Trichoskopia

Włos pod lupą
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Problemy występujące w obrębie skóry głowy potrafią być bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Uporczywie swędząca lub piekąca skóra głowy zdecydowanie obniży nasz komfort dnia codziennego. Przypadłości związane z łysieniem i przerzedzaniem się włosów mogą natomiast zmniejszać samoocenę i pewność siebie.

Nawet najlepsi specjaliści często nie będą w stanie gołym okiem ocenić, co jest przyczyną problemów, z którymi się zmagamy. Na szczęście naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi trichoskopia, która zajmuje się badaniem włosów oraz skóry głowy. Do postawienia diagnozy wykorzystuje się trychoskop, czyli urządzenie będące w stanie nawet 500-krotnie powiększyć obszar, któremu chcemy się przyjrzeć. Za jego sprawą ustalimy, w jakiej kondycji pozostaje skóra głowy, będziemy mogli określić stan mieszków włosowych, a także struktury włosów. Takie dogłębne i szczegółowe zbadanie konkretnego obszaru da nam jasną odpowiedź, co stanowi bezpośrednią przyczynę problemów. Za pomocą urządzenia specjalista będzie mógł określić, z jakim typem łysienia się zmagamy oraz wdrożyć najskuteczniejszą kurację. W przypadku tej konkretnej przypadłości ważne jest jak najszybsze zdiagnozowanie problemu. Pozwoli to na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które zapobiegnie postępowaniu łysienia. Nie warto zatem czekać, aż problem będzie widoczny gołym okiem i przysporzy nam niepotrzebnych dolegliwości. Zdecydowanie lepiej wykonać badanie trichoskopowe profilaktycznie, niż kiedy nasza przypadłość będzie owocowała w trudne do cofnięcia skutki.

Dlaczego warto?

Badanie trichoskopem jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Za jego sprawą specjalista będzie mógł precyzyjnie ocenić stan skóry głowy, kondycję mieszków włosowych, a także zlokalizować ogniska chorobowe. Pozwoli to na szybkie wdrożenie terapii, a tym samym uporanie się z doskwierającym nam problemem.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Skóra głowy, włosy

Cena

400 zł

Rozwiązany problem

Możliwość specjalistycznej diagnozy i dopasowania odpowiedniego leczenia do problemów z owłosioną skórą głowy i włosami

Jak często powtarzać

Zaleca się wykonywanie badania raz na 3 lata.

Czas trwania zabiegu

Ok. 30 min.

Efekty

Efekty trichoskopii są ekspresowe

Szybka i nieinwazyjna diagnoza choroby skóry głowy bądź włosów i co się z tym wiąże - możliwość natychmiastowego rozpoczęcia leczenia z naszym specjalistą.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg poprzedza szczegółowy wywiad, który pozwoli trychologowi na zapoznanie się z naszym problemem i trafniejsze postawienie diagnozy. Może także przeprowadzić badanie fizykalne, dzięki któremu wstępnie ustali objętość i sprężystość włosów. Następnie wykonywane jest już badanie właściwe, czyli trichoskopia. Za pomocą mikrokamery specjalista analizuje kondycję naszych włosów, skóry głowy, a także sprawdza, czy w ich obrębie nie występują stany zapalne. Zazwyczaj po wykonaniu tego badania lekarz jest już w stanie podać konkretną diagnozę i zaproponować plan leczenia.

Badanie trichoskopem jest całkowicie nieinwazyjne, więc po jego wykonaniu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Do badania trichoskopem może zgłosić się każdy bez względu na wiek, płeć oraz współwystępujące choroby. Warto jednak pamiętać, aby na dzień przed badaniem nie myć włosów. Po ostatnim farbowaniu należy natomiast odczekać dwa tygodnie przed przystąpieniem do badania.

Nie, badanie nie jest w ogóle inwazyjne, więc nie jest bolesne nawet bez znieczulenia.

Zaleca się powtarzanie badania raz na 3 lata. Jeżeli specjalista wdroży odpowiednie leczenie naszych objawów, wówczas wyznaczy termin kolejnej wizyty, aby skontrolować zachodzące postępy.

Każdy, kto chce profesjonalnie i gruntownie zadbać o swoje włosy i skórę głowy, powinien zacząć od badania - trichoskopii.

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Przeszczep włosów metodą WAW FUE
Maciej Ambroziak - Lekarz

Przeszczep włosów metodą WAW FUE

Problem ogólnego przerzedzenia włosów dotyka wiele osób w różnym wieku. Na szczęście, jako jedni z niewielu w Polsce, specjaliści kliniki ...
Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów
Kamila Czerniak, Koordynator Placówki Klinika Ambroziak Dermatologia

Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów

Kto z nas nie chciałby móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami? W końcu jest to jeden z elementów ...
Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy

Jeżeli zauważyliśmy u siebie rzadkie, łamliwe i wypadające włosy, a w niektórych miejscach nawet łysiejące miejsca – to powód, aby ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy