Symetryzacja piersi

Z troski o kobiecość
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Asymetria jest cechą zupełnie naturalną i dotyczyć może każdego. Może to być między innymi asymetria piersi, która występuje u większości kobiet, jednak w niektórych przypadkach różnica może być tak znacząca, że wymagać może korekty chirurgicznej. Zdarza się również, że jedna z piersi może się w pewnym stopniu nie wykształtować, wówczas mamy do czynienia z tzw. Zespołem Poland'a.

Do prawidłowej oceny niezbędna jest konsultacja chirurga, który określi stopień asymetrii oraz dobierze odpowiednią technikę symetryzacji. Może to być symetryzacja poprzez wykonanie lipofillingu - czyli przeszczepu tłuszczu - do jednej z piersi, podniesienie lub redukcję jednej, lub obydwu piersi, czy korekta z zastosowaniem implantów piersi.

Dlaczego warto?

Jeżeli asymetria piersi jest problemem wpływającym na zaburzoną samoocenę i pogorszenie jakości życia warto rozważyć symetryzację piersi.

Co musisz wiedzieć?

Rozwiązany problem

Asymetria piersi

Jak często powtarzać

Zabieg nie wymaga powtarzania

Czas trwania zabiegu

ok 1-3 godzin

Efekty

Niewielka asymetria jest cechą naturalną, w związku z czym nie należy oczekiwać, że piersi będą swoim odbiciem lustrzanym, jednak objętościowo i kształtem piersi będą znacząco zbliżone do siebie.

Fizjoterapia jest nieodłącznym ogniwem operacji symetryzacji piersi. Fizjoterapia pooperacyjna zapewni lepsze, szybsze efekty przeprowadzonego zabiegu oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Fizjoterapeuta dokona oceny i w zależności od czasu, jaki minął od operacji, wykona zabiegi takie, jak naświetlanie lampą LED, kinesiotaping przeciwobrzękowy, kinesiotaping na blizny, drenaże manualne limfatyczne, mobilizacje blizny, drenaże podciśnieniowe, zabieg falą uderzeniową, laseroterapię na blizny oraz nauczy, w jaki sposób należy wykonywać autoterapię w domu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed operacją, około 2 tyg. odbywa się konsultacja anestezjologiczna dopuszczająca do zabiegu. Na tą konsultację Pacjentka stawia się z wynikami wszystkich badań, z punktu widzenia chirurgicznego bardzo ważne jest badanie USG lub mammografia piersi. Pacjentka stawia się w dniu zabiegu na czczo, ok 1h przed operacją. Podpisuje stosowne dokumenty. Zanim pacjentka wejdzie na blok, odbywa się badanie anestezjologiczne oraz spotkanie z chirurgiem, który wykonuje niezbędny dla zabiegu rysunek na piersiach. Zabieg symetryzacji jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2-3 godziny – w zależności od wybranej techniki operacyjnej. Technika operacyjna symetryzacji piersi zależy od wskazań do operacji. W niektórych przypadkach wystarczy przeszczep tłuszczu, lub umieszczenie implantów o różnych objętościach (W Klinice Ambroziak jest możliwość precyzyjnego doboru implantów dzięki systemowi, który umożliwia wcześniejszą wizualizacje efektu pooperacyjnego). Operacją symetryzacji może być niekiedy transpozycja samego kompleksu brodawka otoczka, lub redukcja obydwu piersi o różnych wyjściowych wielkościach. Po zabiegu wykonany zostaje odpowiedni opatrunek, a w niektórych wskazaniach pozostawione zostają dreny w ranach, które usuwane są po 1-2 dniach. Pacjentka spędza noc w Klinice, po czym opuszcza oddział z dalszymi zaleceniami do pierwszej wizyty kontrolnej.

W zależności od metody symetryzacji i związaną z nią procedura operacyjną, zalecenia mogą się różnić - tak jak w przypadku różnych operacji piersi. Szczegółowych zalecenie zawsze udziela lekarz po zabiegu.

Zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe, nieuregulowane choroby współistniejące jak np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, palenie papierosów, otyłość, ciąża, nierealne oczekiwania pacjenta.

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Ból okolicy operowanej jest następstwem praktycznie każdej operacji chirurgicznej. Zwykle ustępuje po zastosowaniu podstawowych środków przeciwbólowych, jednak kluczowym elementem rekonwalescencji pooperacyjnej jest odpoczynek, który usprawnia gojenie się ran i dochodzenie do siebie.

Niewielka asymetria jest cechą naturalną, w związku z czym nie należy oczekiwać, że piersi będą swoim odbiciem lustrzanym, jednak objętościowo i kształtem piersi powinny być znacząco zbliżone do siebie.

Wraz z upływem czasu, piersi będą dalej stopniowo opadały pod wpływem grawitacji, co może powodować asymetrię. To, jak długo będzie się utrzymywał, zależy również od jakości skóry pacjenta, wieku, ew. zajścia w ciążę.

W zależności od odpowiedniej techniki operacyjnej i stosowania się do zaleceń chirurga należy spodziewać się naturalnego efektu.

Infekcja, zaburzenia gojenia się ran, przerastanie blizn, a także powikłania związane z samymi implantami piersi. Jednak jeżeli pacjentka stosuje się do zaleceń przed- i pooperacyjnych, operacja jest bezpieczna.

Ostateczny efekt operacji oceniamy po 3 miesiącach od zabiegu.

Pomimo operacji piersi, wraz z upływem czasu i grawitacji, mogą dalej stopniowo opadać. Wówczas może być konieczność wykonania ponownej operacji. Nie da się jednoznacznie ocenić na jak długo wystarcza operacja, ponieważ zależy to od wielu indywidualnych, zmiennych czynników związanych bezpośrednio z pacjentem.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Mikronakłuwanie na blizny

Mikronakłuwanie na blizny

Mikronakłuwanie stymuluje skórę do odnowy. Poprzez mikronakłucia pobudza włókna kolagenowe do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i ...
Kriolipoliza
Justyna Włodarczyk - Fizyk Medyczny

Kriolipoliza

Sposobów na eliminację nadprogramowej tkanki tłuszczowej jest naprawdę wiele, jednak nie wszystkie gwarantują rezultaty, które będą nas w pełni satysfakcjonować. ...
Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy