Plastyka powiek górnych i dolnych

Szersze spojrzenie
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Do zabiegu chirurgicznej korekty powiek można przystąpić z wielu względów. Z jednej strony decydują się na niego osoby, które nie są zadowolone z wyglądu skóry wokół oczu. Chciałyby pozbyć się zmarszczek pod oczami, worków czy smutnego i zmęczonego spojrzenia, a przede wszystkim wizualnie odmłodzić swoją twarz. Z drugiej natomiast strony bardzo duży odsetek pacjentów zmaga się z opadającą powieką. Jest to kłopot nie tylko estetyczny. Taka przypadłość może być bardzo uciążliwa i zdecydowanie pogarszać pole widzenia.

Niezależnie od tego, z jakich powodów stawiamy na operację powiek, możemy mieć pewność, że efekty pozytywnie nas zaskoczą. Plastyka górnej powieki umożliwia pozbycia się nadmiaru skóry. Dzięki temu szerzej otworzymy oko, nie będziemy też dłużej sprawiać wrażenia zmęczonych lub przygnębionych. Opadające powieki wizualnie dodają nam lat. Operacja powieki dolnej skupia się natomiast na wyeliminowaniu worków pod oczami. Kiedy zawiodą już inne metody, jak kremy, maseczki czy okłady, możemy mieć pewność, że jedynie zabieg medycyny estetycznej pozwoli nam pozbyć się tego problemu. Worki, czyli zgrubienia tworzące się pod oczami, to gromadzący się nadmiar tkanki tłuszczowej. On również sprawia, że wyglądamy na smutnych i zmęczonych. Plastyka powieki pozwoli jednak wyeliminować ten problem na długi czas.

Upływu czasu nie da się zatrzymać, a to właśnie on jest głównym powodem wszelkich zmian w obrębie twarzy. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że możemy sprawić, że nie będzie on dla nas tak bardzo dotkliwy. Decydując się na zabieg korekty powiek, stawiamy na zdecydowanie młodszy, promienny i wypoczęty wygląd.

Dlaczego warto?

Mimo że jest to zabieg chirurgiczny, to decyduje się na niego mnóstwo pacjentów. Nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji, a tuż po jego wykonaniu pacjenci wracają do domu. Jest to idealny sposób na to, żeby pozbyć się kompleksów związanych z nieatrakcyjnym, smutnym czy zmęczonym wyglądem twarzy. Jest to także dobra podstawa, aby zadbać o swoje zdrowie. Ograniczone pole widzenia w związku z opadającą powieką może być uciążliwe z wielu powodów. Często prowadzi do problemów z mruganiem czy zamykaniem oczu, powoduje łzawienie, męczy wzrok, a nawet doprowadza do jego pogorszenia. Operacja plastyczna powiek to zatem dobra szansa, żeby zadbać nie tylko o swój wygląd, ale i zdrowie oraz samopoczucie.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Powieki górne i dolne

Cena

15000 zł

Rozwiązany problem

Utrata elastyczności skóry powiek górnych, przepukliny tłuszczowe powiek dolnych

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

Ok. 1.5h

Efekty

Korekta powiek górnych i dolnych przynosi pozytywne efekty zarówno jeżeli chodzi o wygląd twarzy, jak i komfort widzenia. Oko zostaje odciążone i otwarte, co oznacza, że poprawia się kąt widzenia, a wzrok zdecydowanie mniej się męczy. Możemy także spodziewać się wygładzonych zmarszczek, liftingu skóry wokół oczu, jak również odświeżonego młodszego wyglądu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Do zabiegu należy się wcześniej przygotować, co oznacza, że lekarz poprosi nas o wykonanie podstawowych profilaktycznych badań, przede wszystkim badania krwi. Jeżeli nasz stan zdrowia nie będzie wskazywał żadnych nieprawidłowości, wówczas specjalista zakwalifikuje nas do zabiegu. Sama procedura trwa około 1,5 godziny i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym w przypadku powiek górnych lub krótkiej sedacji jeżeli zabieg dotyczy powiek górnych i dolnych. Lekarz przechodzi do chirurgicznego wycięcia fragmentów skóry wokół powieki górnej i dolnej, a także usuwa nadmiar zgromadzonej w tym obszarze tkanki tłuszczowej. Po tak wykonanej procedurze zakładane są niewielkie szwy, a pacjent jeszcze w tym samym dniu może wrócić do domu. Po około tygodniu należy pojawić się na wizycie kontrolnej, podczas której zostaną zdjęte szwy.

Do całkowitego wygojenia się rany należy stosować zbilansowaną dietę, która będzie bogata w duże ilości płynów. Nie wolno spożywać alkoholu oraz palić papierosów do momentu, kiedy skóra wokół oczu nie ulegnie całkowitemu zagojeniu. Częste spacery są zalecane, ponieważ przyśpieszają proces gojenia się ran. Nadmierna aktywność fizyczna jest jednak niewskazana. Przez kilka dni od wykonywanej operacji nie należy moczyć obszaru zabiegowego. Przez 2 tygodnie nie wolno stosować soczewek kontaktowych. Przez co najmniej rok od wykonania operacji niewskazana jest nadmierna ekspozycja na słońce.

Zabiegu nie mogą przechodzić osoby z epilepsją, chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi, mające zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek lub wątroby. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również ciąża i karmienie piersią. Jeżeli wyniki badań krwi będą mocno odbiegać od normy, wówczas również korektę powiek należy przełożyć do momentu, kiedy nasz stan zdrowia się unormuje.

Plastyka powiek górnych wykonywana jest w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym. Przy korekcji powiek górnych i dolnych, lekarz może zdecydować się na znieczulenie ogólne. Oznacza to, że podczas samego zabiegu nie będziemy odczuwali żadnych dolegliwości. Niewielki ból może pojawić się po wykonaniu operacji oraz w procesie gojenia się ran.

Efektem będzie wizualne odmłodzenie twarzy, lifting powiek, wygładzenie zmarszczek, wypoczęty wygląd. Zauważymy również poszerzenie pola widzenia oraz mniejsze męczenie się oczu.

Efekt zabiegu jest trwały, natomiast wraz z upływem czasu, skóra powiek będzie dalej stopniowo traciła jędrność. To, jak długo będzie się utrzymywał, zależy również od jakości skóry pacjenta, wieku, oraz wielu innych czynników takich jak stres, brak snu.

Opadająca powieka oraz worki pod oczami często dodaje nam nadprogramowych lat, więc dzięki operacji będziemy mogli zyskać młody promienny wygląd. Nie musimy się jednak obawiać, że po zabiegu nasza twarz będzie wyglądała na sztucznie napiętą i nienaturalną. Efekt będzie zdecydowanie zauważalny, jednak pozostanie w pełni naturalny. Nie musimy również obawiać się blizn po nacięciach, ponieważ specjalista będzie je wykonywał w naturalnych zagłębieniach skóry, przez co będą one niedostrzegalne.

Po zabiegu możemy spodziewać się niewielkiego bólu, opuchlizny, uczucia suchości oraz napięcia wokół oczu. Takie objawy znikają jednak po kilku dniach.

Po około tygodniu następuje zdjęcie szwów i wtedy możemy już cieszyć się pierwszymi efektami. Na efekt końcowy będzie trzeba poczekać do całkowitego wygojenia się ran, a to ma miejsce zazwyczaj po około trzech tygodniach.

Zabieg jest trwały i nie trzeba go powtarzać. Należy jednak mieć na uwadze, że nie zatrzyma on nieustannie postępujących procesów starzenia się skóry, na którą wpływ ma mnóstwo czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Oznacza to, że po latach może dojść do ponownego opadania powieki lub gromadzenia się tkanki tłuszczowej w jej obrębie.

Opinie

* * * * *
Klinika Ambroziak to wspaniałe miejsce! Pół roku po operacji moje życie uległo zmianie o 180°. Pracują tam cudowni ludzie, pełni życzliwości, prawdziwi fachowcy. Obsługa recepcji, pielęgniarki to osoby o wspaniałym nastawieniu, zawsze wspierające. Jeśli zdecyduję się na kolejne zmiany swego wyglądu to tylko tam! Polecam każdemu!
Iza D

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser pikosekundowy usuwający tatuaże

Laser pikosekundowy usuwający tatuaże

Problem niechcianych tatuaży staje się coraz bardziej powszechny. Na rynku wciąż istnieje niewiele urządzeń, które potrafiłyby sobie z tym poradzić ...
Mezoterapia Anti-Aging
Paula Turowska - Pracownik Recepcji

Mezoterapia Anti-Aging

Procesy starzenia się skóry postępuję nieuchronnie z roku na rok. Czynników, które je przyspieszają, może być naprawdę wiele, począwszy od ...
Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy