Wskazania

Zmarszczki
Joanna Ambroziak - Współwłaścicielka i Prezes Zarządu Kliniki Ambroziak

Zmarszczki

Każdy z nas chciałby zachować młody i promienny wygląd jak najdłużej. Niestety musimy liczyć się z tym, że problem zmarszczek prędzej czy później nas dopadnie. I nie zawsze jest to związane z wiekiem, ponieważ na powstawanie zmarszczek ma wpływ bardzo dużo czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

Trądzik
Alina Vouk - Kosmetolog

Trądzik

Trądzik to problem, z którym boryka się wiele osób, zarówno młodych jak i w wieku dojrzałym. Dlatego tak ważne jest, aby ustalić przyczynę i zacząć leczenie zarówno objawów jak i przyczyny ich powstawania. 

Znamiona
Barbara Jankowska - Pracownik Recepcji

Znamiona

Regularne badanie znamion i kontrolowanie ich jest bardzo istotne – pozwala wykryć ewentualne nieprawidłowości, gdy nie są jeszcze zaawansowane. W większości znamiona skórne są niegroźne i jeśli tylko nie budzą wątpliwości diagnostycznych, nie trzeba ich usuwać. Jakie są metody badania i usuwania znamion?

Rozstępy

Rozstępy

Chyba większość z nas chciałaby mieć idealne, jędrne i gładkie ciało, najlepiej pozbawione niedoskonałości. Niestety natura lubi płatać nam figle i serwować zmiany, o które wcale nie prosiliśmy. Z nich wszystkich najbardziej nielubiane są właśnie rozstępy, ponieważ często są naprawdę mocno widoczne, a pozbycie się ich domowymi sposobami jest niemal niemożliwe.

Cellulit

Cellulit

Cellulit to temat, który u wielu kobiet wciąż budzi masę kontrowersji i niejasności. Często wpływa również na pewność siebie i samopoczucie, sprawiając, że czujemy się nieatrakcyjni i niezadowoleni ze swojego ciała. Podpowiadamy, jakie zabiegi mogą okazać się kluczem do skutecznej walki z cellulitem.

Nadmiar Tkanki Tłuszczowej

Nadmiar Tkanki Tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa jest bardzo potrzebna do zachowania jędrności oraz sprężystości całego ciała, gdyż jest najbogatszym źródłem komórek macierzystych. Jednak jej nadmiar bardzo często prowadzi do kompleksów oraz braku akceptacji swojego ciała.

Wiotka Skóra (ciało)

Wiotka Skóra (ciało)

Skutki starzenia się skóry dostrzeżemy nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele. Jest to proces, którego z biegiem lat niestety nie sposób uniknąć. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic zrobić i musimy patrzeć, jak nasza skóra traci dawną jędrność. Propozycji na polepszenie jej kondycji mamy naprawdę wiele.

Nadmierne Owłosienie
Joanna Ambroziak - Współwłaścicielka i Prezes Zarządu Kliniki Ambroziak, Alicja Ambroziak

Nadmierne Owłosienie

Niechciane owłosienie to problem wielu kobiet i mężczyzn. Regularne usuwanie włosków tradycyjnymi metodami niesie ze sobą wiele niedogodności i zapewnia bardzo krótkotrwały efekt. Alternatywą dla maszynek do golenia i wosku jest trwałe usuwanie owłosienia w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jak przebiega? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Obrzęki Limfatyczne

Obrzęki Limfatyczne

Obrzęki limfatyczne to najczęstsze schorzenie układu limfatycznego i objawia się zatrzymaniem chłonki w tkankach, co skutkuje obrzękiem. Przyczyny ich występowania mogą być pierwotne - spowodowane wrodzonymi anomaliami naczyń chłonnych lub wtórne - spowodowane przez urazy, przebyte operacje lub umiarkowaną aktywność fizyczną. 

Nadpotliwość Dłoni i Stóp

Nadpotliwość Dłoni i Stóp

Nadpotliwość to niezwykle uciążliwy problem, który bardzo często powoduje izolację oraz złe samopoczucie. Bardzo często wzmożone pocenie dotyczy nie tylko pach, ale również stóp oraz dłoni, co jest niezwykle krępujące i utrudnia normalne funkcjonowanie. Jakie są przyczyny tej dolegliwości? Jak leczyć nadpotliwość stóp i dłoni?

Nadpotliwość Pach

Nadpotliwość Pach

Spotkania towarzyskie czy w gronie bliskich powinny dawać nam wiele radości i przyjemności. Nie dzieje się tak jednak w momencie, kiedy cały umysł zaprząta nam wizja wytwarzania nadmiaru potu i poplamionej odzieży pod pachami. Choć sytuacje tego typu mogą być dla nas bardzo kłopotliwe i krępujące, to na szczęście istnieją sposoby, aby raz na zawsze pożegnać tę przypadłość.

Żylaki na nogach

Żylaki na nogach

Żylaki kończyn dolnych to częsta przypadłość, która ma ogromny wpływ nie tylko na estetykę nóg, ale też na codzienny komfort życia. Leczenie żylaków to sposób nie tylko na poprawę wyglądu nóg, ale też na poprawę krążenia krwi w kończynach dolnych.

Popękane Naczynka na Nogach

Popękane Naczynka na Nogach

Rozszerzone i popękane naczynka na nogach często określa się mianem pajączków oraz teleangiektazji. Jest to nie tylko problem estetyczny, ale również medyczny, który może być sygnałem poważniejszych problemów z układem krążenia. Jak leczyć popękane naczynka na kończynach dolnych? Jakie badania i zabiegi można wykonać?

Wiotka Skóra (twarz)
Agnieszka Jarosz- Opiekun Przedoperacyjny

Wiotka Skóra (twarz)

Już po ukończeniu 25 roku życia, nasza skóra zaczyna się starzeć. Warto więc zadbać o kondycję skóry już ok 30 roku życia. Doskonale sprawdzą się wtedy zabiegi mezoterapii kwasem hialuronowym dla utrzymania odpowiedniego nawilżenia lub też mezoterapii kolagenowej dla stymulacji odbudowy włókien kolagenowym oraz procesów regeneracji skóry. 

Owal Twarzy

Owal Twarzy

Patrzysz w lustro i wydaje ci się, że twoja twarz nie jest już taka jak wcześniej? W takim razie może chodzić o jej owal. Z wiekiem ulega on zmianom, a skóra poddawana procesom grawitacji opada, sprawiając, że kontury naszej twarzy ulegają stopniowej zmianie. Są to procesy, które każdy z nas chciałby zatrzymać, a tak się składa, że znamy na to skuteczne sposoby

Usta
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Usta

Nie każdy jest zadowolony ze swojego naturalnego kształtu ust. Niektórzy uważają, że ich wargi są zbyt wąskie albo dostrzegają w nich istotną asymetrię. W takiej sytuacji można zdecydować się na jeden z profesjonalnych zabiegów.

Przebarwienia
Beata Mikulska-Kwiek - Dyrektor Zarządzający Kliniki Ambroziak Dermatologia i Kliniki Ambroziak Szpita

Przebarwienia

Przebarwienia skórne to częsta przypadłość, która może być przyczyną kompleksów. Medycyna estetyczna zna wiele sposobów na to, by zminimalizować widoczność istniejących przebarwień. Jakie to metody? Skąd się biorą przebarwienia skórne i jak je usunąć?

Blizny

Blizny

Dzisiejsza medycyna oferuje szeroki zakres skutecznych i nowoczesnych metod usuwania blizn. Dzięki nim defekty te nie będą stanowiły prszeszkody na drodze do naszej pewności siebie i dobrego samopoczucia. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych zabiegów dostępnych w Klinice Ambroziak, które mogą okazać się pomoce w walce z tym problemem.

Popękane Naczynka

Popękane Naczynka

Zauważyłeś na swojej twarzy drobne czerwone linie lub plamki? To z pewnością popękane naczynka. Przyjrzyjmy się, jakie są mechanizmy powstawania popękanych naczynek oraz w jaki sposób można je skutecznie niwelować.

Rozszerzone Pory

Rozszerzone Pory

Pory są ujściami mieszków włosowych – to przez nie na zewnątrz wydostają się włosy, ale też pot oraz łój. Jeśli pory ulegają poszerzeniu, stają się widoczne gołym okiem i zapewniają niezbyt estetyczny efekt. Zarówno kosmetologia, jak i medycyna estetyczna znają jednak wiele sposobów na rozszerzone pory.

Rumień i Zaczerwienienia
Julia Sieczych - Dermatolog

Rumień i Zaczerwienienia

Powstawanie rumieńców jest całkowicie naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, które wynika z poszerzania się naczyń krwionośnych. Jeśli jednak zaczerwienienie ma charakter stały, warto skonsultować się z dermatologiem. Rumień na twarzy, szyi lub dekolcie może stanowić problem natury estetycznej, ale istnieją różne sposoby na to, by się go pozbyć.

Przesuszona Skóra

Przesuszona Skóra

Do Kliniki Ambroziak często zgłaszają się osoby narzekające na suchość skóry, któremu towarzyszy dyskomfort, uczucie ściągnięcia, pieczenia, a nawet świądu. 

Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami

Cienie pod oczami zazwyczaj kojarzą nam się ze zmęczeniem lub nieprzespaną nocą. Ten problem dotknął z pewnością niejednokrotnie większość z nas. Jednak co w przypadku, kiedy nie znika i utrzymuje się znacznie dłużej, niż powinien? 

Opadające Powieki
Anna Bojemska- Pracownik Recepcji

Opadające Powieki

Za młodzieńczy wygląd twarzy odpowiada coś więcej niż tylko brak głębokich zmarszczek – to również kwestia odpowiedniej prezencji oczu. Opadające powieki optycznie dodają lat, ale też w istotny sposób wpływają na wyraz twarzy. W jaki sposób zniwelować efekt opadających powiek? Jakie są zabiegi na podniesienie powiek?

Migreny

Migreny

Migrena to niezwykle uciążliwa choroba przewlekła charakteryzująca się napadowymi bólami głowy, którym towarzyszą inne męczące objawy. Migrena jest choroba nieuleczalną, ale można w znaczny sposób ograniczyć jej objawy i tym samym znacznie poprawić komfort życia pacjenta.   

Bruksizm, Zgrzytanie Zębami, Szczękościsk

Bruksizm, Zgrzytanie Zębami, Szczękościsk

Bruksizm to choroba, która ma wiele objawów. Jednym z nich jest przerost oraz wzrost napięcia mięśni żwaczy, co powoduje ścieranie zębów, oraz odczuwalne nadmierne napięcie mięśni żuchwy. Dodatkowo, przerost żwaczy wpływa na kształt twarzy, nadając jej bardziej kwadratowy i męski wygląd. 

Wypadanie Włosów

Wypadanie Włosów

Problem wypadania włosów jest dość powszechną dolegliwością, która może mieć różnorodne przyczyny. U niektórych osób włosy zaczynają wypadać na skutek chorób skóry, błędów pielęgnacyjnych lub w efekcie niewłaściwej diety. Innych dotyczy problem łysienia androgenowego. 

Łysienie Plackowate

Łysienie Plackowate

Okrągłe lub owalne obszary dotknięte łysieniem – to najczęstszy objaw łysienia plackowatego. Jest to zapalna choroba przewlekła, która najczęściej ma podłoże immunologiczne. Jakie są przyczyny i jak przebiega łysienie plackowate? Czy można wyleczyć tę dolegliwość?

Nietrzymanie Moczu

Nietrzymanie Moczu

Nietrzymanie moczu przez wiele lat było tematem tabu. Na szczęście podejście to się zmieniło i coraz częściej mówi się o tym schorzeniu. Jest to przypadłość, która najczęściej dotyka kobiet, bardzo często występuje po przebytych porodach, infekcjach intymnych lub w związku z wiekiem. 

Przerost Warg Sromowych

Przerost Warg Sromowych

Zbyt duże wargi sromowe bywają przyczyną kompleksów, ale też mogą powodować dyskomfort, ból lub utrudniać kontakty seksualne. Co powoduje tę przypadłość?

Dysfunkcje intymne

Dysfunkcje intymne

Estetyka miejsc intymnych jest dla kobiet niezwykle ważna. Dlatego tak wiele pacjentek zgłasza się do naszej kliniki w celu zmniejszenia warg sromowych lub też zwężenia pochwy, co znacznie poprawia wygląd okolicy intymnej oraz pozytywnie wpływa na życie seksualne pacjentek. 

Ból Podczas Stosunku

Ból Podczas Stosunku

Ból podczas stosunku najczęściej skutkuje całkowitą rezygnacją z życia seksualnego lub znacznym jego ograniczeniem. Przekłada się to na relacje oraz samopoczucie pacjentki.

Brak Satysfakcji Seksualnej

Brak Satysfakcji Seksualnej

Brak satysfakcji seksualnej to problem zarówno fizyczny i psychiczny. Często bardzo mocno wpływa na samoocenę i relacje z partnerem. Dlatego niezwykle istotne jest, aby poprawić sferę doznań seksualnych, co z  kolei z pewnością przełoży się na poprawę stanu psychicznego i emocjonalnego pacjentki. 

Schorzenia jąder

Schorzenia jąder

Dolegliwości ze strony jąder mogą mieć różnorodny charakter i równie wiele przyczyn. Do Kliniki Ambroziak zgłaszają się zarówno pacjenci cierpiący na przerost jąder, jak i na ich zanik. Częstą przypadłością bywa także wodniak jądra, a także bielactwo tej części ciała.

Wielkość prącia

Wielkość prącia

Powiększenie prącia kwasem hialuronowym jest bardzo bezpieczną procedurą, trwającą 20-30min, bezbolesną, wykonywaną w gabinecie lekarskim w znieczuleniu miejscowym. Kwas ma odpowiednie właściwości maksymalnie zbliżone do tkanek sąsiadujących i ma rejestrację do plastyki narządów płciowych w krajach Unii Europejskiej. 

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy