Dyspaurenia (ból podczas stosunku)- leczenie pochwicy toksyną botulinową

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Problem odczuwania bólu podczas stosunku dotyczy bardzo wielu kobiet. Niewątpliwie jest to problem wstydliwy i nie wszystkie kobiety zgłaszają się do specjalisty po pomoc. Tymczasem dolegliwość tą, spowodowaną bolesnym napięciem mięśni krocza można zlikwidować na długi czas podczas zaledwie kilkunastominutowego zabiegu.

Zabieg ostrzyknięcia toksyną botulinową likwiduje ból pojawiający się podczas współżycia, znacznie poprawiająć jakość stosunków. Dodatkowo jest nieinwazyjny, nie wymaga uciążliwej rekonwalescencji, a zaraz po zabiegu Pacjentka może wrócić do codziennych zajęć.

Dlaczego warto?

Zabieg jest krótki i powoduje skuteczne rozluźnienie mięśni krocza likwidując ból podczas badania ginekologicznego i współżycia.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Zabieg dotyczy mięśni krocza

Rozwiązany problem

Likwiduje ból, umożliwia bezbolesne współżycie

Jak często powtarzać

Z reguły powtarza się co 6- 9 miesięcy albo nawet rzadziej.

Czas trwania zabiegu

10-15 minut

Efekty

Likwidacja bolesnego skurczu mięśni krocza.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg polega na podaniu przez kilka iniekcji preparatu toksyny botulinowej do mięśni krocza.

Przez 7 dni nie należy współżyć , kąpać się w tym czasie pod prysznicem , unikać podróży samolotem w ciągu 24 godz od podania preparatu , unikać masażu tej okolicy przez 7-14 dni , nie należy spożywać alkoholu i unikać wysiłku fizycznego w dniu wykonania zabiegu

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na toksynę botulinową,infekcje i zmiany zapalne w okolicy intymnej ,leczenie antybiotykami aminiglikozydowymi,dysfunkcja przekaźnictwa nerwowo- mięśniowego , miastenia rzekomoporaźna, zespół Eaton- Lamberta,, stwardnienie boczne zanikowe.

Niewielki ból w momencie iniekcji

Rozluźnienie mięśni krocza , brak bólu podczas współżycia i badania ginekologicznego

od 3 do 9 miesięcy

tak

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienie , obrzęk ,podrażnienie , wysypka, świąd , ból , zasinienie , porażenie mięśnia zwieracza odbytu.

Efekt zabiegu pojawia się po 3-10 dni

Najczęściej zabieg trzeba powtórzyć po 3 - 6 miesiącach . Niekiedy należy powtórzyć po 3 - 4 tyg jeśli dawka toksyny botulinowej okaże się zbyt mała

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Elektromagnetoterapia - silne mięśnie dna miednicy w 3 tygodnie

Wokół osłabionych mięśni dna miednicy i związanego z tym problemu nietrzymania moczu narosło wiele mitów. Dwa najbardziej szkodliwe są takie, ...
Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Okolice intymne u większości pań bywają wstydliwym tematem i wiele z nich wciąż obawia się zgłosić do specjalisty. Tymczasem przypadłości ...
Operacja plastyczna krocza

Operacja plastyczna krocza

Obniżenie krocza stanowi jeden z najczęstszych problemów poporodowych i wynika z urazu, nacięcia lub rozciągnięcia tkanek krocza. 

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy