Kwas polimlekowy

Odnowa i stymulacja
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Jeżeli szukamy poprawy wyglądu skóry twarzy, to zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego powinien sprostać naszym oczekiwaniom. Według opinii pacjentów jest to jedna z najskuteczniejszych procedur, która pozostawia cerę promienną, wypełnia zmarszczki, poprawia owal twarzy, a nawet jest w stanie przywrócić młody, atrakcyjny wygląd.

Za tak dużą popularnością zabiegu stoi kwas polimlekowy, który stanowi główną substancję wykorzystywaną do kuracji. Jego zadaniem jest pobudzanie włókien kolagenowych do wzmożonego działania. Dzięki takiemu rozwiązaniu efekty zabiegu pozostają długotrwałe i naturalne. Kondycja skóry nie zostaje bowiem ulepszona dzięki zewnętrznemu wypełniaczowi. Za jej wygładzeniem i odmłodzeniem stoją naturalne procesy silnej regeneracji i wzmożonej produkcji nowych włókien kolagenowych. I choć wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową czy kwasem hialuronowym są bardzo popularne, to zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego może się na ich tle wyróżnić sporą korzyścią. Jego efekty będą utrzymywać się zdecydowanie dłużej, a pozytywnymi rezultatami tej kuracji będziemy mogli cieszyć się nawet do kilku lat.

Ta niespełna godzinna kuracja o niskiej inwazyjności może sprawić, że poczujemy się lepiej i atrakcyjniej. W końcu to właśnie na twarzy widać wszelkie zmiany związane z postępującymi procesami starzenia się. I choć nie zatrzymamy ich w stu procentach, to możemy poddawać naszą skórę w pełni naturalnym i bezpiecznym kuracjom, dzięki którym zachowa ona swój atrakcyjny, zdrowy wygląd na naprawdę długo. My natomiast nie będziemy musieli dłużej martwić się zapadniętymi policzkami, nierównym owalem twarzy czy pojawiającymi się zmarszczkami.

Dlaczego warto?

Zabieg z wykorzystaniem kwasu polimlekowego jest jednym z najbardziej innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty można zobaczyć już po pierwszej sesji. Korzyści płynące z zabiegu są wielorakie. Przede wszystkim jest stosunkowo bezbolesny i mało inwazyjny. Nie wymaga wykonywania chirurgicznych nacięć ani usuwania skóry. Dzięki temu przebiega naprawdę szybko i sprawnie, a cała procedura nigdy nie trwa dłużej niż godzinę. To, co charakteryzuje ten zabieg, to również jego skuteczność i niewielka inwazyjność. Nie powoduje on skutków ubocznych ani działań niepożądanych. Wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów Kliniki Ambroziak pozwoli nam cieszyć się gładką i promienną skórą przez wiele lat.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz

Cena

2100 zł

Rozwiązany problem

Utrata elastyczności skóry, utrata tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy związana z procesem starzenia

Jak często powtarzać

Seria zabiegów wyznaczana po konsultacji z lekarzem.

Czas trwania zabiegu

Około 30 min.

Efekty

Zabieg pomaga uzyskać trwałe i naturalne efekty. Co prawda nie są one natychmiastowe, a stopniowo uwidaczniają się w ciągu kilku tygodni, z czasem osiągając coraz bardziej zauważalne rezultaty. Do spodziewanych korzyści zaliczyć można gładki wygląd skóry, poprawienie owalu twarzy, wypełnienie zmarszczek. Co więcej, uzyskane efekty są trwałe i utrzymują się przez kilka lat. Wynika to z faktu, że zawiera kwas polimlekowy, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Jest to rodzaj naturalnych białek, które są odpowiedzialne za jędrność skóry i młody wygląd. Efekty zabiegu są widoczne po upływie około trzech tygodni, a ostateczny wynik można osiągnąć po trzech miesiącach.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg polega na wstrzyknięciu w odpowiednią warstwę skóry preparat, który stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg wykonywany jest przy użyciu cienkich igieł, które są wstrzykiwane w różnych miejscach twarzy. Trwa około 30-45 minut w zależności od obszaru, który jest poddawany kuracji. Wstrzykiwanie substancji wywołuje lekkie zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się przez kilka godzin po zabiegu. W momencie, kiedy preparat zostanie już wstrzyknięty w odpowiednie miejsca, specjalista wykonuje dodatkowo masaż twarzy. Służy on temu, aby preparat w odpowiedni sposób się rozprowadził pod skórą i dotarł we wszystkie kluczowe miejsca.

Przez dwa tygodnie po wykonanym zabiegu należy unikać słońca i solarium. Konieczne będzie również zrezygnowanie z ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli i sauny. Nie jest wskazana nadmierna ekspozycja na słońce, dlatego szczególnie należy zadbać o aplikację kremu z wysokim filtrem UV. Przez kilka dni po wykonanym zabiegu możemy odczuwać uczucie swędzenia czy pieczenia, jednak wówczas koniecznie należy powstrzymać się przed dotykaniem oraz drapaniem twarzy.

Zabieg jest bezpieczny, jednak nie może być stosowany, jeśli:

  • masz infekcje skóry w miejscu, w którym ma zostać wstrzyknięty produkt;
  • jesteś uczulony na poli-L-laktydę lub jakikolwiek składnik wstrzykiwanego produktu;
  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią;
  • masz jakiekolwiek choroby autoimmunologiczne.

Zabieg nie boli, ponieważ jest wykonywany za pomocą znieczulenia miejscowego. Pacjenci mogą odczuwać niewielkie pieczenie lub szczypanie podczas wstrzykiwania preparatu, ale zazwyczaj nie jest to intensywne uczucie.

Pełnych efektów zabiegu możemy spodziewać się po upływie około trzech miesięcy. Mowa tu przede wszystkim o zdecydowanej poprawie jędrności skóry, spłyceniu widocznych na twarzy zmarszczek czy wygładzeniu cery. Zdecydowanie poprawi się również owal naszej twarzy, a my pozbędziemy się bruzd i fałd skóry, które lubią formować się wraz z wiekiem.

Zabieg ten pomaga uzyskać jeden z najbardziej naturalnych efektów uzyskiwanych podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Jest to bezpieczny zabieg, jednak jak w przypadku każdej ingerencji medycznej, istnieje ryzyko powikłań. Najczęstsze z nich obejmują:

  • reakcje alergiczne: niektórzy mogą doświadczać reakcji alergicznych na składniki, takie jak wysypka, swędzenie lub obrzęk;
  • infekcje: infekcje skóry, takie jak zapalenie skóry lub zakażenie grzybicze, mogą wystąpić w miejscu wstrzyknięcia;
  • zmiany koloru skóry: niekiedy osoby poddawane zabiegowi doświadczają zmian koloru skóry w miejscu wstrzyknięcia, takich jak przebarwienia lub plamy;
  • nieprawidłowe wstrzyknięcia: jeśli wstrzyknięcie jest wykonane nieprawidłowo, może to spowodować poważne uszkodzenia skóry lub tkanek. Z tego względu na zabieg warto umawiać się do sprawdzonych i doświadczonych specjalistów Kliniki Ambroziak.

Efekty zabiegu są widoczne po około 3-4 tygodniach od jego wykonania. Pojawiają się one stopniowo i z czasem, jednak o ostatecznych efektach mówi się wraz z upływem trzech miesięcy. Co ważne, utrzymują się one zdecydowanie dłużej niż po innych zabiegach medycyny estetycznej, a rezultatami będziemy mogli cieszyć się nawet do kilku lat.

Tak, zabieg należy powtarzać, aby utrzymać efekty. Zazwyczaj wykonywany jest on w seriach, jednak ich ilość zależy od problemu, z którym się zmagamy.

Opinie

* * * * *
Poleciłam już klinikę wielu osobom, bo jestem przekonana o ogromnej wiedzy i doświadczeniu lekarzy którzy tam pracują- przekonałam się na własnym przykładzie. Pozdrawiam dr Monikę!
Jola

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Badania dowodzą, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet ...
Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy