Nici ginekologiczne

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Zabieg typu lifting krocza wykonany przy użyciu nici Vaginal Narrower® stosowany jest w przypadkach defektów funkcjonalno-kosmetycznych związanych ze zbyt szerokim wejściem do pochwy.

Najczęściej zbyt szerokie wejście do pochwy to rezultat przebytych porodów drogą naturalną i zabiegów nacięcia i szycia krocza.

Niekiedy zabieg ten stosowany jest również u kobiet, które nie rodziły drogami natury lub przebyły poród naturalny bez nacięcia/pęknięcia krocza. Często również pacjentki z szerokim wejściem do pochwy skarżą się na uczucie ciągłej zwiększonej ilości wydzieliny, która drażni okolicę sromu, powodując otarcia czy wtórne nadkażenia okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Nici ginekologiczne skutecznie rozwiązują ten problem.

Dlaczego warto?

Motywacja pacjentki do poddania się takiemu zabiegowi wynika zwykle z pogorszonej jakości życia seksualnego w związku z odczuciem „luźnego" wejścia do pochwy, czemu zwykle towarzyszy defekt kosmetyczny w okolicy krocza. Zabieg ten proponowany jest na ogół kobietom przed ukończeniem 60 r.ż. W niektórych przypadkach zabieg ten może zastąpić plastykę tylnej ściany pochwy. Dzięki Vaginal Narrower problem luźnego wejścia do pochwy będzie skutecznie i trwale rozwiązany.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Kobiece strefy intymne

Cena

od 2700 zł

Rozwiązany problem

"Luźne" wejście do pochwy

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Efekty

Nici ginekologiczne dają natychmiastowy efekt: zwężają wejście do pochwy, korygując defekt estetyczny. Stosowane w zabiegu nici powodują reakcję zwłóknienia, co prowadzi do formowania się tzw. „secondary vector of pull", który powoduje, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet po wchłonięciu się nici.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Terapia rozpoczyna się od rozmowy Pacjentki (partnera) ze specjalistą ginekologiem m.in. na temat problemów życia intymnego przed oraz oczekiwań w tym zakresie po zabiegu. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach planowanej terapii dla życia intymnego, zbada preferencje Pacjentki co do rozmiarów wejścia do pochwy po zabiegu. Wszelkie ustalenie zostaną ujęte w formule zgody na zabieg. Zachęcamy do wcześniejszego wydrukowania dokumentu, wnikliwego zapoznania się z nim, a następnie podpisania go na każdej stronie. Przed kwalifikacją do wykonania tego zabiegu zbierany jest wywiad lekarski i wykonywane jest badanie ginekologiczne w tym również badanie we wziernikach. Zaleca się żeby pacjentka zakwalifikowana do zabiegu nici posiadała aktualną cytologię szyjki macicy. Zabieg nićmi ginekologicznymi polega na zastosowaniu kotwiczących nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Wprowadza się jedną lub dwie nici przez 4-6 bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza w obrębie tkanki podskórnej i płytko umiejscowionego pod skórą mięśnia. Po zawiązaniu nici zabieg ulega zakończeniu. Dwóch nici używa się jedynie w przypadkach poważniejszych defektów. W pozostałych przypadkach stosuje się nić pojedynczą. Zabieg przeprowadzany jest w ramach chirurgii jednego dnia z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Rehabilitacja po zabiegu liftingu krocza jest krótka, zwykle pacjentka wraca do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu, a podjęcie wolnej od dolegliwości bólowych aktywności seksualnej możliwe jest po upływie kilku tygodni od zabiegu. W okresie od wykonania zabiegu do rozpoczęcia następnego krwawienia miesiączkowego zaleca się stosowanie miejscowo środków do higieny intymnej o działaniu odkażającym.

Ostry stan zapalny pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji), uczulenie na leki stosowane do znieczulenia, ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi, okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy, choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych ciąża, okres wczesnego połogu kiedy występują jeszcze upławy z jamy macicy.

Nie, gdyż zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Nie, zabieg jest jednorazowy.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy)

Abrazja jamy macicy (łyżeczkowanie macicy)

Terminem abrazji określa się właśnie łyżeczkowanie jamy macicy. Jest to zabieg ginekologiczny, który przeprowadzany jest w związku z wieloma przypadłościami ...
Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu metodą TOT, TVT, IVS

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość wielu milionów Polaków, w szczególności kobiet. Tak pozornie błahe czynności, jak kaszel, kichanie i śmiech ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy