Symetryzacja piersi

Piękno w harmonii
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Symetryczne piersi to nie tylko cecha estetyczna, ale także ważny element wpływający na pewność siebie. Niestety, wiele kobiet boryka się z asymetrią piersi, która może wpływać na ich samopoczucie i zadowolenie z wyglądu. Na szczęście istnieje innowacyjny zabieg, który pozwala na korektę biustu w tym zakresie.

Jeżeli zastanawiamy się nad przyczyną niesymetrycznych piersi, wówczas możemy wskazać takie powody jak predyspozycje genetyczne, urazy, przebyte wcześniej operacje, a nawet zmiany hormonalne. Jednak niezależnie od przyczyny, dysproporcje w wyglądzie piersi sprawiają, że wiele pań często skarży się na dyskomfort czy obniżony nastrój. To także duża przeszkoda, jeżeli chodzi o dobieranie odpowiedniego biustonosza czy nawet ubrań. Każda z nas ma prawo czuć się dobrze i komfortowo w swoim ciele, dlatego warto rozważyć zabieg korekcji piersi i zadbać o własne samopoczucie. Procedura wykonywana jest w Klinice Ambroziak przez doświadczonego chirurga plastycznego i może obejmować różne techniki, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki. Może to być symetryzacja poprzez wykonanie lipofillingu, czyli przeszczepu tłuszczu, podniesienie lub redukcja jednej, lub obydwu piersi, czy korekta z zastosowaniem implantów piersi.

Zabieg symetryzacji piersi jest innowacyjną procedurą, która może pomóc kobietom odzyskać równowagę i pewność siebie. Dzięki możliwości dostosowania kształtu i wielkości piersi do indywidualnych potrzeb pacjentki, chirurgia plastyczna umożliwia nie tylko poprawę estetyki ciała, ale również zwiększenie samozadowolenia. Jeśli asymetria piersi wpływa na Twoje życie i samopoczucie, warto skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który pomoże Ci ocenić, czy zabieg symetryzacji piersi jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dlaczego warto?

Asymetria piersi to kłopot dla wielu pań nie tylko natury estetycznej. Niewielkie asymetrie w ciele to normalna rzecz, jednak w momencie, kiedy osiągają ona spore rozmiary, wówczas bardzo ciężko jest ją zaakceptować. Na szczęście istnieje zabieg symetryzacji piersi, który pomaga odzyskać naturalny, harmonijny wygląd i co za tym idzie – większe poczucie własnej wartości.

Co musisz wiedzieć?

Rozwiązany problem

Asymetria piersi

Jak często powtarzać

Zabieg nie wymaga powtarzania

Czas trwania zabiegu

około 1-3 godzin

Efekty

Bezpośrednim efektem po wykonanym zabiegu będzie uzyskanie symetrycznych, równomiernie rozłożonych piersi, które będą harmonijnie współgrać z naszą sylwetką. Na ostateczne rezultaty będzie trzeba jednak poczekać do zakończenia procesu rekonwalescencji, a to potrwać może do kilku tygodni po zabiegu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Około dwóch tygodnie przed operacją odbywa się konsultacja anestezjologiczna dopuszczająca do zabiegu. Na tę konsultację Pacjentka stawia się z wynikami wszystkich badań. Z punktu widzenia chirurgicznego bardzo ważne jest badanie USG lub mammografia piersi. Pacjentka stawia się w dniu zabiegu na czczo, około godziny przed operacją. Podpisuje stosowne dokumenty. Przed wjazdem na blok operacyjny odbywa się badanie anestezjologiczne oraz spotkanie z chirurgiem, który wykonuje niezbędny dla zabiegu rysunek na piersiach. Zabieg symetryzacji jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2-3 godziny – w zależności od wybranej techniki operacyjnej. W niektórych przypadkach wystarczy przeszczep tłuszczu lub umieszczenie implantów o różnych objętościach (W Klinice Ambroziak jest możliwość precyzyjnego doboru implantów dzięki systemowi, który umożliwia wcześniejszą wizualizację efektu pooperacyjnego). Operacją symetryzacji może być niekiedy transpozycja samego kompleksu brodawka otoczka lub redukcja obydwu piersi o różnych wyjściowych wielkościach. Po zabiegu wykonany zostaje odpowiedni opatrunek, a w niektórych wskazaniach pozostawione zostają dreny w ranach, które usuwane są po 1-2 dniach. Pacjentka spędza noc w Klinice Ambroziak, po czym opuszcza oddział z dalszymi zaleceniami do pierwszej wizyty kontrolnej.

W zależności od metody symetryzacji i związaną z nią procedura operacyjną zalecenia mogą się różnić - tak jak w przypadku różnych operacji piersi. Szczegółowych zalecenie zawsze udziela lekarz po zabiegu.

Do najpowszechniejszych zaleceń po wykonanej operacji należą:

  • Unikanie intensywnego wysiłku fizycznego – aktywność fizyczna, podnoszenie ciężarów czy intensywny trening mogą obciążać piersi. Dlatego w okresie rekonwalescencji należy unikać tego typu aktywności, aby tkanki mogły odpowiednio się zagoić.
  • Regularne kontrole u chirurga plastycznego – ważne jest stawianie się na zaplanowane wizyty po to, aby monitorować postępy zabiegu. Podczas tych wizyt lekarz będzie sprawdzać, czy wszelkie zmiany są zgodne z oczekiwaniami i odpowie na wszystkie nasze pytania.
  • Noszenie specjalnego biustonosza – w większości przypadków chirurg zaleca noszenie specjalnego biustonosza przez określony czas po operacji. Biustonosz ten zapewnia odpowiednie wsparcie i kompresję, co pomaga w procesie gojenia.
  • Dbanie o skórę po operacji – lekarz może zalecić stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry i blizn. Należy je wówczas stosować zgodnie z jego wytycznymi.

Zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe, nieuregulowane choroby współistniejące jak np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, palenie papierosów, otyłość, ciąża, nierealne oczekiwania pacjenta.

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Ból okolicy operowanej jest następstwem praktycznie każdej operacji chirurgicznej. Zwykle ustępuje po zastosowaniu podstawowych środków przeciwbólowych, jednak kluczowym elementem rekonwalescencji pooperacyjnej jest odpoczynek, który usprawnia gojenie się ran i dochodzenie do siebie.

Niewielka asymetria jest cechą naturalną, w związku z czym nie należy oczekiwać, że piersi będą swoim odbiciem lustrzanym, jednak objętościowo i kształtem piersi powinny być znacząco zbliżone do siebie.

Wraz z upływem czasu, piersi będą dalej stopniowo opadały pod wpływem grawitacji, co może powodować asymetrię. To, jak długo będzie się utrzymywał, zależy również od jakości skóry pacjenta, wieku, ew. zajścia w ciążę.

W zależności od odpowiedniej techniki operacyjnej i stosowania się do zaleceń chirurga należy spodziewać się naturalnego efektu.

Infekcja, zaburzenia gojenia się ran, przerastanie blizn, a także powikłania związane z samymi implantami piersi. Jednak jeżeli pacjentka stosuje się do zaleceń przed- i pooperacyjnych, operacja jest bezpieczna.

Ostateczny efekt operacji oceniamy po 3 miesiącach od zabiegu.

Pomimo operacji piersi, wraz z upływem czasu i grawitacji, mogą dalej stopniowo opadać. Wówczas może być konieczność wykonania ponownej operacji. Nie da się jednoznacznie ocenić na jak długo wystarcza operacja, ponieważ zależy to od wielu indywidualnych, zmiennych czynników związanych bezpośrednio z pacjentem.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mikronakłuwanie na blizny

Mikronakłuwanie na blizny

Dzięki dynamicznemu postępowi medycyny estetycznej, skorzystać możemy ze skutecznej metody redukcji blizn, czyli mikronakłuwania. Opiera się ona na stymulacji naturalnych ...
Kriolipoliza
Justyna Włodarczyk - Fizyk Medyczny

Kriolipoliza

Sposobów na eliminację nadprogramowej tkanki tłuszczowej jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie gwarantują rezultaty, które będą nas w pełni satysfakcjonować. ...
Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy