Drenaż podciśnieniowy

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Drenaż podciśnieniowy to doskonała alternatywa do drenażu manualnego. Często po niektórych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej wskazane jest wykonanie mocniejszego drenażu od tego, który da się wykonać ręcznie. W takim przypadku warto skorzystać z drenażu podciśnieniowego. Fizjoterapeuta indywidualnie układa protokół zabiegowy, do wskazań. Najczęściej drenaż wykonywany jest po zabiegu liposukcji lub lipotransferze.

To opatentowana technologia, która polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami, co warunkuje bardzo precyzyjne i dogłębne działanie na każdy milimetr skóry bez jej rozciągania czy powodowania urazów. Dzięki zabiegom skóra otrzymuje 1180 bodźców mikrostymulacyjnych na dm2 wraz z każdym pełnym ruchem głowicy. Rezultatem jest niezwykle dokładny, wielowymiarowy masaż leczonej powierzchni przy zachowaniu ogromnego szacunku dla skóry.

Dlaczego warto?

Zabieg skierowany jest do wszystkich kobiet i mężczyzn, przed i po zabiegach chirurgicznych.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało i/lub okolice poddane zabiegowi chirurgicznemu

Cena

od 250 zł

Rozwiązany problem

obrzęki, zasinienia, nierówności po liposukcji, brak jędrności skóry

Jak często powtarzać

2-3 razy w tygodniu

Czas trwania zabiegu

W zależności od obszaru od 20 min. do 60 min.

Efekty

Drenaż przeprowadzny jest za pomocą dwóch niezależnych rolek, dzieki czemu fizjoterapeuta odprowadza nadmiar płynów do głównych splotów limfatycznych. Dodatkowo, w zależności od wskazań, zabieg mozna uzupełnić działając głowicą do głębokiej stymulacji, która wyposażona jest w laser diodowy oraz światło LED, co w połączeniu wywołuje efekt fotochemiczny w tkankach, powodując większą przepuszczalność komórek. Fala lasera przenika w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez komórki tłuszczowe, co powoduje podwyższenie ich temperatury oraz przyspieszenie procesu lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu. Światło LED oddziałuje na fibroblasty i stymuluje produkcję kolagenu, a także przyspiesza regeneracje tkanek. Wpływa również na przepuszczalność błony komórkowej, powodując otwarcie porów w jej obrębie, co umożliwia odprowadzenie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego bez uszkodzenia komórek. Efektem zabiegów przy użyciu jest stymulacja unaczynienia, uaktywnienie układu limfatycznego i układu krążenia, pobudzenie wymiany międzykomórkowej, rozbicie tkanki tłuszczowej oraz przywrócenie prawidłowego metabolizmu i wymodelowanie sylwetki.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg przeprowadzany jest w specjalnym, elastycznym kostiumie. Przy zastosowaniu unikalnych głowic wykonać można jeden lub dwa etapy zabiegu: 1. drenaż – zabieg podstawowy, drenujący, służący redukcji obrzeków i zasinień oraz 2. fokus, czyli zabieg wykonywany większą głowicą, wyposażaną dodatkowo w światło LED i laser diodowy, służący do głębszej stymulacji, przyśpieszenia regeneracji oraz poprawy jędrności skóry. Liczba zabiegów zależy od wykonanego zabiegu chirurgicznego i potrzeb pacjenta. Najczęściej należy przeprowadzić serię od 5 do 10 procedur. Ilość i częstotliwość zabiegów ustala fizjoterapeuta podczas indywidualnej konsultacji z Pacjentem. Licząc na jak najlepsze efekty, oprócz doboru właściwego programu należy pamiętać o systematyczności i współpracy z fizjoterapeutą wykonującym zabieg.

Choroby nowotworowe, 1. trymestr ciąży i okres karmienia piersią, łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu, nowotworowe i przednowotworowe zmiany na skórze, stany zapalne skóry.

Zabieg może powodować dyskomfort w pierwszych dobach po wykonanym zabiegu chirurgicznym, w przypadku znacznych obrzęków i/ lub zasinień w miejscu zabiegowym

likwidacja obrzęków limfatycznych, a co za tym idzie zmniejszenie obwodów; ogólna poprawa samopoczucia; zmniejszenie napięcia mięśniowego; redukcja cellulitu; ujędrnienie oraz zagęszczenie skóry;

W przypadku zastosowania drenażu podciśnieniowego po zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, skrócony zostanie czas rekonwalescencji pozabiegowej, nastąpi redukcja obrzęków i zasinień, końcowy efekt estetyczny będzie lepszy. Po wykonaniu serii zabiegowej, efekt będzie trwały

Czasami zdarzyć się może odwrotna reakcja od zamierzonej, czyli przejściowe powiększenie się obrzęku

Już po pierwszym zabiegu

Zazwyczaj niezbędne jest wykonanie serii zabiegów

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni

Elektrostymulacja mięśni to najnowsza technologia do kształtowania i budowania mięśni.
Forlle'd Luksusowy zabieg nawilżający
Ewa Woźniak-Roszkowska - Lekarz

Forlle'd Luksusowy zabieg nawilżający

Zabieg został stworzony ekskluzywnie dla Pacjentów Kliniki Ambroziak. Zabieg łączy w sobie najskuteczniejsze elementy pielęgnacji Forlle’d. Wykorzystuje połączenie najnowszych technologii, ...
Zabieg na ciało z wykorzystaniem technologii fal radiowych RF i pulsacyjnego pola elektromagnetycznego

Zabieg na ciało z wykorzystaniem technologii fal radiowych RF i pulsacyjnego pola elektromagnetycznego

Sposób na walkę z utratą jędrności skóry, upartym tłuszczykiem i cellulitem.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy