinową

Migrena to ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, czasem trwania od 4 nawet do 72 godzin, nudnościami i wymiotami ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy