Przeszczep tkanki tłuszczowej

Piękno czerpane z natury
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Od wielu lat nasi specjaliści wykonują różne zabiegi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej, zarówno do zabiegów estetycznych jak i medycznych. Ogromne doświadczenie pozwala zaoferować naszym Pacjentom rewelacyjne rezultaty. Jednym z takich zabiegów jest przeszczep tkanki tłuszczowej, dzięki któremu można między innymi odzyskać elastyczność skóry, wyrównać bruzdy i zmarszczki oraz wymodelować policzki, brodę czy łydki.

Zabieg przeszczepu tłuszczu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje ona w nadmiarze i podaniu jej w miejsca, gdzie zaczyna jej brakować, po ówczesnym przygotowaniu tak, aby uzyskać najbardziej wartościowe komórki tłuszczowe. Mogą to być ubytki związane ze starzeniem się skóry w obrębie twarzy jak np. opadające policzki, cienie pod oczami, lub blizny zanikowe.

Dlaczego warto?

Ze względu na to, że materiał wykorzystywany w zabiegu, czyli własna tkanka tłuszczowa pacjenta, jest całkowicie naturalny i bezpieczny nawet dla alergików. Trwałość tego zabiegu, całkowite bezpieczeństwo oraz liczne zastosowania, sprawiają, że jest on jednym z najczęściej wybieranych zabiegów oferowanych w Klinice Ambroziak.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Różne obszary

Cena

od 4500 zł

Rozwiązany problem

Utrata objętości twarzy, opadające policzki, worki pod oczami

Jak często powtarzać

Tłuszcz jest wypełniaczem naturalnym, w związku z czym zachowuje się tak samo jak cała tkanka tłuszczowa w organizmie. Jeżeli pacjent gwałtownie będzie tracił na wadze, tłuszcz podany podczas zabiegu również będzie zanikał.

Czas trwania zabiegu

Około 1,5h w zależności od obszaru zabiegowego

Efekty

Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, natomiast efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu trzech miesięcy. W wyniku działania efekt wypełnienia utrzymuje się przez wiele lat w formie niemal niezmienionej (w miejscu podania utrzymuje się około 80% objętości wyjściowej).

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Procedura zabiegowa następuje w znieczuleniu miejscowym. Wykorzystując zdolność komórek macierzystych do ciągłego samoodnawiania się, nie tylko uzupełniamy ubytki, ale również motywujemy skórę do odtwarzania własnej struktury. Dzięki temu, że komórki macierzyste są pozyskiwane z naszego własnego organizmu, są bardzo skuteczne i całkowicie bezpieczne, nawet dla alergików. Brak reakcji odrzucenia przeszczepu przez organizm, czyli bezpieczeństwo pozabiegowe to dodatkowa zaleta zabiegu.

Spożywanie dużej ilości wody, smarowanie antybiotykiem miejsc wkłuć.

Nieprawidłowe czynniki krzepnięcia krwi, przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna), zakrzepica w wywiadzie, infekcje skóry.

Nie, gdyż zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekty zabiegu są bardzo naturalne. Twarz odzyskuje objętość, policzki unoszą się, cienie pod oczami stają się niewidoczne. Dzięki przeszczepieniu tkanki tłuszczowej np. w blizny zanikowe uzyskujemy efekt znacznego wygładzenia.

Efekt zabiegu jest trwały, natomiast jeśli dojdzie do dużych wahań wagi, również tkanka przeszczepiona zachowa się tak jak reszta tkanki tłuszczowej w organizmie.

Zaletą zabiegu jest naturalny efekt, który uzyskujemy dzięki modelowaniu tkanką tłuszczową pacjenta.

Po zabiegu zazwyczaj występuje obrzęk, który powinien ustąpić po kilku dniach; mogą pojawić się również siniaki

Efekt wypełnienia jest natychmiastowy i trwały, natomiast efekt odmładzający narasta stopniowo w ciągu trzech miesięcy.

Efekty zabiegu są trwałe, natomiast jeśli dojdzie u pacjenta do dużej utraty wagi, a co za tym idzie tkanki tłuszczowej, efekty zabiegu będą znacznie mniej widoczne. Wtedy należy rozważyć powtórzenie zabiegu, jeśli ilość tkanki tłuszczowej będzie wystarczająca do jej przeszczepienia.

Opinie

* * * * *
Świetne miejsce , profesjonalna obsługa , wysokiej jakości usługi medycyny estetycznej
Joanna Maciejewska

Tkanka tłuszczowa to materiał żywy, który podany w skórę znacznie wpłynie na jej lepszy wygląd, stymulację oraz odżywienie.

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Przeszczep tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych

Przeszczep tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych

Każdy z nas w swoim ciele posiada naturalne źródło odbudowy i regeneracji, czyli komórki macierzyste. Zabieg z ich wykorzystaniem może ...
Wolumetria twarzy
Beata Mikulska-Kwiek, Dyrektor Zarządzający Kliniki Ambroziak Dermatologia i Kliniki Ambroziak Szpital

Wolumetria twarzy

Wolumetria to jeden z ulubionych zabiegów naszych pacjentów. I nic dziwnego. Natychmiastowe i całkowicie naturalne efekty, które daje modelowanie twarzy, ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy