Operacja wodniaka jądra
Wodniak jądra to schorzenie polegające na powiększeniu obwodu moszny poprzez nagromadzeniu się płynu między osłonkami jądra, co utrudnia poruszanie się, prawidłowe współżycie seksualne oraz powoduje nieestetyczny wygląd męskich narządów płciowych. W Klinice Ambroziak oferujemy skuteczne leczenie i operację wodniaka jądra.
Operacja wodniaka jądra (hydrocelektomia) polega na oddzieleniu wodniaka od moszny, następnie opróżnieniu go z wody i wycięciu nadmiaru osłonek. Owe osłonki są później zszywane w sposób zapobiegający nawrotom choroby. Bardzo ważnym elementem operacji wodniaka jądra jest diagnostyka przed zabiegiem, polegająca na wykonaniu USG jąder i markerów nowotworowych, dzięki którym lekarz może wykluczyć współistniejący nowotwór.
Dlaczego warto?
Znieczulenie podpajęczynówkowe lub dożylne, sprawia, iż operacja jest bezbolesna dla pacjenta. Może on wrócić do domu już następnego dnia po operacji. Dzięki umiejętnemu zszyciu osłonek, nawrót choroby jest niemożliwy a przedoperacyjne badanie USG dodatkowo spełnia zadanie diagnostyczne.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Cena
Rozwiązany problem
Jak często powtarzać
Czas trwania zabiegu
Efekty
Efektem operacji wodniaka jądra jest skuteczne i bezpieczne usunięcie go, bez możliwości nawrotu choroby. Blizna pooperacyjna jest niemal niewidoczna a okres rekonwalescencji stosunkowo krótki.
Umów się na konsultację!
FAQ
Przed operacją wykonywane są liczne badania, żeby wykluczyć zmiany nowotworowe i stwierdzić, czy pacjent kwalifikuje się na operację chirurgiczną. Operacja wodniaka jądra trwa około 30 min do 1h. Podczas zabiegu pacjent leży na plecach i dostaje znieczulenie. Są dwie techniki wykonywania operacji - Winkelmanna i von Bergmanna. Te dwie metody różnią się miejscem dostępu do wodniaka. Dzień po zakończonym zabiegu pacjent jest wypisany z placówki i dostaje szczegółowe zalecenia od lekarza specjalisty.
Po operacji pacjent powinien bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza. Na kilka tygodni po operacji pacjentom zaleca się spokojny tryb życia i unikanie aktywności fizycznej. Nie należy współżyć seksualnie przez 3-4 tygodni po zabiegu. Dodatkowo, pacjent powinien nosić bieliznę przylegającą do ciała, aby ograniczyć tarcie oraz zmniejszyć opuchliznę po zabiegu. Podczas wymiany opatrunku należy przemyć ranę środkami takimi jak Octenisept a na co dzień uważać aby rana się nie zabrudziła ani nie moczyć opatrunków. Na wizytę kontrolną pacjent powinien umówić się 7-10 dni po zabiegu. Jeżeli wystąpią silne dolegliwości lub dyskomfort - pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do Kliniki.
Zaawansowany wiek lub liczne obciążenia ogólne. Przeciwwskazania odnoszą się częściej do znieczulenia niż samej operacji.
Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Nie, zabiegu nie trzeba powtarzać.
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie