Nadmierne owłosienie można trwale usunąć
Gęste i ciemne owłosienie może dotyczyć nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. U niektórych osób bywa konsekwencją problemów hormonalnych, ale nie jest to regułą. Jeśli chcesz pozbyć się niepotrzebnego owłosienia z wybranego obszaru ciała lub twarzy, weź pod uwagę nie tylko ogólnodostępne metody domowe (golenie maszynką lub używanie wosku), ale też działania profesjonalne, które zapewnią Ci trwalsze efekty.
Profesjonalna epilacja laserowa to coraz popularniejszy wybór i to zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chcesz wypróbować tę metodę, dowiedz się więcej o tym, na czym polega i jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu.
Najważniejsze fakty o laserowym usuwaniu owłosienia
Zabiegi epilacji laserowej cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą na dłuższy czas pozbyć się niechcianego owłosienia. Co ważne, metoda ta pozwala na usuwanie owłosienia z twarzy, ale też z całego ciała.
Zabieg epilacji laserowej – na czym polega? Czy jest bolesny?
Epilacja laserowa to prosty i nieinwazyjny zabieg, który powinien być wykonany na gładkiej, ogolonej uprzednio skórze. Cała procedura polega na tym, że specjalista przykłada do skóry pacjenta lub pacjentki specjalną głowicę, która emituje wiązkę lasera. Głowica ta wyposażona jest w system wentylacji i chłodzenia, ale możliwe jest odczuwanie ciepła na skórze w trakcie zabiegu.
Na co zwrócić uwagę? Jak przygotować się do zabiegu?
- Skóra na obszarze zabiegu nie powinna być pokaleczona, podrażniona. Należy zgolić owłosienie na dobę przed zabiegiem.
- Na około dwa tygodnie przed epilacją laserową nie należy wykonywać zabiegów o działaniu silnie złuszczającym.
- Jeśli na co dzień stosujesz depilator lub wykonujesz depilację woskiem, zrezygnuj z tych technik usuwania włosów na cztery tygodnie przed epilacją laserową.
- Upewnij się, że nie istnieją poważne przeciwwskazania do wykonania epilacji laserowej. Możesz samodzielnie sprawdzić listę przeciwwskazań, którą znajdziesz poniżej albo rozwiać swoje wątpliwości podczas rozmowy ze specjalistą.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej?
- Ciąża oraz okres karmienia piersią.
- Epilepsja.
- Stosowanie leków lub kosmetyków fotouczulających.
- Choroby skórne – przede wszystkim łuszczyca, bielactwo i nowotwory skóry.
Epilacja laserowa – efekty
Decydując się na wykonanie epilacji laserowej, trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości – rezultaty będą widoczne dopiero po pewnym czasie. Tuż po zabiegu włoski zaczną odrastać w standardowy sposób, będą jednak cienkie i delikatne, a spora część z nich po prostu wypadnie wraz z cebulkami.
Laser oddziałuje na włoski znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu, dlatego też zabieg epilacji należy powtórzyć, by uzyskać możliwie trwały efekt. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić od 4 do 8 tygodni (w zależności od tego, której partii ciała dotyczą), a zalecana liczba zabiegów to kwestia indywidualna – u osób z umiarkowanym owłosieniem może wystarczyć kilka powtórzeń, a u niektórych koniecznych bywa nawet kilkanaście zabiegów.
Czy epilacja laserowa pozwala pozbyć się włosów na zawsze?
Niestety takiej gwarancji nie ma – z różnych przyczyn i w różnym tempie na skórze mogą pojawić się włoski. Zazwyczaj są jednak pojedyncze i bardzo delikatne. By uniknąć tego typu sytuacji, zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających – ich częstotliwość zostanie zaproponowana indywidualnie przez specjalistę wykonującego zabieg.
Usuwanie owłosienia Warszawa – ile kosztuje?
Cena epilacji laserowej jest uzależniona od takich czynników, jak:
- Obszar zabiegu – zupełnie inna kwota będzie potrzebna, by wydepilować laserowo pachy lub wąsik, a inna, gdy procedura ma być wykonana na całych nogach.
- Zakup pakietu lub pojedynczego zabiegu – to kwestia, która ma niebagatelny wpływ na cenę jednostkowej procedury. Koszt pojedynczego zabiegu zazwyczaj jest wyższy, niż wówczas, gdy zdecydujesz się na zakup całego pakietu.
Jeśli interesuje Cię trwałe usuwanie owłosienia, upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania i umów się na zabieg.