Wszczepienie implantu jądra

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Brak jądra w mosznie jest problemem nabytym lub wrodzonym. Utrata jądra nabyta może występować w wyniku leczenia operacyjnego (np. stan po resekcji onkologicznej z powodu raka jądra; stan po urazowym usunięciu jądra lub utrata jądra w wyniku skrętu powrózka nasiennego). Specjaliści Kliniki Ambroziak od lat zajmują się wszczepianiem implantów jąder, dzięki czemu komfort pacjenta jak i walor estetyczny przyrodzenia znacząco się poprawia.

Operacja wszczepienia implantu jądra jest prosta z natury - chirurg robi nacięcie przez które wkłada implant a dzięki specjalnym zaczepom w implantach, jest w stanie przyszyć je do wewnętrznej strony moszny dzięki czemu ich pozycja jest stabilna. Na rynku dostępne są różne rodzaje implantów, różniące się materiałem z którego są wykonane: 
- Implanty wypełnione żelem silikonowym
- Implanty wypełnione elastomerem silikonowym 
- Implanty wypełnione solą fizjologiczną

Dlaczego warto?

Implanty produkowane są w wielu rozmiarach, dzięki czemu można odtworzyć naturalny i równy wygląd moszny. Dobór wielkości implantu odbywa się przed operacją, za pomocą wykonania badania USG drugiego jądra, co daje lekarzowi specjaliście możliwość dobrania idealnej wielkości protezy. Gdy pacjent nie posiada drugiego jądra, wielkość wybierana jest poprzez konsultację z lekarzem.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Jądra

Cena

6850 zł

Rozwiązany problem

Brak jądra lub obu jąder

Jak często powtarzać

Operacja jednorazowa

Czas trwania zabiegu

około 2 h

Efekty

Podczas zabiegu pacjent dostaje znieczulenie miejscowe bądź ogólne, w zależności od decyzji lekarza. Obie te metody dają pacjentowi komfort i odbycie operacji bezboleśnie. Efektem wszczepienia implantu jądra w Klinice Ambroziak jest posiadanie obu, równych jąder.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

W pierwszej fazie zabiegu pacjent otrzymuje antybiotyk, który ma za zadanie chronić organizm przed stanami zapalnymi które mogłyby się pojawić po ingerencji chirurgicznej. Później, podaje się pacjentowi odpowiednie znieczulenie Podczas zabiegu chirurg przecina skórę w okolicach nasady prącia, tak aby dojście do moszny było możliwe od góry. Następnie umieszcza się implant i zaszywa komorę moszny od góry. Po operacji pacjent jest pod obserwacją. Samo wszczepienie implantu trwa 20-30 min, lecz razem z podaniem antybiotyku i znieczulenia, cały pobyt pacjenta w Klinice może wynosić parę godzin.

Po operacji pacjent powinien bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza specjalisty. Na kilka tygodni po operacji pacjentom zaleca się spokojny tryb życia, unikanie aktywności fizycznej i ograniczenie współżycia. Po zabiegu może pojawić się silny ból, dlatego rekomenduje się zażywanie środków przeciwbólowych dostępnych na rynku bez recepty. W trzecim i czwartym dniu po wizycie ból maleje natomiast dalej pacjent powinien unikać gwałtownych ruchów. Opuchlizna po operacji jest normalna, natomiast jeżeli wystąpi mocne krwawienie, ból nie będzie ustępował a opuchlizna nie będzie schodzić, należy się niezwłocznie zgłosić do Kliniki.

Wiek pacjenta - rekomenduje się wykonanie operacji implantu jądra po 16/17 roku życia. Bardzo zaawansowany wiek lub liczne obciążenia ogólne. Przeciwwskazania odnoszą się częściej do znieczulenia niż samej operacji

Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Nie, zabiegu nie trzeba powtarzać.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Operacja stulejki z jednoczasową plastyką wędzidełka prącia

Operacja stulejki z jednoczasową plastyką wędzidełka prącia

Specjaliści Kliniki Ambroziak od lat wykonują operacje stulejki i plastykę wędzidełka prącia. Problemy ze stulejką dotykają wielu mężczyzn w różnym ...
Plastyka wędzidełka prącia

Plastyka wędzidełka prącia

Specjaliści Kliniki Ambroziak wykonując plastykę wędzidełka prącia, na stałe leczą stulejkę dzięki czemu pacjent może w bezpieczny i komfortowy sposób funkcjonować ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy