Opadające Powieki

Za młodzieńczy wygląd twarzy odpowiada coś więcej niż tylko brak głębokich zmarszczek – to również kwestia odpowiedniej prezencji oczu. Opadające powieki optycznie dodają lat, ale też w istotny sposób wpływają na wyraz twarzy. W jaki sposób zniwelować efekt opadających powiek? Jakie są zabiegi na podniesienie powiek?

Dlaczego powieki opadają?

Na opadanie powiek wpływa kilka istotnych czynników – niektórym można przeciwdziałać, na inne nie ma się większego wpływu. Odpowiednia profilaktyka oraz wykonywanie zabiegów na skórę powiek może zminimalizować ten efekt lub opóźnić moment wystąpienia opadających powiek.

Jakie czynniki powodują opadanie powiek?

  • Naturalne procesy starzenia się skóry – to czynnik, którego oddziaływanie jest mocno rozłożone w czasie. Starzenie się skóry jest stopniowe i przez jakiś czas pozostaje praktycznie niedostrzegalne. Z pozoru młoda jeszcze skóra pomału traci swoją gęstość, jędrność i elastyczność. To efekt zanikania włókien kolagenowych, niższej produkcji kolagenu i elastyny.
  • Predyspozycje genetyczne – u niektórych osób skóra na górnej powiece jest bardziej nawarstwiona i opadająca pomimo młodego wieku. Zdarza się, że jest to cecha charakterystyczna dla danej rodziny. W takim przypadku sama profilaktyka nie zmieni naturalnych predyspozycji genetycznych.
  • Urazy i schorzenia – na przykład osłabienie lub porażenie mięśni powiek.

Na luźniejszą i opadającą skórę powiek mogą wpływać również takie kwestie, jak źle dobrane okulary lub szkła kontaktowe, co może wymuszać mrużenie oczu. Nie bez znaczenia jest również indywidualna mimika, a nawet nieprawidłowa pielęgnacja cery – szczególnie zbyt mocne pociąganie skóry powiek podczas demakijażu lub w trakcie aplikacji kosmetyków.

Korekta opadających powiek – dostępne metody

Wiele osób, których dotyczy kwestia opadających powiek, zastanawia się nad tym, w jaki sposób można zniwelować ten efekt. Co na opadające powieki może zaproponować medycyna estetyczna? Całkiem sporo!

Zabiegi na opadające powieki:

  • Radiofrekwencja – to terapia falami radiowymi, która skutkuje podniesieniem stopnia napięcia skóry. Jest to zabieg na opadające powieki, który można uznać za nieinwazyjny. Dzięki radiofrekwencji, pod wpływem fali radiowych, możliwa jest stymulacja produkcji kolagenu na wybranym obszarze skóry. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania głębszych warstw skóry, co poprawia jej napięcie i również sprzyja wzmożonej produkcji kolagenu. Efektem są bardziej uniesione i mniej opadające powieki. Rezultaty zabiegu są widoczne od razu, a w ciągu kilku tygodni po jego wykonaniu dodatkowo nasilają się.
  • Nieinwazyjny lifting powiek – kolejny zabieg, który pozwala zniwelować efekt opadających powiek i to bez użycia skalpela. Ten rodzaj liftingu polega na wykonaniu nakłuć mikroigłami, które są rozgrzane do bardzo wysokiej temperatury. Pod wpływem tego działania dochodzi do wielu mikrouszkodzeń skóry, co skutkuje wzmożoną produkcją kolagenu.
  • Plastyka powiek – w odróżnieniu od zabiegów nieinwazyjnych, które zapewniają efekty tylko na jakiś czas, tradycyjna chirurgia plastyczna ma tę przewagę, że efekty zabiegu są trwałe. Jeśli więc skóra Twoich powiek jest wyjątkowo wiotka i bardzo przeszkadza Ci jej opadanie, możesz rozważyć właśnie ten typ zabiegu. Pomoże on nie tylko w przywróceniu skórze powiek napięcia, ale też ograniczy wpływ opadających powiek na komfort widzenia.

Jeśli nie wiesz, jaki zabieg na opadające powieki wybrać wystarczy, że umówisz się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. W zależności od tego, jakie są Twoje oczekiwania i jaka jest bieżąca kondycja Twojej skóry na powiekach, zostanie Ci zaproponowane najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zarówno plastyka powiek, jak i mniej inwazyjne metody mogą przywrócić skórze na powiekach bardziej młodzieńczy wygląd. Jest to jednak nie tylko kwestia estetyki, ale również komfortu widzenia. Gdy górne powieki zaczynają przesadnie opadać, mogą radykalnie ograniczać pole widzenia. Doświadcza tego wiele osób w podeszłym wieku. Dzięki poprawie napięcia skóry lub pod wpływem zabiegu chirurgicznego, można przywrócić powiekom młodszy wygląd, a oczom wyższy komfort widzenia.

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Radiofrekwencja
Malwina Stasiak, Zespół Przeszczepowy

Radiofrekwencja

Zmarszczki, zwiotczała skóra i plamy starcze mogą sprawić, że będziemy wyglądać nieco starzej niż w rzeczywistości. Dlatego warto poznać radiofrekwencję, ...
Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać ...
Plastyka powiek górnych i dolnych
Klaudia Ciszewska - Pracownik Administracji

Plastyka powiek górnych i dolnych

Do zabiegu chirurgicznej korekty powiek można przystąpić z wielu względów. Z jednej strony decydują się na niego osoby, które nie ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy