Peeling Fenolowy

Głęboka regeneracja
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Podstawowym wskazaniem głębokich peelingów fenolowych jest leczenie nasilonych zmarszczek twarzy, zabiegi te wykonuje się same lub łączy się je z chirurgicznym liftingiem twarzy w celu uzyskania spektakularnych efektów odmłodzenia twarzy. Odkąd stosuje się peelingi fenolowe z mniejszym stężeniem oleju krotonowego i fenolu wskazania zostały poszerzone o fotostarzenie się skóry i zmarszczki o mniejszym nasileniu. Innymi wskazaniami są np.: różnego pochodzenia przebarwienia skóry twarzy, blizny potrądzikowe czy rogowacenie słoneczne.

Peelingi fenolowe powodują koagulację naskórka i skóry właściwej do jej środkowej warstwy siateczkowatej. Olej krotonowy jest bardzo aktywną substancją, a jego dodanie do peelingu powoduje zwiększenie penetracji fenolu. Większe stężenie oleju krotonowego powoduje głębsze przenikanie fenolu.

Dlaczego warto?

Efekt głębokiego peelingu fenolowego utrzymuje się przez kilka lat. Jego działanie jest kompleksowe - podczas jednego zabiegu uzyskujemy redukcję zmarszczek i blizn potrądzikowych, wyrównaniu kolorytu oraz poprawę jakości skóry.

Co musisz wiedzieć?

Cena

powieki i okolica ust od 2100 zł; cała twarz od 6300 zł.

Rozwiązany problem

głębokie zmarszczki, przebarwienia, utrata elastyczności skóry

Jak często powtarzać

Nie ma potrzeby powtarzania zabiegu; efekty peelingu utrzymują się kilka lat

Czas trwania zabiegu

40 min- 1h40min

Efekty

Efekty peelingu są baradzo dobre. Ponieważ peeling działa głęboko, doskonale wygładza blizny potrądzikowe, głębokie zmarszczki oraz wyrównuje koloryt skóry.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Sam zabieg polega na dokładnym umyciu skóry i odtłuszczeniu jej etanolem lub acetonem. Peeling fenolowy jest aplikowany na skórę twarzy za pomocą gazika bądź patyczków kosmetycznych. Bezpośrednio po aplikacji obserwuje się chwilowe zeszronienie, jednak końcowym efektem dla peelingów głębokich jest pojawienie się szarzenia, a następnie obrzęku okolicy poddanej zabiegowi. Należy uważać na okolicę skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików oczu ze względu na możliwość gromadzenia się tam peelingu i możliwości pojawienia się nadmiernego uszkodzenia skóry. Przy terapii powiek dolnych należy zachować odstęp 1-2 mm od linii rzęs. Na powiece górnej nie należy wykonywać zabiegu nad tarczką tej powieki. W razie bardzo nasilonych zmarszczek zalecane jest również wypełnienie tkanki podskórnej lub przy dużej wiotkości połączenie go z chirurgicznym liftingiem skóry. Bezpośrednio po zabiegu nakładamy taśmy przylepne zwiększające okluzję. Na powieki po zabiegu stosujemy galusan bizmutu. Na drugi dzień zdejmujemy taśmy i na resztę okolicy pozabiegowej nakładamy galusan bizmutu, który powinien być stosowany do 7. dnia po zabiegu. Następnie od tego czasu można stosować wazelinę lub inne preparaty regenerujące.

Po zabiegu - w zależności od rodzaju peelingu fenolowego oraz okolicy zabiegu zalecenia różnią się, dlatego należy stosować się do zaleceń lekarskich. Typowe zalecenia: Bezpośrednio po zabiegu nakładamy taśmy przylepne zwiększające okluzję. Na powieki po zabiegu stosujemy galusan bizmutu. Na drugi dzień zdejmujemy taśmy i na resztę okolicy pozabiegowej nakładamy galusan bizmutu, który powinien być stosowany do 7. dnia po zabiegu. Następnie od tego czasu można stosować wazelinę lub inne preparaty regenerujące.

cukrzyca , zaburzenia rytmu serca, infekcje w miejscu zabiegu.Pacjenci do zabiegu głębokiego peelingu powinni być starannie dobierani. Pacjenci muszą przestrzegać zaleceń pozabiegowych, muszą akceptować okres rekonwalescencji ze względu na długi czas gojenia, muszą zostać wyłączeni z zajęć codziennych na okres 1-1,5 tygodnia. Osoby z ciemniejszym fototypem skóry nie są najlepszymi kandydatami do głębokiego peelingu fenolowego ze względu na możliwość powstania zaburzeń pigmentacyjnych.

Głębokie peelingi fenolowe wykonywane na całą twarz można wykonywać w znieczuleniu ogólnym bądź nasiękowym. Wskazane jest stosowanie płynów dożylnych lub doustnych w celu zmniejszenia możliwych toksycznych powikłań sercowych fenolu. Zalecane jest stosowanie leków sedujących przed zabiegiem np.: bezodiazepiny i stosowanie leków przeciwbólowych po zabiegu – NLPZ, tramadol. U pacjentów, u których leczona jest tylko jedna lub dwie okolice kosmetyczne wystarczy wykonać znieczulenie nasiękowe i spożycie przynajmniej 1 litra wody lub napoju izotonicznego.

Po całkowitym wygojeniu efekty są spektakularne. Skóra jest odświeżona, koloryt wyrównany, zmarszczki znacznie wygładzone

Efekty zabiegu pojawiają się po 7-10 dniach i utrzymują się na wiele lat.

Tak

Po głębokim peelingu fenolowym regeneracja naskórka rozpoczyna się po 48 godzinach i zwykle kończy się po 7 do 10 dniach. Regeneracja skóry rozpoczyna się 1–2 tygodnie po zabiegu i kończy się po 3 miesiącach. przez 7 dni stosuje się galusan bizmutu- żółty proszek. Następnie przez ok 3 miesiące skóra jest zaczerwieniona.

Efekty zabiegu utrzymują się wiele lat, zatem nie ma konieczności powtarzania zabiegu długi czas po wykonaniu peelingu

Peelingi fenolowe są bardzo dobrze poznanymi metodami przebudowy i odmładzania skóry. Efekty tej terapii są zdumiewające, a pacjenci po zabiegu są odmłodzeni o kilkanaście lat.

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Terapia Depigmentacyjna
Adriana Zielska - Onkolog Kliniczny

Terapia Depigmentacyjna

Przebarwienia i pigmenty na skórze to problem, z którym boryka się zarówno mnóstwo kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyn powstawania tych ...
Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Upływ czasu niestety najbardziej odznacza się na naszej twarzy za sprawą zmarszczek. Niektórych procesów nie da się zatrzymać, co nie ...
Peelingi Chemiczne

Peelingi Chemiczne

Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy