Nici liftingujące ze stożkami

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Zabiegi liftingujące nićmi są bardzo popularne wśród naszych pacjentów oraz chętnie wykonywane przez naszych specjalistów chirurgii plastycznej. Dlaczego? Ponieważ dają świetne rezultaty i wymagają niewielkiej rekonwalescencji. Zabieg nićmi liftingującymi ze stożkami doskonale sprawdza się przy modelowaniu linii żuchwy, unoszeniu policzków, czy też w okolicy szyi.

Nici liftingujące ze stożkami to technika, w której wykorzystywane są nici służące do podciągania tkanek. Ta cechująca się minimalną inwazyjnością technika wykorzystywana jest do podciągania i przesuwania zwiotczałej tkanki środkowej części twarzy.

Te nici rekomendowane są dla osób po 40 roku życia, których skóra utraciła młodzieńczy wygląd, pojawiły się pierwsze oznaki starzenia w obrębie twarzy i policzków, a jednocześnie skóra jest w zbyt dobrej kondycji, aby zastosować tradycyjny, chirurgiczny lifting.

Nici te są wykonane z polipropylenu – materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, który od lat wykorzystywany jest w chirurgii sercowo-naczyniowej i chirurgii oka.

Lifting twarzy tego rodzaju nićmi nie spowoduje zatrzymanie procesu starzenia się, może jedynie podnieść głębsze struktury twarzy i napiąć skórę, dając efekt odmłodzenia. Zabieg może być wykonany jako pojedyncza procedura lub w połączeniu z innymi procedurami takimi jak operacja podniesienia brwi za pomocą nici, odsysanie tkanki tłuszczowej, korekcją powiek lub operacją nosa. Zabieg ten jest indywidualnie dopasowywany dla każdego pacjenta. Najlepszymi kandydatami do operacji są pacjenci z niewielką obwisłością skóry, mający elastyczną skórę i uwydatnione struktury kostne.

Dlaczego warto?

Nici liftingujące ze stożkami wyróżniają się doskonałymi rezultatami przy stosunkowo małej inwazyjności. Są bardzo nowoczesnym sposobem na modelowanie różnych elementów twarzy a rekonwalescencja po zabiegu z nimi jest praktycznie nie istniejąca, dlatego nasze pacjentki zarówno jak i chirurdzy lubią z nich korzystać. Dodatkowo, są stosowane w USA od dwóch lat w chirurgii plastycznej i od czterech lat w chirurgii rekonstrukcyjnej. Zespół ds. badań i rozwoju twierdzi, że efekty utrzymują się przez cztery lata. Niestety, żaden zabieg odmładzający nie zatrzymuje procesu starzenia.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz , szyja

Rozwiązany problem

Utrata jędrności tkanek w obrębie twarzy i szyi

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy na ok. 2-3 lata

Czas trwania zabiegu

1-1.5h

Efekty

Wokół nici liftingujących dochodzi do powstania nowego kolagenu co prowadzi do dalszego uniesienia skóry i utrzymania napięcia w tkankach miękkich. Proces ten przebiega powoli przez następny rok. Zabieg pozwala przede wszystkim osiągnąć naturalny efekt. Zmiana wyglądu jest zauważalna, ale nie daje efektu "maski". Twarz jest bardziej świeża i wypoczęta. Dzięki temu zabiegowi odmładzającemu ożywia się także mimika twarzy.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, i będzie trwał około 1-1,5 h. W zależności od miejsca zabiegu, chirurg wykonuje niewielkie otwory w skórze przez które wprowadzana jest nić, która za pomoca haczyków podciaga tkanki przy naprężaniu nici. Po zabiegu pacjent ma zakłądane opatrunki i w zależnosci od znieczulenia, pozostaje na 24h w klinice (znieczulenie ogólne) lub po krótkim czasie opuszcza klinikę (znieczulenie miejscowe).

Zabieg będzie trwał około 1 godziny. Po zabiegu konieczne jest pozostanie w sali pooperacyjnej przez co najmniej 1 noc. 2. Proszę trzymać głowę uniesioną w celu zmniejszenia obrzęku. Nie używać poduszek, które przesuwają głowę do przodu. Starać się utrzymać szyję prosto, z brodą uniesioną do góry. 3. Proszę nie opuszczać głowy poniżej poziomu serca. 4. Można stosować zimne okłady na obszarze zabiegu, należy jednak pamiętać iż powinny się one znajdować blisko obszaru ale nie wywierać nacisku na obszar. Bandaż powinien lekko przylegać do operowanego obszaru, jakiekolwiek urazy tego obszaru czy uciski powinny być unikane przez okres ok. 24 godzin po zabiegu. 5. Po operacji będą założone bandaże. Będą one zmienione po 24 godzinach. Twarz może być zasiniona po operacji. Zasinienie to może utrzymywać się około 2 tygodnie. Zazwyczaj będzie po kilku dniach można zastosować makijaż. Na zasinienia można zastosować krem Auriderm XO 3-4 razy dziennie. 6. Nie wolno ok. 1 tydzień po zabiegu dużo mówić ani często śmiać się. Ma to na celu zmniejszyć aktywność mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy. Zaleca się także spożywanie półpłynnych pokarmów, a temperatura pokarmu powinna być zimna oraz letnia, nigdy gorąca. Unikaj jedzenia, które wymaga długiego żucia. Nie uśmiechaj się i unikaj ruchów mimicznych twarzy przez 1 tydzień 7. Proszę myć zęby wyłącznie miękką szczoteczką. Proszę unikać ruchów górną wargą 8. Zalecana jest dezynfekcja obszaru otworów w skórze wodą utlenioną po 3 dniach od zabiegu. Do codziennego czyszczenia zaleca się delikatne mydło. Prysznic można brać bezpośrednio po zabiegu, ale temperatura wody nie powinna być wysoka. 9. Można używać makijażu lecz jedynie z nowo otwartych kosmetyków, produkty te powinny być sterylne. Ponieważ są otwory na skórze przez które wprowadza się kaniulę, niesterylne produkty mogą umożliwić bakteriom wejście w tkankę łączną. Kosmetyki muszą pochodzić ze sterylnie zapakowanego, nowego pojemnika. 10. Proszę unikać długich rozmów telefonicznych przez co najmniej 10-14 dni 11. Proszę nie wykonywać żadnych wysiłków fizycznych przez okres 1 miesiąca. Wysiłek fizyczny, zaparcia mogą powodować wzrost ciśnienia krwi co może doprowadzić do krwawienia i może wymagać dodatkowej operacji.

Choroby przewlekłe, ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi

Nie, zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Efekt utrzymuje się maksymalnie do 5 lat, ale wiele zalezy od kondycji skóry.

Opinie

* * * * *
Klinika Ambroziak, ech cudo - POLECAM BARDZO GORĄCO!!! Będąc w Klinice czułem się się jak w domu rodzinnym, urzekło mnie bijące ciepło od wszystkich pracowników i całego personelu Kliniki, który poznałem, pełen PROFESJONALIZM!!! Jako pacjent nie czułem żadnej obawy czy strachu, bo wiedziałem, że jestem w "DOBRYCH RĘKACH"!!! POLECAM, wspaniała Klinika :) :) :)
Michał Adamski

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Nici stymulujące

Nici stymulujące

Nici stosuje się zarówno do rewitalizacji skóry jak i do uniesienia tkanek. Wśród naszych pacjentów cieszą się coraz większą popularność ...
Lifting twarzy podbródka i szyi
Aleksandra Mortka- Pracownik recepcji

Lifting twarzy podbródka i szyi

Kto z nas nie chciałby wyglądać o 15 lat młodziej? W dzisiejszym społeczeństwie, w którym wizerunek odgrywa dużą rolę, ludzie ...
HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy