Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Bruksizm dotyczy 11-21% populacji Europy, jednak do specjalisty udaje się ok 20% osób borykających się z tym schorzeniem. Do objawów bruksizmu należą uporczywe bóle głowy i szyi, szum i bóle ucha, zaburzenia produkcji śliny, ogólny dyskomfort. W obrębie twarzy dochodzi do przerostu mięśni żwaczy. Bardzo często pojawia się też wzrost napięcia mięśni obręczy barkowej. Ze strony jamy ustnej dochodzi do przygryzania, krwawienia z dziąseł, chorób przyzębia, nadwrażliwości zębów, pękania szkliwa. Występują również zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych (ból, przeskakiwanie, organicznie ruchomości żuchwy). Leczenie tego schorzenia jest wielokierunkowe i należy rozpoznać przyczyny somatyczne stomatologiczne.
 

Skutecznym sposobem leczenia nadmiernego napięcia mięśni żwaczy jest podanie toksyny botulinowej (botoksu). Działanie toksyny jest rozluźnienie nadmiernego napięcia w tej okolicy. Toksynę podaje się w mięśnie żwaczy celem ich osłabienia, a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Dlaczego warto?

Nadmierne napięcie mięśni żwaczy powoduje wiele problemów: ścieranie szkliwa i zgrzytanie zębami, ból spowodowany stałym napięciem, oraz z punktu widzenia estetycznego, nadaje twarzy kwadratowy kształt. Podanie toksyny botulinowej nie tylko przynosi Pacjentom znaczną ulgę, ale również dzięki rozluźnieniu mięśni łagodzi kształt twarzy.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Mięśnie żwaczy

Cena

od 1900 zł

Rozwiązany problem

Bruksizm, nadmierne napięcie mięśni żwaczy

Jak często powtarzać

Co 6 miesięcy

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Efekty

Efekty są odczuwalne już po kilku dniach po zabiegu - mięśnie rozluźniają się, poprawia się samopoczucie Pacjenta, a kształt żuchwy jest znacznie łagodniejszy.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg ostrzyknięcia mięśni żwaczy jest krótki oraz niemalże bezbolesny. Po zbadaniu, lekarz podaje domięśniowo (za pomocą iniekcji) odpowiednią dawkę toksyny botulinowej.

Po zabiegu podania toksyny botulinowej należy unikać wysiłku fizycznego, długotrwałego pochylania się (w dzień zabiegu) oraz masażu w okolicy podania preparatu przez ok. 7 dni

Stany zapalne skóry oraz otwarte rany w okolicy zabiegowej; zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym,ciąża oraz karmienie piersią,

Zabieg jest dla większości pacjentów bezbolesny; pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucia podczas iniekcji

znaczne rozluźnienie mięśni żwaczy, ograniczenie ścierania szkliwa i zgrzytania zębami, złagodzenie kształtu twarzy (wysmuklenie)

ok 6 miesięcy

Tak

Powikłania po zabiegu występują niezwykle rzadko; mogą pojawić się drobne zasinienia w miejscach wkłuć

Pierwsze odczucia występują już po kilku dniach, jednak na efekt końcowy należy zaczekać ok 4 tygodnie

Tak, dla trwałego efektu zabieg należy powtarzać co ok. 6 miesięcy

Opinie

* * * * *
Najlepsza klinika na świecie! Niesamowici ludzie. Od kilkunastu lat leczę się u dr Marcina Ambroziaka. Razem z żoną stworzyli wspaniałe miejsce, szansę dla każdego na lepsze życie. Pomocni, otwarci. 100% zaufania. Nie ma lepszych!
Karolina Malewicz

Toksyna botulinowa ma bardzo wiele zastosowań w medycynie. Jednym z nich jest leczenie nadmiernego napięcia mięśni żwaczy w bruksizmie.

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Chrapanie jest bardzo uciążliwym problemem dla samego pacjenta lub pacjentki, jak i ich partnerki lub partnera. Kiedy przyjmowanie różnych leków, ...
Leczenie migreny toksyną botulinową

Leczenie migreny toksyną botulinową

Migrena to ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, czasem trwania od 4 nawet do 72 godzin, nudnościami i wymiotami ...
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Koordynator Klniki Ambroziak, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

O botoksie słyszał już chyba każdy. Zabiegi toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy