Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Pożegnaj pajączki
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Laserowe usuwanie naczynek to sposób na bardzo małe naczynka, którym skleroterapia nie da rady. Jego nieinwazyjność, precyzja i skuteczność sprawiają, że każda pacjentka jest zadowolona z zabiegu, a wyglądem swoich nóg nie musi martwić się na długi czas.

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że nawet niewielkie pajączki mogą sprawić, że nasze nogi nie będą prezentowały się już jak dawniej. Przez ten problem wiele osób wręcz unika odsłaniania i eksponowania nóg. Aby pajączki nie były już dłużej przypadłością, z którą musimy się zmagać, proponujemy zabieg ich laserowego usunięcia. Jest to całkowicie bezbolesna procedura, która nie wymaga dodatkowego znieczulenia. Pierwsze efekty dostrzeżemy już po pierwszym zabiegu, jednak specjaliści sugerują wykonanie całej serii kuracji, abyśmy mogli mieć stuprocentową pewność, że na trwałe pozbędziemy się tego problemu. Przyczyn popękanych naczynek na nogach jest bardzo wiele, jednak to przede wszystkim genetyczne predyspozycje zależą od tego, czy zmiany te u nas wystąpią i w jakiej skali. Są to często procesy, na które nie mamy wpływu, jednak możemy zapobiec im od zewnątrz. W Klinice Ambroziak wykonujemy zabieg usuwania naczynek laserem diodowym lub laserem Nd-Yag. Urządzenia te posiadają specjalną bezpieczną głowicę, która stworzona została do tego typu zabiegów. Specjalista dobierze odpowiednią metodę i wykona procedurę, a my ostatecznie będziemy mogli cieszyć się piękną skórą na nogach.

Dlaczego warto?

Atrakcyjna skóra nóg pozbawiona niezbyt estetycznych naczynek i pajączków nie musi być wyłącznie naszym marzeniem. Możemy to uzyskać, wykonując serię bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów laserowych. Warto zadbać o swój komfort i wygląd, aby poczuć się atrakcyjnie w swoim ciele.

Co musisz wiedzieć?

Rozwiązany problem

Popękane, drobne naczynka na nogach

Jak często powtarzać

co 3-4 tygodnie

Czas trwania zabiegu

Około 20 min.

Efekty

Efekty laserowego usuwania naczynek zauważymy już po pierwszym zabiegu. Zmiany niemal od razu staną się mniej widoczne. Po wykonaniu zalecanej przez specjalistę serii będziemy mogli natomiast przez długi czas cieszyć się skórą, która nie jest chorobowo zmieniona i nic więcej nie będzie jej już szpecić.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg wykonywany przez specjalistę naszej kliniki przebiega bardzo szybko i sprawnie. Nie wymaga on specjalnego przygotowania ani długich rekonwalescencji. Jest praktycznie bezbolesny, dlatego lekarze rzadko kiedy decydują się na zastosowanie znieczulenia. Cała procedura trwa nie dłużej niż 20 minut. Podczas kuracji musimy założyć specjalne okulary, które będą ochraniać nasze oczy. W tym czasie specjalista przechodzi do przykładania głowicy lasera w miejsca, na których występują naczynka i pajączki.

Po zabiegu należy starannie zadbać o skórę. Przez około miesiąc trzeba unikać alkoholu oraz wysokich temperatur, ponieważ prowadzić mogą one do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Jeżeli planujemy wychodzić na słońce, wówczas obszar poddany zabiegowi należy posmarować kremem z wysokim filtrem.

Zabiegi laserowe nie mogą być wykonywane u pań, które są w ciąży oraz karmią piersią. Osoby zażywające leki fotouczulające również nie zostaną zakwalifikowane do laserowego usuwania naczynek. Specjalista nie wyrazi zgody na zabieg u osób, które cierpią na łuszczycę, bielactwo oraz posiadają świeżą opaleniznę.

Zabieg jest niemal bezbolesny, dlatego nasi lekarze bardzo rzadko decydują się na zastosowanie znieczulenia. Każdy posiada jednak inną wrażliwość na ból. Jeżeli wcześniej zgłosimy to specjaliście, wówczas będzie on mógł zastosować środki, które uśmierzą nieprzyjemne odczucia.

Efektem zamykania naczynek na nogach będzie przede wszystkim pozbycie się tych nieestetycznych dla nas zmian i odzyskanie jednolitej, atrakcyjnej skóry.

Efekt jest całkowicie naturalny, a my odzyskujemy swoją dawną, niezmienioną chorobowo skórę. Nie musimy obawiać się o to, że po zabiegu na naszych nogach pojawią się jakieś dodatkowe przebarwienia czy blizny. Nic takiego nie będzie miało miejsca.

Naturalne jest, że po zabiegu skóra staje się nieco obrzęknięta czy zaczerwieniona. W niektórych miejscach mogą pojawić się nawet pęcherzyki lub strupki. Nie powinno nas to jednak martwić, ponieważ są to objawy, które zwykle mijają wraz z upływem jednego lub dwóch dni.

Wstępne efekty zobaczymy już po pierwszym zabiegu, kiedy ze skóry zniknie zaczerwienienie. Na początku zauważymy, że naczynka będą blednąć, a po wykonaniu serii zabiegów całkowicie znikną z powierzchni naszych nóg.

Specjaliści zalecają serię kilku zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach. Po ich wykonaniu możemy mieć pewność, że pozbędziemy się pajączków na stałe. Zdarza się jednak tak, że w niektórych przypadkach naczynka powracają, często w innych miejscach. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie przystąpić do procedury ich usunięcia.

Opinie

* * * * *
podziękowania i pozdrowienia dla dr Chakkoura - szybko pozbył się moich popękanych naczyń
Ewa Sito

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser podciśnieniowy
Ewa Woźniak-Roszkowska - Lekarz

Laser podciśnieniowy

Wyobrażacie sobie zabieg, który jednocześnie pozwoliłby pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry, a także uporałby się z niechcianymi obrzękami. Jak się ...
Stripping żył kończyn dolnych

Stripping żył kończyn dolnych

Stripping żył kończyn dolnych to klasyczna metoda usuwania dużych niewydolnych pni żył powierzchownych
Nieinwazyjny system zamykania żylaków

Nieinwazyjny system zamykania żylaków

System zamykania żylaków to mało inwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków nie wymagająca znieczulenia tumescencyjnego oraz noszenia pończoch uciskowych,umożliwiając pacjentom powrót ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy