Kryptoliza migdałków podniebiennych

Leczenie przewlekłych zapaleń migdałków
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Otwarte krypty migdałków mogą być przyczyną wielu problemów, mogą bowiem pojawiać się w nich kamienie migdałkowe (czopy retencyjne) powodujące reakcję zapalną: powiększenie, bolesność migdałków czy wrażenie obecności ciała obcego. Sposobem na skuteczne pozbycie się nawracających kamieni migdałkowych jest zabieg kryptolizy migdałków wykonywany przez specjalistów Kliniki Ambroziak.

Zmiany związane z otwartymi kryptami migdałków mogą być również przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust. Pierwsze pojawienie się objawów jest najczęściej zapowiedzią stałego nawracania. Nawet po pozbyciu się kamieni poprzez odkaszlnięcie, wyciśnięcie migdałków czy płukanie irygatorem, zmiany w migdałkach odbudowują się w czasie 1-20 dni. Kryptoliza migdałków to skuteczna metoda na wyleczenie kamieni migdałkowych, dzięki której problem nie będzie nawracał.

Dlaczego warto?

Zabieg polega na spłyceniu i zamknięciu krypt przy pomocy fal radiowych o wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze. W porównaniu do fal emitowanych przez laser, jest to zabieg delikatniejszy i mniej bolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent po zabiegu szybko wraca do codziennej aktywności.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Migdałki podniebienne

Cena

1600 zł

Rozwiązany problem

Bóle migdałków, przewlekły stan zapalny migdałków, nieprzyjemny zapach z ust, dyskomfort w gardle

Jak często powtarzać

Zabieg trzeba wykonać 1-3 razy

Czas trwania zabiegu

Około 30 min.

Efekty

Efektem wykonania kryptolizy migdałków podniebiennych w Klinice Ambroziak jest pozbycie się nawracających kamieni migdałkowych i przewlekłego zapalenia migdałków oraz dożywotni brak dyskomfortu w gardle i nieprzyjemnego zapachu z ust.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Bezpośrednio 3 godziny przed zabiegiem należy nie jeść i nie pić. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Po podaniu pacjentowi znieczulenia, lekarz specjalista wykorzystując specjalne urządzenie uszkadza tkankę migdałka podniebiennego dzięki czemu dochodzi do złuszczenia, przebudowy oraz powstawania blizn, które powodują zamknięcie drobnych krypt migdałkowych i spłycenia dużych krypt. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 min.

7 dni po zabiegu należy unikać potraw gorących i mocno ciepłych. Należy nie spożywać alkoholu, mocno przyprawionych potraw i produktów twardych, które mogłyby podrażnić migdałki, przez 7 dni po zabiegu.

Nawracające anginy ponad 3 razy w roku, przebyte powikłania angin, zaburzenia krzepnięcia krwi, padaczka, choroba nowotworowa, rozrusznik serca, opryszczka, zakażenia wirusowe HIV, WZW, czynne choroby autoimmunologiczne, ciąża, karmienie piersią

Nie, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Tak, zabieg należy powtórzyć 1-3 razy aby był skuteczny.

Opinie

* * * * *
Bardzo dobrze oceniam Klinikę w Warszawie. Miałem również okazję być w Piasecznie, nie zawiodłem się...
Roman Steczkowski

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy
Agnieszka Jarosz- Opiekun Przedoperacyjny

Bruksizm - ostrzyknięcie mięśni żwaczy

Szacuje się, że nawet do 20% osób na całym świecie może zmagać się z przypadłością, jaką jest bruksizm. Zaciskanie szczęki ...
Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Chrapanie jest bardzo uciążliwym problemem dla samego pacjenta lub pacjentki, jak i ich partnerki lub partnera. Kiedy przyjmowanie różnych leków, ...
Septoplastyka nosa

Septoplastyka nosa

Nawracający ból zatok, trudności w oddychaniu czy krwawienia z nosa to tylko niektóre objawy, których przyczyną może być właśnie skrzywiona ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy