Nadpotliwość Dłoni i Stóp

Nadpotliwość to niezwykle uciążliwy problem, który bardzo często powoduje izolację oraz złe samopoczucie osób borykających się z ta przypadłością. Bardzo często wzmożone pocenie dotyczy nie tylko pach, ale również stóp oraz dłoni, co jest niezwykle krępujące i utrudnia normalne funkcjonowanie. 

Leczenie nadpotliwości - skuteczne metody

Preparaty kosmetyczne do stosowania miejscowego są najczęściej używanym przez pacjentów rozwiązaniem w przypadku leczenia nadpotliwości. U części osób takie leczenie jest wystarczające, choć nieco uciążliwe z uwagi na potrzebę systematycznego stosowania.

Zabieg na nadmierne pocenie stóp i dłoni to ostrzyknięcie toksyną botulinową. Toksyna botulinowa to substancja obecnie szeroko stosowana w różnych dziedzinach medycyny. Szczególne miejsce zajmuje jednak w dermatologii i medycynie estetycznej. Jej działanie opiera się na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, która jest ważnym mediatorem w procesie pocenia. W skrócie oznacza to, że nerwy odpowiadające za stymulowanie pocenia zostają zablokowane. Zabieg można wykonać na praktycznie każdą okolicę ciała. Najpierw stosuje się krem miejscowo znieczulający, następnie za pomocą bardzo krótkiej i cienkiej igły wprowadza się preparat do skóry metodą nakłuwania. Komfort zwiększa dodatkowe stosowanie stałego chłodzenia podczas zabiegu za pomocą chlorku etylu, który ma dodatkowe działanie znieczulające. Bezpośrednio po zabiegu widoczne mogą być niewielkie siniaki, później drobne strupki w miejscu nakłuć. Zabieg w obrębie dłoni nie powinien być wykonywany u osób, których praca wymaga bardzo precyzyjnych ruchów rękoma jak np. zegarmistrz, ponieważ może dojść do czasowego osłabienia mięśni ręki. Niedogodnością tej metody może być konieczność powtarzania zabiegu co 6-9 miesięcy. 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Koordynator Klniki Ambroziak, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

Zabiegi z toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na ich korzyść wpływa ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy