Fala uderzeniowa - modelowanie sylwetki

Fala zmiany dla Twojej sylwetki
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Czym właściwie jest fala uderzeniowa? To technologia, która pierwotnie znalazła zastosowanie w medycynie sportowej i fizjoterapii, jednak jej potencjał w modelowaniu sylwetki przyciągnął uwagę specjalistów medycyny estetycznej. Jest to metoda nieinwazyjna, która może zrewolucjonizować podejście do kształtowania ciała. Wychodząc poza konwencjonalne metody, w Klinice Ambroziak możesz doświadczyć tego nowego sposobu na modelowanie sylwetki.

Mechanizm działania fali uderzeniowej jest ciekawy i jednocześnie prosty.

Opiera się na zjawisku dźwiękowej energii, która jest precyzyjnie skoncentrowana w określonej części ciała. Zabieg polega na aplikacji tych dźwięków na skórę, co stymuluje procesy regeneracji tkanki oraz produkcji kolagenu. W efekcie ciało zyskuje bardziej jędrny wygląd, a tkanka tłuszczowa jest redukowana. Najczęściej zabieg ten stosowany jest na brzuch, uda oraz w walce z cellulitem. Fala uderzeniowa na brzuch pomaga zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową, przyczyniając się do bardziej smukłej sylwetki. Fala uderzeniowa na cellulit skutecznie wygładza skórę, redukując widoczność „skórki pomarańczowej”.

Fala uderzeniowa - efekty

Najważniejsze w przypadku zabiegów medycyny estetycznej jest bezpieczeństwo pacjenta. Fala uderzeniowa w Klinice Ambroziak spełnia te oczekiwania, będąc nieinwazyjną i wolną od ryzyka metodą modelowania sylwetki. Bez konieczności chirurgicznych nacięć i długiego okresu rekonwalescencji, pacjenci mogą cieszyć się zauważalnymi efektami. Jeśli zatem nie możesz uporać się z cellulitem czy zredukować uciążliwej tkanki tłuszczowej, wówczas modelowanie sylwetki falą uderzeniową może okazać się odpowiedzią na Twoje oczekiwania.

Dlaczego warto?

Decydując się na modelowanie sylwetki falą uderzeniową w Klinice Ambroziak, stawiasz na doświadczenie i profesjonalizm. Eksperci z dziedziny medycyny estetycznej doskonale zdają sobie sprawę, że każdy organizm jest wyjątkowy. Dlatego też każdy zabieg jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i celów pacjenta.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

całe ciało

Cena

375-500 zł za jeden zabieg (pojedynczy lub wykupiony w serii)

Rozwiązany problem

cellulit, oporna, zbita tkanka tłuszczowa

Jak często powtarzać

Należy wykonać serię 10-15 zabiegów, przy częstotliwości jeden-dwa razy w tygodniu

Czas trwania zabiegu

jedna okolica ok. 40 minut

Efekty

O ostatecznych efektach możemy mówić po około 2-3 miesiącach od wykonania ostatniego z całej serii zaleconych przez specjalistę zabiegów. Pozytywne zmiany, jakie wówczas będziemy mogli dostrzec, to z pewnością redukcja tkanki tłuszczowej. Poprzez stymulację tkanek za pomocą energii dźwiękowej, dochodzi do zerwania struktury komórek tłuszczowych, co w efekcie ułatwia organizmowi naturalne usuwanie ich. Ponadto skóra poprawi swoją jędrność i elastyczność. Usprawniony zostanie również przepływ limfy, dzięki czemu cellulit i nierówności na skórze maksymalnie się zredukują.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

1. Konsultacja i ocena:

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej w Klinice Ambroziak. Podczas tej rozmowy omówione zostaną oczekiwania, cele i indywidualne potrzeby. Specjalista dokładnie zbada obszary, które mają zostać poddane terapii falą uderzeniową, oraz dostosuje plan zabiegowy.

2. Przygotowanie pacjenta:

Przed rozpoczęciem zabiegu, pacjent jest umieszczany w wygodnej pozycji na stole zabiegowym. W zależności od obszaru i celu terapii konieczne będzie odsłonięcie wybranych partii ciała.

3. Aplikacja fali uderzeniowej:

Terapeuta używa specjalnego urządzenia do generowania fal uderzeniowych. Energię dźwiękową kieruje na wybrane partie ciała, które mają być poddane terapii. Aplikacja fal jest kontrolowana, precyzyjna i ma na celu stymulację tkanki, aktywację procesów regeneracyjnych oraz pobudzenie produkcji kolagenu.

 

 • Odpoczynek i unikanie wysiłku:

Po zabiegu warto dać ciału trochę czasu na regenerację. W pierwsze dni po terapii należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego i dużego obciążenia mięśni, aby dać organizmowi szansę na właściwą reakcję i regenerację.

 • Nawadnianie:

Koniecznie należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Spożywaj wystarczającą ilość wody, aby pomóc w eliminacji toksyn i wspomóc procesy regeneracyjne.

 • Ograniczenie wystawiania się na słońce:

Należy pamiętać, aby unikać nadmiernego wystawiania się na słońce przez kilka dni po zabiegu. Zastosowanie wysokiego SPF jest również zalecane, aby chronić skórę.

 • Unikanie ciepła:

W pierwszych dniach po zabiegu warto zrezygnować z gorących kąpieli czy sauny, które mogą prowadzić do zwiększonego przepływu krwi i ewentualnego zwiększenia obrzęków.

 • Noszenie wygodnej odzieży:

Jeśli terapia falą uderzeniową była stosowana na konkretnym obszarze ciała, noszenie luźnej i wygodnej odzieży może pomóc uniknąć nadmiernego ucisku lub tarcia.

Przed przystąpieniem do terapii falą uderzeniową w Klinice Ambroziak, lekarz przeprowadzi dokładną ocenę naszego stanu zdrowia, aby upewnić się, że jesteśmy odpowiednimi kandydatami do tego zabiegu. Do potencjalnych przeciwwskazań należą:

 • Ciąża i karmienie piersią;
 • Choroby skóry i infekcje;
 • Nowotwory;
 • Choroby sera;
 • Zaburzenia krzepnięcia;
 • Choroby autoimmunologiczne.

Zazwyczaj terapia falą uderzeniową jest mało lub wręcz bezbolesna. Pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort, uczucie mrowienia lub delikatny ból podczas samej aplikacji fal uderzeniowych, ale zazwyczaj jest to dobrze tolerowane i nie wymaga zastosowania znieczulenia.

Pierwsze różnice będą zauważalne już po kilku zabiegach, ale najlepsze efekty zaobserwować można nawet po 2-3 miesiącach po ostatnim zabiegu.

Efekty po serii zabiegów, przy prowadzeniu zdrowego i aktywnego tryby życia powinny być stałe.

Tak, efekty terapii falą uderzeniową są zazwyczaj naturalne i stopniowe. Terapia falą uderzeniową działa na poziomie tkanki, stymulując procesy regeneracyjne organizmu i produkcję kolagenu. Dzięki temu efekty nie są nagłe ani sztuczne, a skóra i tkanki stopniowo ulegają poprawie w sposób zgodny z naturalnymi mechanizmami organizmu.

W niektórych przypadkach, po terapii falą uderzeniową może wystąpić przejściowe zaczerwienienie i obrzęk. To zwykle jest reakcją organizmu na stymulację i zazwyczaj ustępuje samoistnie po kilku dniach. Po zabiegu może również pojawić się lekki dyskomfort, uczucie mrowienia lub bólu. Zazwyczaj jest to krótkotrwałe uczucie i można je łagodzić za pomocą leków przeciwbólowych. U niektórych pacjentów pojawiają się także siniaki lub zmiany w pigmentacji skóry, jednak te skutki uboczne również są przejściowe.

W przypadku terapii falą uderzeniową, mającej na celu redukcję tkanki tłuszczowej, pierwsze efekty mogą być widoczne po kilku tygodniach od wykonania pierwszej sesji. Jednak pełny rezultat związany z redukcją tłuszczu będzie widoczny po kilku miesiącach, ponieważ organizm potrzebuje czasu na przetworzenie martwych komórek tłuszczowych.

Redukcja cellulitu jest natomiast procesem stopniowym. Zmniejszenie widoczności tych nierówności na skórze może być widoczne po kilku sesjach, ale pełne efekty będą wymagać kilku miesięcy regularnych zabiegów.

Tak, w większości przypadków terapię falą uderzeniową trzeba przeprowadzać w formie serii sesji, aby osiągnąć trwałe i optymalne efekty. Liczba sesji oraz ich częstotliwość będą zależały od celu zabiegu, obszaru poddanego terapii czy też naszych indywidualnych predyspozycji. W zależności od planu terapeutycznego możemy spodziewać się przeprowadzenia od kilku do kilkunastu sesji, rozłożonych w czasie.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Drenaż podciśnieniowy
Ewa Woźniak-Roszkowska - Lekarz

Drenaż podciśnieniowy

Wyobrażacie sobie zabieg, który jednocześnie pozwoliłby pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry, a także uporałby się z niechcianymi obrzękami. Jak się ...
Mezoterapia na Cellulit

Mezoterapia na Cellulit

Mezoterapia to sprawdzony sposób, aby poprawić wiele mankamentów naszego wyglądu. Oprócz zabiegów na twarz lub skórę głowy, które przynoszą rewelacyjne ...
Epilacja laserowa

Epilacja laserowa

Nowa era epilacji laserowej Jeżeli do tej pory baliśmy się zabiegów tego typu ze względu na długi czas ich trwania ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy