Nici ginekologiczne

Odnów równowagę, odzyskaj komfort
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Zbyt szerokie wejście do pochwy może być efektem przebytych porodów naturalnych albo konsekwencją zabiegów ginekologicznych, które wymagały nacięcia oraz szycia krocza. Luźne wejście do pochwy może znacząco obniżać jakość stosunków seksualnych, jak również negatywnie wpływać na samoocenę. Sposobem na tę przypadłość mogą być nici ginekologiczne.

Niektóre pacjentki z szerokim wejściem do pochwy skarżą się również na zwiększoną ilość wydzieliny, która drażni okolicę sromu, powodując otarcia czy wtórne nadkażenia okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Nici ginekologiczne skutecznie rozwiązują ten problem.

Zwężanie pochwy nićmi to jeden z popularnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, który wpływa jednak nie tylko na wygląd okolic intymnych, ale też może być sposobem na przywrócenie wyższego komfortu intymnego – szczególnie podczas stosunków. Efektem przeprowadzonego zabiegu może być także ograniczenie ilości wydzieliny intymnej, która mogła pojawiać się w nadmiarze. 

Zabieg typu lifting krocza stosowany jest w przypadkach defektów funkcjonalno-kosmetycznych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy. Niekiedy zabieg ten stosowany jest również u kobiet, które nie rodziły drogami natury lub przebyły poród naturalny bez nacięcia/pęknięcia krocza. Zdarza się bowiem, że zbyt szerokie wejście do pochwy jest cechą anatomiczną pacjentki i nie wynika z przebytych operacji lub porodów naturalnych. W takim wypadku, jeśli nie ma żadnych istotnych przeciwwskazań, także można rozważyć zwężanie pochwy nićmi ginekologicznymi w celu poprawy komfortu życia i jakości kontaktów intymnych. 

Dlaczego warto?

Motywacja pacjentki do poddania się takiemu zabiegowi wynika zwykle z pogorszonej jakości życia seksualnego w związku z odczuciem „luźnego" wejścia do pochwy, czemu zwykle towarzyszy defekt kosmetyczny w okolicy krocza. 

Zwężanie pochwy nićmi ginekologicznymi zwykle proponowane jest kobietom przed ukończeniem przez nie 60. roku życia. W niektórych przypadkach zabieg ten może zastąpić plastykę tylnej ściany pochwy. Dzięki niemu problem luźnego wejścia do pochwy będzie skutecznie i trwale rozwiązany.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Kobiece strefy intymne

Cena

od 2700 zł

Rozwiązany problem

"Luźne" wejście do pochwy

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Efekty

Nici ginekologiczne dają natychmiastowy efekt: zwężają wejście do pochwy, korygując istniejący defekt estetyczny. Rezultatem tego działania jest poprawa estetyki okolic intymnych, a często również podniesienie samooceny pacjentki oraz poprawa jakości kontaktów intymnych.

Stosowane podczas zabiegu nici powodują reakcję zwłóknienia, co prowadzi do formowania się tzw. „secondary vector of pull", który powoduje, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet po wchłonięciu się nici.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg zwężania pochwy nićmi poprzedzany jest konsultacją oraz kwalifikacją do zabiegu. Specjalista ginekolog poznaje oczekiwania pacjentki, a także upewnia się, że nie istnieją żadne istotne przeciwwskazania do przeprowadzenia tej procedury. Podczas wizyty kwalifikacyjnej wykonywane jest również badanie ginekologiczne z użyciem wziernika. Zalecane jest, by pacjentka miała przy sobie wówczas również wyniki aktualnego badania cytologicznego szyjki macicy. 

Zabieg nićmi ginekologicznymi polega na zastosowaniu kotwiczących nici z haczykami, które są ułożone w dwóch kierunkach. Wprowadza się jedną lub dwie nici przez 4-6 bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza w obrębie tkanki podskórnej i płytko umiejscowionego pod skórą mięśnia. Po zawiązaniu nici zabieg ulega zakończeniu. Dwóch nici używa się jedynie w przypadkach poważniejszych defektów. W pozostałych przypadkach stosuje się nić pojedynczą. Zabieg przeprowadzany jest w ramach chirurgii jednego dnia z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Rehabilitacja po zabiegu liftingu krocza jest krótka. Zwykle pacjentka wraca do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu, a podjęcie aktywności seksualnej możliwe jest po upływie kilku tygodni od zabiegu. W okresie od wykonania zabiegu do rozpoczęcia następnego krwawienia miesiączkowego zaleca się stosowanie miejscowo środków do higieny intymnej o działaniu odkażającym.

Zwężania pochwy nićmi ginekologicznymi nie przeprowadza się u pacjentek z ostrym stanem zapalnym pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji). Bardzo istotnym przeciwwskazaniem jest również uczulenie na leki stosowane do znieczulenia. Zabiegu nie wykonuje się także u osób ze zdiagnozowanymi zaburzeniami krzepliwości krwi, u kobiet w trakcie miesiączki lub krwawiących z pochwy z innego powodu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych, ciąża i okres wczesnego połogu, gdy występują jeszcze upławy z jamy macicy.

Nie, gdyż zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Nici ginekologiczne, które są stosowane w ramach zabiegu zwężania pochwy, pozwalają na istotne zwężenie wejścia do pochwy. Efektem tego działania jest poprawa wyglądu okolic intymnych, a także poprawa jakości kontaktów seksualnych – zazwyczaj zarówno dla pacjentki, jak i dla jej partnera.

Efekty zabiegu z użyciem nici ginekologicznych są trwałe – nici te powodują zamierzone włóknienie tkanek, dzięki czemu rezultaty utrzymują się pomimo tego, że nici ulegają rozpuszczeniu.

Tuż po zabiegu okolice intymne bywają tkliwe, bolesne i obrzęknięte. Dolegliwości te zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. 

Rzadkie powikłania, jakie mogą wystąpić, to krwiaki, przejściowe zaburzenia czucia, a także reakcje alergiczne – przede wszystkim u osób, które nie wiedziały lub nie poinformowały o uczuleniu na substancję znieczulającą. 

Efekty są widoczne od razu, choć tuż po operacji okolice intymne mogą być obrzęknięte i tkliwe. Ostateczny rezultat można będzie zaobserwować po ustąpieniu obrzęku, a więc już w najbliższych dniach po zabiegu. 

Nie, zabieg jest jednorazowy.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy)

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy)

Terminem abrazji określa się właśnie łyżeczkowanie jamy macicy. Jest to zabieg ginekologiczny, który przeprowadzany jest w związku z wieloma przypadłościami ...
Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość wielu milionów Polaków, w szczególności kobiet. Tak pozornie błahe czynności, jak kaszel, kichanie i śmiech ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy