Lifting twarzy i szyi

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Lifting twarzy i szyi jest sztandarową estetyczną operacją plastyczną, która jest w stanie diametralnie zmienić wygląd i odmłodzić nawet o 10-15 lat. Wraz z wiekiem dochodzi do wiotczenia i opadnięcia tkanek twarzy i szyi. W początkowym okresie, objawy te mogą być skutecznie korygowane przy pomocy małoinwazyjnych metod medycyny estetycznej, jak wolumetria twarzy kwasem hialuronowym, zabiegi laserowe bądź z użyciem ultradźwięków.

Jeżeli starzenie okolicy twarzy i szyi jest bardziej zaawansowane, może ono wymagać interwencji chirurgicznej, która polega nie tylko na usunięciu nadmiaru skóry, ale przede wszystkim na podwieszeniu i napięciu jej rusztowania, czyli znajdujących się pod spodem powięzi. Dzięki temu jednorazowe wykonanie operacji zapewnia efekt utrzymujący się przez lata.

Dlaczego warto?

Lifting twarzy i szyi daje wieloletni, a zarazem naturalny rezultat odmłodzenia twarzy i szyi. Redukuje skutecznie nadmiar opadających tkanek niemożliwych do usunięcia bez użycia skalpela, nie naruszając jednocześnie rysów Pacjenta ani jego mimiki.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

twarz, szyja

Rozwiązany problem

znaczna wiotkośc skóry twarzy i szyi

Jak często powtarzać

Zabiegu nie powtarza się

Czas trwania zabiegu

ok 6 godzin

Efekty

Dzięki zaopatrzeniu wiotkości mięśni i powięzi operowanych okolic, skóra uzyskuje dobre podparcie, przeciwdziałające opadnięciu z wiekiem, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Twarz wygląda na znacznie młodszą i bardziej wypoczętą, zniwelowana zostaje wiotkość podbródka, a w obrębie szyi zredukowany zostaje nadmiar i fałdy skóry.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed operacją konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych krwi (morfologia, parametry krzepnięcia, elektrolity, mocznik, kreatynina, CRP – białko stanu zapalnego) oraz EKG i zdjęcia RTG klatki piersiowej. Po wykonaniu badań Pacjentka/Pacjent zgłasza się na konsultację anestezjologiczną, podczas której oceniane są warunki do przeprowadzenia znieczulenia. Przyjęcie do szpitala ma miejsce w dniu zabiegu. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i trwa nawet do 6 godzin. Cięcia chirurgiczne są ukryte wzdłuż linii włosów bądź w naturalnych fałdach i krzywiznach skóry. Biegną one kolejno: na skroni, przed i za uchem, a następnie schodzą w kierunku szyi w okolicy potylicznej. W przypadku rozejścia mięśni i znacznego nadmiaru skóry w środkowej linii szyi i na podbródku, celem lepszego zaopatrzenia wiotkości tych okolic, chirurg może zaproponować dodatkowo wykonanie cięcia pod brodą. Chirurg plastyczny przeprowadzający zabieg delikatnie oddziela skórę i tkankę podskórną od leżących poniżej mięśni i powięzi, unikając jednocześnie uszkodzenia naczyń i nerwów biegnących w operowanych okolicach. Następnie wykonywane są procedury na głębszej, tak zwanej warstwie SMAS (mięśniowo-powięziowej) – jej nacięcie z uniesieniem bądź sfałdowanie przy pomocy odpowiednio założonych szwów, co zapewnia długotrwały efekt uniesienia tkanek twarzy i zapobiega rozciąganiu blizn i skóry. Po dokładnej ocenie, na granicy cięć chirurgicznych usuwany jest nadmiar skóry. Na każdym etapie chirurg plastyczny dokonuje szczegółowej hemostazy, czyli zamyka otwarte naczynia krwionośne, co zmniejsza utratę krwi w ciągu zabiegu i ryzyko krwawienia po operacji. Zabieg operacyjny kończy założenie szwów na tkankę podskórną i skórę oraz opatrunki pooperacyjne. Niekiedy operacja jest uzupełniana o dodatkowe procedury zabiegowe, takie jak plastyka powiek lub przeszczep tkanki tłuszczowej, jeżeli istnieją wskazania do ich wykonania. Pacjentka/Pacjent przebywa około 2 godzin na monitorowanej sali pooperacyjnej, a następnie wraca na swoją salę na Oddziale. Operacja wymaga pozostania 1-2 noce w Klinice. Szwy zdejmowane są zazwyczaj między 7 a 14 dniem od operacji. Ustąpienie obrzęków i rekonwalescencja trwa około 2 tygodni, ale na ostateczny efekt operacji należy poczekać minimum pół roku do czasu pełnej przebudowy blizn.

Do zaleceń pooperacyjnych należy: - ograniczenie wysiłku fizycznego i dźwigania przez minimum miesiąc po operacji; - noszenie uciskowej opaski na okolicę twarzy i szyi przez okres kilku tygodni; delikatny ucisk w operowanych okolicach wspomaga gojenie i modelowanie twarzy, zmniejsza obrzęk i zapobiega powstawaniu krwiaka; - codzienna higiena ran pooperacyjnych z ich przemywaniem płynem dezynfekującym i zmianą opatrunków - zdjęcie szwów następuje zazwyczaj między 7 a 14 dniem zależnie od postępu gojenia; w niektórych przypadkach wskazane jest utrzymanie szwów dłużej - zazwyczaj wizyty kontrolne odbywają się po 7-14 dniach (ze zdjęciem szwów), po 3 miesiącach i po upływie roku. Należy pamiętać, że proces gojenia u każdej Pacjentki/Pacjenta przebiega indywidualnie i może wymagać dodatkowych kontroli.

Do najważniejszych przeciwwskazań do liftingu twarzy i szyi należą nieuregulowane choroby ogólne, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze, przyjmowanie leków wpływających na krzepnięcie krwi (aspiryna, leki przeciwkrzepliwe, np. Xarelto, Pradaxa i inne, duże dawki leków przeciwzapalnych), infekcje ogólnoustrojowe lub skórne, w tym aktywna opryszczka. Ze względu na szczególne ryzyko powikłań u palaczy (szczególnie miejscowej martwicy skóry z powstaniem jej ubytków – występujące do 12 razy częściej), przeciwwskazane jest wykonywanie rozległych zabiegów u osób palących, a optymalny odstęp od rzucenia palenia wynosi minimum 3 miesiące. Planowe operacje estetyczne nie są wykonywane również u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i nie jest w związku z tym bolesny. Bezpośrednio po operacji typowa jest tkliwość i zwiększone napięcie operowanych okolic, które związane są między innymi z obrzękiem po operacji. W miarę upływu czasu dolegliwości te ulegają złagodzeniu, a w razie potrzeby można przyjmować leki przeciwbólowe zalecone przez prowadzącego chirurga.

Znaczne odmłodzenie twarzy z zachowaniem naturalnych rysów twarzy

Efekt liftingu jest bardzo wieloletni. W zależności od stanu skóry Pacjenta oraz naturalnych procesów starzenia po operacji, efekt będzie stopniowo malał. Natomiast jest to zabieg, którego rezultaty są najtrwalsze ze wszystkich zabiegów estetycznych.

Tak, ogromną zaletą właściwie wykonanego liftingu, jest bardzo naturalny, lecz znacznie młodszy wygląd twarzy.

• obrzęk i zasinienie twarzy, szyi • bóle pooperacyjne ograniczające aktywność (przejściowe) • krwotok w trakcie lub po operacji (może wymagać ponownej interwencji chirurgicznej) • krwiaki pod skórą (4-5%) i krwiaki podskórne • stany zapalne i zakażenie (2,2%) • opóźnione gojenie się rany • blizny przerostowe lub szerokie • bliznowiec • miejscowa martwica skóry (12 razy częściej u palaczy) z wypadnięciem skóry • trwałe lub przejściowe przebarwienia lub odbarwienia skóry • nierówności i zagłębienia powierzchni w okolicy operowanej • zgrubienia • przeczulica lub niedoczulica • niedowład lub porażenie dolnej gałęzi nerwu twarzowego skutkujący zniekształceniem mimiki twarzy(bardzo rzadkie)-0,53-2,6% • zakażenie w postaci miejscowej: ropnia, cellulitis skóry • utrata włosów w linii cięcia i w bezpośrednim sąsiedztwie • przewlekły ból w linii cięć (2,5%) • konieczność ponownego zabiegu korekcyjnego w przypadku niedostatecznej poprawy i satysfakcji pacjenta lub zbyt szybkiego, nieprzewidywalnego powrotu wiotkości tkanek

Ustąpienie obrzęków i rekonwalescencja trwa około 2 tygodni. Po tym czasie wygląd pacjenta znacznie się poprawia, po około miesiącu efekt dla większości pacjentów jest już zadowalający, ale na ostateczny efekt operacji należy poczekać minimum pół roku do czasu pełnej przebudowy blizn.

Operacja jest przeprowadzana jednorazowo i nie wymaga powtórzeń, a przewidywany efekt jest wieloletni.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Forlle'd Luksusowy zabieg nawilżający
Ewa Woźniak-Roszkowska - Lekarz

Forlle'd Luksusowy zabieg nawilżający

Zabieg został stworzony ekskluzywnie dla Pacjentów Kliniki Ambroziak. Zabieg łączy w sobie najskuteczniejsze elementy pielęgnacji Forlle’d. Wykorzystuje połączenie najnowszych technologii, ...
Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Laser, który daje szybkie efekty? To właśnie laser pikosekundowy! Jeżeli chcielibyśmy pozbyć się niechcianego tatuażu lub niezbyt estetycznych blizn czy ...
Terapia światłem LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Terapia światłem LED

Światło LED to ogromne wsparcie dla zabiegów estetycznych, chirurgicznych ale również samodzielnie wspiera procesy antiaging.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy