Mezoterapia - Lipoliza Iniekcyjna

Szybki sposób na tłuszczyk
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Nasze ciała nie są idealne. Czasami wbrew naszej woli nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się w niechcianych miejscach, na co często nie mamy wpływu. Podbródek, ramiona czy policzki to miejsca, w których najczęściej pojawia się niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej.

Na szczęście nie musimy poddawać się bardzo inwazyjnym zabiegom, takim jak odsysanie tłuszczu, aby w końcu osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Naprzeciw wychodzi nam inny, choć równie skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Lipoliza iniekcyjna stosunkowo niewielkim kosztem pomoże nam pozbyć się źródła naszych kompleksów. Zabieg sprawi, że na nowo poczujemy się dobrze w swoim ciele, a nadprogramowy tłuszczyk nie będą już dłużej nas trapić i wywoływać negatywnych myśli na temat własnego wyglądu.

Lipoliza iniekcyjna skierowana jest przede wszystkim do osób o normalnej lub stosunkowo niewielkiej nadwadze. Za jej sprawą możemy wymodelować okolice wybranych partii ciała i pozbyć się niechcianego i opornego tłuszczyku. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest metodą mezoterapii, czyli wstrzykiwania odpowiedniej substancji w wybrane partie ciała, które chcielibyśmy korygować. W tym przypadku jest to połączenie deoksycholanu sodu oraz fosfatydylocholiny. Są to właśnie związki chemiczne, których udowodnione działanie powoduje rozbijanie tkanki tłuszczowej. Na dalszych etapach procesu tłuszcz jest metabolizowany przez organizm, a następnie zostaje całkowicie z niego usunięty.

Dlaczego warto?

Nie mamy wpływu na to, w jaki sposób tłuszcz będzie odkładał się w naszym organizmie. Jeżeli posiadamy tendencję do tego, aby szczególnie uwydatniał on nasz podbródek, policzki, czy inne części ciała, to bardzo ciężko będzie nam się go pozbyć z wybranych miejsc. Rozwiązanie jest jednak stosunkowo proste, bo dzięki lipolizie iniekcyjnej będziemy mogli rozbić niechcianą tkankę tłuszczową i zapomnieć o niej na naprawdę długi czas.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Policzki, podbródek, okolica kolan

Cena

od 850 zł

Rozwiązany problem

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej u osób z wagą w normie.

Jak często powtarzać

Co około 3-6 tygodni

Czas trwania zabiegu

Około 20-40 min.

Efekty

Dzięki lipolizie podbródka lub innych części ciała zauważymy zdecydowany ubytek tkanki tłuszczowej. Obwód w poszczególnych partiach ulegnie zmniejszeniu nawet o kilka centymetrów. Pożegnamy problem zbyt wydatnych policzków czy podwójnego podbródka. Ten rodzaj mezoterapii sprzyja również polepszeniu się krążenia i pobudza komórki do regeneracji. Ciekawym efektem ubocznym będzie więc również poprawa kondycji skóry, a także jej odżywienie.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Bezpośrednio zabieg poprzedza wstępna konsultacja z lekarzem, który omówi z nami realne do osiągnięcia efekty oraz przedstawi plan wykonywania lipolizy iniekcyjnej. Do osiągnięcia trwałych rezultatów potrzebna jest bowiem seria zabiegów, a ich ilość różni się w zależności od miejsca oraz ilości tkanki tłuszczowej. Podczas wykonywania samego zabiegu lekarz wstrzyknie substancję w wybraną partię ciała. Zazwyczaj odbywa się to w serii kilku zastrzyków jeden po drugim. Zajmuje to zazwyczaj kilkanaście minut, następnie cała procedura dobiega końca, a pacjent może od razu udać się do domu. Zabieg nie stanowi dużej ingerencji w organizm, co oznacza, że dłuższy pobyt w klinice czy rekonwalescencja po zabiegu nie są wymagane.

Specjaliści po zabiegu zalecają serię drenaży lub masaży limfatycznych. Za ich sprawą wspomożemy usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu, co oznacza, że przyspieszymy cały proces dochodzenia do wymarzonych rezultatów.

Do zabiegu lipolizy iniekcyjnej nie mogą przystąpić kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wykonywania zabiegu nie zaleca się także wśród osób ze znaczną otyłością. Osoby borykające się z zaburzeniami krzepnięcia krwi, padaczką, chorobami nerek lub wątroby również będą musiały zrezygnować z lipolizy. W miejscu wykonywania zabiegu skóra musi być całkowicie zdrowa, wszelkie stany zapalne są przeciwwskazaniem do wykonywania nakłuć i powinny zostać w pierwszej kolejności wyleczone.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Na życzenie pacjenta w wybranym obszarze ciała można nałożyć maść znieczulającą, dzięki której w ogóle nie odczujemy ukłucia i bólu.

Po wykonaniu zalecanej przez specjalistę serii zabiegów, w wybranym obszarze ciała utracimy kilka centymetrów tkanki tłuszczowej. Stanie się on zdecydowanie bardziej wymodelowany. Lipolizę iniekcyjną można stosować na wiele partii ciała. W większości pacjenci chcą pozbyć się nadmiernego opornego tłuszczyku z podbródka, policzków lub ramion.

Wstrzykiwanie substancji wywołuje kontrolowany stan zapalny komórek. Oznacza to, że po zabiegu obszar naszego ciała może być zaczerwieniony, siny, lekko napuchnięty czy bolesny. Takie efekty ustępują jednak stosunkowo szybko. W razie mocnego bólu lub dyskomfortu można doraźnie stosować leki przeciwbólowe.

Aby tkanka tłuszczowa uległa całkowitemu usunięciu przez nasz organizm, musi minąć trochę czasu. Efekty nie są niestety widoczne od razu, jednak po upływie około dwóch miesięcy od ostatniego zabiegu zaczniemy dostrzegać już pozytywne skutki lipolizy iniekcyjnej.

Wszystko zależy od ilości tłuszczu w danym obszarze oraz naszej ogólnej masy ciała. Zdarzają się przypadki, kiedy jeden zabieg może być wystarczający, jednak w większości sytuacji niezbędna będzie seria 2–4 zabiegów, aby uzyskać efekt, który nas w pełni usatysfakcjonuje. Takie zabiegi zazwyczaj powtarza się w odstępie około miesiąca. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że w wielu przypadkach efekt pozostaje trwały. Jeżeli będziemy prowadzić zbilansowany i zdrowy trym życia, to istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że tkanka tłuszczowa już nie powróci w niechciane miejsce.

Opinie

* * * * *
Jestem zachwycona efektami modelowania ust - super naturalny efekt - polecam z całego serca!
Joasia Antczak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Liposukcja N.I.L. - odsysanie tłuszczu

Liposukcja N.I.L. - odsysanie tłuszczu

Liposukcja NIL to doskonały sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Często zdarza się, że nawet najbardziej restrykcyjne ćwiczenia i ...
Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa

Choć cellulit jest bardzo powszechnym problemem występującym u wielu kobiet, to wciąż może znacząco wpływać na samopoczucie i pewność siebie. ...
Kriolipoliza
Justyna Włodarczyk - Fizyk Medyczny

Kriolipoliza

Sposobów na eliminację nadprogramowej tkanki tłuszczowej jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie gwarantują rezultaty, które będą nas w pełni satysfakcjonować. ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy