Przeszczep tkanki tłuszczowej lipofilling

Piękno czerpane z natury
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Wypełniać i modelować ciało możemy na wiele różnych sposobów. Szczególną popularnością cieszy się jednak zabieg przeszczep tkanki tłuszczowej, który pozwala uzyskać nam wymarzone kształty za sprawą własnej tkanki tłuszczowej.

Struktura naszego ciała ulega nieustannym zmianom. Z biegiem czasu zazwyczaj dzieje się tak, że nasze piersi i pośladki tracą jędrność, opadają policzki na twarzy, a linia żuchwy zanika. W innych obszarach natomiast zaczyna się u nas gromadzić nadmiar tkanki tłuszczowej. A gdyby tak podczas jednego zabiegu rozwiązać kilka tych nawarstwiających się problemów na raz? Jest to właśnie możliwe dzięki lipotransferowi. Zabieg polega na pobraniu komórek tłuszczowych, z obszarów, gdzie mamy ich nadmiar. Następnie podaje się go w wybrane przez nas partie ciała, aby w odpowiedni sposób je wymodelować i przywrócić im dawną jędrność. Zabieg musi zostać wykonany bardzo precyzyjnie, tak aby nie uszkodzić pobieranych komórek tłuszczowych. W innym przypadku taki lipofilling mógłby się nie przyjąć, a efekty zabiegu byłyby znikome lub krótkotrwałe. Stawiając jednak na doświadczonych specjalistów Kliniki Ambroziak, możemy mieć pewność, że lipofilling zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz najwyższej staranności. Ponadto system ten wykorzystuje specjalny mechanizm wirowania tkanki tłuszczowej, dzięki któremu uzyskujemy jeszcze wyższą jakość pobranej z naszego organizmu substancji. W związku z tym nie zachodzi obawa, że zabieg mógłby okazać się nieskuteczny, a organizm odrzuciłby taki przeszczep.

Dlaczego warto?

Zabieg polecany jest wszystkim osobom, które chcą wymodelować różne obszary swojego ciała. Idealnie nadaje się do powiększenia biustu, pośladków, jak również okolic twarzy, szczególnie okolicy oczu. Jest to również popularne rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje naszą własną, naturalną tkankę tłuszczową. Wiele osób ma bowiem obiekcje co do stosowania chemicznych wypełnień, substancji lub implantów ze względu na to, jaką mogą one wywołać reakcję w naszym organizmie. W przypadku lipotransferu takie ryzyko nie istnieje w ogóle. Ponadto jest to zabieg, który wykonuje się raz na kilka lat, nie trzeba go powtarzać seriami.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Rozwiązany problem

utrata objętości oraz elastyczności skóry w danej okolicy

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy na 2-3 lata, w zależności od wahań wagi

Czas trwania zabiegu

Ok. 1,5-2h w zależności od obszaru zabiegowego

Efekty

Dobra wiadomość jest taka, że zaledwie po kilku dniach od wykonanego lipofillingu zauważymy pierwsze efekty. Skóra w miejscach, gdzie specjalista dokonał przeszczepu tkanki tłuszczowej, automatycznie stanie się bardziej napięta i sprężysta. Spłycą się nasze zmarszczki, a worki pod oczami ulegną wygładzeniu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na lipofilling pośladków czy piersi, możemy mieć pewność, że nasz biust stanie się bardziej jędrny, podobny efekt uzyskamy, jeżeli chodzi o pośladki.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Pomimo że odessanie i odfiltrowanie tkanki tłuszczowej, a następnie lipotransfer w wybrane obszary ciała może wydawać się zabiegiem skomplikowanym, to jednak przebiega on stosunkowo szybko. Pierwszy etap to właśnie pobranie własnej tkanki tłuszczowej, najczęściej z okolic, gdzie gromadzi się jej znaczna ilość. Może to być brzuch, uda czy biodra. Dzięki systemowi pobrany materiał wprowadza się do specjalnej wirówki, dzięki której wyodrębnia się najbardziej wartościowe i skuteczne komórki. Przefiltrowaną w ten sposób substancję wstrzykuje się w wybrane partie ciała, aby uzyskać pożądane przez nas efekty. Cała procedura, choć wydaje się czasochłonna, to nie zajmuje dłużej niż 1–2 godziny.

Przez dwa tygodnie po lipotransfarze nie można wykonywać intensywnej aktywności fizycznej, należy również unikać miejsc takich jak sauna, solarium czy basen. Masaż limfatyczny wskazany jest zarówno na miejscach, które zostały poddane liposukcji oraz lipofilingowi. Pozwoli to zminimalizować ryzyko powstawania na skórze obrzęków oraz przyspieszy proces gojenia się.

Jeżeli borykamy się z problemami związanymi z krzepnięciem krwi, infekcjami, chorobami autoimmunologicznymi, jak również schorzeniami wątroby lub nerek, wówczas niestety nie możemy podejść do lipofillingu. Osoby o zbyt niskiej wadze ciała i zbyt małym poziomie tkanki tłuszczowej również nie będą mogły przystąpić do zabiegu modelowania sylwetki.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym w przypadku twarzy, lub ogólnym jeśli modelowaniu poddajemy ciało.

Zabieg jest trwały, a efekt lipofillingu powinien utrzymywać się przez wiele lat. Musimy jednak mieć na uwadze, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa zachowuje się tak samo, jak pozostałe tkanki tłuszczowe w naszym ciele. Oznacza to, że nagła utrata wagi najprawdopodobniej spowoduje także utratę rezultatów zabiegu. Najbezpieczniej zatem będzie utrzymywać wagę na stałym poziomie i prowadzić zbilansowany tryb życia.

Obszary poddane zabiegowi zyskują ładny, naturalny wygląd. Podana w różne obszary ciała tkanka tłuszczowa rozprowadza się równomiernie, tworząc efekt ujędrnienia, wygładzenia oraz niwelując zmarszczki. W przypadku lipofillingu piersi rezultat również jest w pełni naturalny. Za sprawą zabiegu nasz biust się unosi, odzyskuje jędrność, a efekt powiększenia jest zdecydowanie widoczny.

Powikłania po zabiegu przeszczepu tłuszczu na twarz są praktycznie niewielkie. Na skórze mogą wystąpić krwiaki, zaczerwienienia ze względu na konieczność wbijania w skórę niewielkich kaniul i delikatny obrzęk. Ustępują one jednak bardzo szybko, najczęściej po jednym lub dwóch dniach.

Tuż po wykonanym zabiegu od razu dostrzeżemy pierwsze efekty. Ostateczne rezultaty zobaczymy natomiast po całkowitym wygojeniu się miejsc poddawanych zabiegowi, czyli po upływie około trzech miesięcy.

Wszystko zależy od tego, jak reagować będzie nasze ciało i czy na przestrzeni lat będziemy tracić lub przybierać na wadze. Zabieg lipofillingu można powtórzyć po upływie kilku lat, jeżeli zauważymy ponowną utratę jędrności w niektórych partiach ciała.

Opinie

* * * * *
Miła atmosfera,polecam,dbałość o pacjenta
Monika

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Powiększenie piersi implantami

Powiększenie piersi implantami

Istnieje jeden szczególny zabieg, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością pośród naszych pacjentek. Mowa tu oczywiście o powiększaniu piersi ...
Terapia LED Anti-Aging
Katarzyna Gros - Pielęgniarka

Terapia LED Anti-Aging

Terapia światłem LED, zwana także fototerapią, wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, ...
Drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy to doskonała alternatywa do drenażu manualnego. Często po niektórych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej wskazane jest wykonanie mocniejszego ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy