Lift czoła i brwi

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Sposobów za poprawę wyglądu czy kształtu brwi jest bardzo wiele. Jednak w momencie, kiedy oddziaływać na nie zaczną procesy starzenia się i grawitacji, wówczas różnego rodzaju kosmetyczne sztuczki mogą okazać się niewystarczające. W tym miejscu z pomocą przychodzi nam chirurgiczne podniesienie brwi i czoła, które może pomóc uporać się widocznymi oznakami starzenia.

Wraz z wiekiem nasze brwi oraz skóra na czole zaczynają stopniowo opadać. Jest to o tyle kłopotliwe zjawisko, które sprawia, że nasza twarz staje się smutna, przygnębiona i zmęczona, a my tracimy dawny wygląd i spojrzenie. Nic dziwnego, że jeżeli chcielibyśmy nieco skorygować te zmiany. Chirurgiczny lift czoła i brwi, znany również jako lifting górnej części twarzy, to procedura, która ma na celu uniesienie opadających brwi, wygładzenie zmarszczek na czole i odświeżenie całej twarzy. Jest to bardziej zaawansowany zabieg niż metody nieinwazyjne, takie jak wstrzyknięcie toksyny botulinowej czy nici liftingujące, ale zapewnia długotrwałe i bardziej zauważalne efekty.

Podczas zabiegu liftu czoła i brwi chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w obrębie linii czoła lub za linią włosów, aby minimalizować widoczne blizny. Następnie napina i unosi tkanki na czole, usuwa nadmiar skóry i dokonuje rekonstrukcji, aby uzyskać naturalny efekt podniesionych brwi i wygładzonego czoła. Zabieg jest szczególnie polecany osobom, które naturalnie miały wysokie czoło, a ich brwi były nisko osadzone. Wraz z wiekiem te dysproporcje często się nasilają, dlatego chirurgiczna ingerencja pozwala poprawić wygląd twarzy i cieszyć się młodszym wyglądem na dłużej.

Dlaczego warto?

Główne korzyści płynące z chirurgicznego liftu czoła i brwi są wielorakie. Przede wszystkim, lifting górnej części twarzy może nadać nam bardziej młodzieńczy i wypoczęty wygląd. Podniesienie linii brwi otwiera spojrzenie, dodając cerze energii i wyrazistości. Wygładzenie zmarszczek na czole sprawia, że skóra wygląda na bardziej jędrną i odmłodzoną. Pacjenci często zgłaszają, że po chirurgicznym liftingu czoła i brwi odczuwają większą pewność siebie i satysfakcję z odzyskanego młodzieńczego wyglądu.

Co musisz wiedzieć?

Rozwiązany problem

opadnięcie brwi i czoła

Jak często powtarzać

Zabiegu nie powtarza się

Czas trwania zabiegu

ok. 2-3 godzin

Efekty

Lift czoła i brwi redukuje widoczność zmarszczek poziomych na czole, które często pojawiają się wraz z wiekiem. Poprzez napinanie skóry i usuwanie nadmiaru tkanki, chirurg wygładza te zmarszczki, nadając czołu bardziej jędrny i gładki wygląd. Opadające brwi mogą natomiast sprawiać, że spojrzenie wydaje się zmęczone lub zamyślone. Zabieg poprawia tę kwestię, podnosząc brwi do bardziej naturalnej pozycji i otwierając spojrzenie. Efekt ten sprawia, że oczy wydają się promienne i wyraźne. Co ważne, chirurgiczny lift czoła i brwi zapewnia długotrwałe rezultaty. Oczywiście proces starzenia się skóry nadal będzie postępował, ale osiągnięte efekty pozostaną zauważalne przez długi czas.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga plastycznego. Jego pierwszym etapem jest zawsze konsultacja ze specjalistą, który omówi z nami możliwe do osiągnięcia rezultaty, zbada stan naszej skóry i oceni, czy kwalifikujemy się do zabiegu. Przed procedurą należy również wykonać odpowiednie, zlecone przez specjalistę badania, aby zweryfikować, czy nasz stan zdrowia pozwoli na przystąpienie do operacji.

Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu ogólnym pod kontrolą naszego anestezjologa. Chirurg przechodząc do właściwego zabiegu, wykonuje precyzyjne nacięcia w miejscach, w których nie będą one widoczne po zagojeniu. Następnie napina i unosi skórę oraz brwi w taki sposób, aby otrzymać naturalny efekt. Po zakończeniu procedury całość zostaje zszyta za pomocą szwów. Specjalista zakłada również specjalny opatrunek, który stabilizuje i chroni miejsca poddane operacji. Zazwyczaj pacjenci pozostają jeszcze jeden dzień pod obserwacją specjalistów, a następnie opuszczają naszą klinikę.

Oczywiście po zabiegu należy przestrzegać zaleceń, dzięki którym proces rekonwalescencji przebiegnie szybciej, a my unikniemy powikłań. Specjaliści rekomendują przede wszystkim odpoczynek i zrezygnowanie z wysiłku fizycznego i dźwigania przez co najmniej miesiąc od operacji. Codziennie należy również przemywać rany po operacji i zmieniać opatrunki. W operowanym miejscu skóra jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego należy zdecydowanie ograniczyć wystawianie jej na słońce. Warto mieć również na uwadze, że tytoń oraz alkohol opóźniają proces gojenia. W związku z tym specjaliści sugerują zaprzestanie lub znaczne ograniczenie korzystania z tych substancji przez cały okres rekonwalescencji.

Do zabiegu liftu czoła i brwi nie mogą podejść osoby zmagające się z nieuregulowaną cukrzycą czy nadciśnieniem tętniczym. W momencie zabiegu trzeba mieć kondycję skóry w dobrym stanie. Dlatego, jeżeli występują u nas różnego rodzaju zapalenia bądź inne przypadłości skórne, wówczas specjalista może odmówić wykonania zabiegu do momentu całkowitego wyleczenia. Z zabiegu muszą zrezygnować również panie w ciąży i karmiące piersią. Osoby, które palą papierosy, powinny zrezygnować z tego szkodliwego nawyku na okres około 3 miesięcy przed zabiegiem oraz w trakcie trwania rekonwalescencji.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i nie jest w związku z tym bolesny. Bezpośrednio po operacji typowa jest tkliwość i zwiększone napięcie operowanych okolic, które związane są między innymi z obrzękiem po operacji. W miarę upływu czasu dolegliwości te ulegają złagodzeniu, a w razie potrzeby można przyjmować leki przeciwbólowe zalecone przez prowadzącego chirurga.

Efektem jest wygładzenie zmarszczek czoła, uniesienie brwi oraz nadanie twarzy młodszego i wypoczętego wyglądu.

Efekty chirurgicznego liftu czoła i brwi są zazwyczaj długotrwałe, ale ważne jest zrozumienie, że proces starzenia się skóry i tkanki nadal będzie postępował po zabiegu. Na trwałość rezultatów ma wpływ bardzo wiele czynników w tym styl życia, jaki prowadzimy, szybkość, z jaką nasza skóra ulega procesom starzenia się, oraz stosowanie się do zaleceń specjalisty.

Tak, jeżeli lifting brwi i czoła jest przeprowadzony przez profesjonalnego chirurga, wówczas możemy mieć pewność, że efekty będą naturalne. Specjalista wprowadza widoczne aczkolwiek subtelne poprawki, które sprawiają, że nasz wygląd staje się młodszy, bardziej odświeżony, ale bez efektu widocznej ingerencji.

Istnieje oczywiście potencjalne ryzyko wystąpienia powikłań, które warto znać przed przystąpieniem do zabiegu. Po operacji może wystąpić obrzęk i siniaki w okolicy czoła i brwi. Jest to normalne i zazwyczaj ustępuje samoistnie w ciągu kilku tygodni. Ponadto wokół ran pooperacyjnych może wystąpić infekcja – w takim przypadku koniecznie należy skonsultować się ze specjalistą, który wdroży odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach może również wystąpić asymetria między oboma stronami czoła lub brwi. Chirurg stara się minimalizować ten efekt, ale nie zawsze można go całkowicie uniknąć. Choć chirurg stara się wykonywać cięcia w taki sposób, aby blizny było jak najmniej widoczne, niestety w niektórych przypadkach są one nie do uniknięcia. Zależy to również często od indywidualnych predyspozycji do powstawania blizn.

Ustąpienie obrzęków i rekonwalescencja trwa około 2 tygodni, ale na ostateczny efekt operacji należy poczekać minimum pół roku do czasu pełnej przebudowy blizn.

Operacja jest przeprowadzana jednorazowo i nie wymaga powtórzeń, a przewidywany efekt jest wieloletni.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Forlle'd - Profesjonalny Zabieg Platynowy
Julia Sieczych - Dermatolog

Forlle'd - Profesjonalny Zabieg Platynowy

Pierwsze oznaki zarówno starzenia, takie jak sucha skóra, przebarwienia i zmarszczki mimiczne mogą być widoczne nawet w młodym wieku. Laboratorium ...
Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Problem niechcianych tatuaży staje się coraz bardziej powszechny. Na rynku wciąż istnieje niewiele urządzeń, które potrafiłyby sobie z tym poradzić ...
Modelowanie ust kwasem hialuronowym
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie w naprawdę wielu dziedzinach medycyny, jednak swój prym wiedzie przede wszystkim w medycynie estetycznej. Substancja ta ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy