Powiększenie piersi implantami

Z troski o kobiecość
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Istnieje jeden szczególny zabieg, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością pośród naszych pacjentek. Mowa tu oczywiście o powiększaniu piersi implantami. Ten znany wszystkim zabieg jest w stanie dosłownie zrewolucjonizować wygląd każdej kobiety i sprawić, że problem narastających kompleksów zostanie zażegnany, a my pokochamy swoje ciało na nowo.

Nic dziwnego, że każda z nas chciałaby się czuć atrakcyjna oraz pewna siebie w swoim ciele. Nie zawsze jest to jednak możliwe, natura płata nam figle, a inne metody powiększania piersi zwyczajnie zawodzą. Warto zatem postawić na skuteczne i sprawdzone rozwiązania, których efekty przypadły do gustu setkom kobiet. Warto pamiętać, że wygląd naszych piersi ulega ciągłym zmianom i ma na to wpływ bardzo wiele czynników. Podstawowym aspektem są oczywiście mijające lata. Na utratę jędrności i elastyczności piersi z biegiem czasu narażone są wszystkie panie. Duży wpływ na zmianę w ich wyglądzie mają oczywiście przebyte ciąże oraz karmienie piersią. Polaktacyjny zanik piersi to zjawisko, które dotyka większość kobiet po zakończeniu procesu karmienia piersią. Często są to zmiany, którym nie da się zapobiec, jednak warto mieć świadomość, że mamy możliwość, aby przywrócić ich atrakcyjny wygląd właśnie za sprawą operacji piersi.

Kiedy mowa o powiększaniu biustu, warto również wspomnieć o czynnikach, na które wiele kobiet nie ma wpływu. Pośród pań rak piersi jest odpowiedzialny aż niemal za 25% wszystkich zachorowań. Mastektomia wciąż pozostaje najbardziej skuteczną metodą leczenia tej choroby. Po przebytej ciężkiej walce możemy jednak liczyć na pełną rekonstrukcję piersi. W takich przypadkach również stosuje się implanty, które pozwolą w pełni odtworzyć kształt naszego biustu.

Dlaczego warto?

Jeżeli od miesięcy lub lat narastają w nas kompleksy związane ze zbyt małym lub nieatrakcyjnym biustem – wówczas najskuteczniejszym rozwiązaniem może okazać się właśnie operacja piersi. Implanty używane do tego typu zabiegów są w pełni bezpieczne i pozwalają przywrócić naturalny kształt biustu. Co najważniejsze, sami decydujemy o tym, o ile rozmiarów chcemy nasz biust powiększyć. Jednego możemy być pewni – efekt, który uzyskamy, będzie całkowicie trwały, a atrakcyjny biust spełniający nasze oczekiwania będzie towarzyszył nam już na zawsze.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Piersi

Cena

od 20000 zł

Rozwiązany problem

Utrata elastyczności piersi, utrata objętości piersi, obwisłe piersi po ciąży

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

Około 2h

Efekty

Po operacji piersi efekty dostrzeżemy od razu. Z pewnością zauważymy, że nasz biust stał się pełniejszy i bardziej wymodelowany. Jednak do końcowych rezultatów będziemy musieli poczekać kilka tygodni. Po tym okresie możemy spodziewać się piersi, o jakich do tej pory marzyłyśmy. Będą zdecydowanie uniesione, wymodelowane, a przede wszystkim także jędrniejsze. Z pewnością podniesienie piersi i rozmiar biustu sprawi, że poczujemy się lepiej we własnym ciele.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zanim lekarz zakwalifikuje nas do zabiegu, będziemy musieli zgromadzić niezbędną dokumentację medyczną. Konieczne będą aktualne badania krwi, EKG, USG piersi, a dla kobiet po 40. roku życia także wymagane jest wykonanie mammografii. Kiedy nasz stan zdrowia nie wykaże nieprawidłowości, lekarz będzie mógł wyrazić zgodę na zabieg. Na wizycie kwalifikacyjnej przedstawi nam rodzaje i kształty implantów piersiowych i zarekomenduje, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku. Przebieg samej operacji powiększenia biustu odbywa się pod znieczuleniem ogólnym, a nad naszym stanem zdrowia czuwać będzie anestezjolog. Chirurg natomiast przystępuje do wykonania niewielkich cięć. Są one mało widoczne i po zagojeniu dają niewielkie blizny. Wykonuje się je w taki sposób, aby ukryte były w naturalnych fałdach lub zgięciach ciała. Następnie specjalista przystępuje do umieszczenia implantu pod mięśniem piersiowym lub tkanką gruczołową. Po ich precyzyjnym umiejscowieniu w obszarach nacięć zakładane są szwy, a cały zabieg dobiega końca.

ZALECENIA POOPERACYJNE PO ZABIEGU POWIĘKSZENIA PIERSI 

1. Zaufana osoba musi odwieźć Panią do domu i opiekować się przez 1-2 dni. 

2. Przez cały okres rekonwalescencji proszę stosować zbilansowaną dietę z dużą ilością płynów. 

3. Proszę stosować jedynie leki zalecone przez lekarza. Proszę nie stosować aspiryny i leków powodujących zaburzenia krzepliwości krwi i krwawienia. 

4. Proszę nie pić alkoholu przez 3 tygodnie po operacji. 

5. Proszę nie palić papierosów i nie przebywać w towarzystwie ludzi palących papierosy do czasu zakończenia gojenia. 

Aktywność fizyczna 

1. Proszę rozpocząć spacerowanie tak wcześnie jak to możliwe, ponieważ spowoduje to zmniejszenie obrzęków i możliwość powstania zakrzepów. 

2. Proszę nie prowadzić samochodu podczas stosowania silnych leków przeciwbólowych 

3. Proszę nie prowadzić samochodu przez 1 tydzień po operacji. Jeżeli po tygodniu od operacji zdecyduje się Pani na kierowanie samochodem, w trakcie jazdy proszę trzymać ręce nisko na kierownicy przy opuszczonych ramionach. 

4. Proszę myć włosy bez podnoszenia ramion powyżej wysokości barków. 

5. Proszę tak brać prysznic, by nie zamoczyć operowanego obszaru. 

6. Proszę unikać aktywności fizycznej powodującej wzrost ciśnienia krwi, w tym pochylania się, podnoszenia i rozciągania. 

7. Proszę nie podnosić ramion powyżej poziomu barków, przez co najmniej 6 tygodni od operacji. 

8. Proszę nie nosić nic ciężkiego (np. zakupy, dziecko) przez okres 2-3 miesięcy od operacji. 

9. Proszę nie odkurzać i nie pracować w ogrodzie przez co najmniej 6 tygodni od operacji. 

10. Proszę unikać wykonywania ćwiczeń fizycznych przez okres 2-3 miesięcy od operacji. 

11. Proszę nie spać na brzuchu przez okres 3-4 miesięcy od operacji.

12. Proszę spać z wysoko ułożoną głową i ramionami przynajmniej na dwóch dodatkowych poduszkach. 

13. Powrót do pracy może nastąpić po około 10-14 dniach od operacji.

 Postępowanie z raną 

1. Pierwszy prysznic można wziąć najwcześniej po 24 godzinach od operacji. 

2. Proszę unikać ekspozycji blizny na słońce co najmniej przez okres 12 miesięcy od operacji. Proszę zawsze stosować krem z wysokim filtrem, jeżeli ekspozycja blizny na słońce jest nieunikniona. 

3. Plastry założone na rany operacyjne muszą pozostać nienaruszone do czasu zdjęcia szwów. 

4. Proszę opatrunek utrzymywać tak, aby był zawsze czysty i suchy. 

5. Proszę nosić odpowiedni stanik przez okres, co najmniej 6 tygodni od operacji. 

6. Proszę nosić ubranie, które zapina się z przodu lub z tyłu. Proszę unikać ubrań zakładanych przez głowę. 

Czego można oczekiwać 

1. Może Pani odczuwać bolesność w obszarze piersi po operacji. Częstotliwość oraz nasilenie odczuwalnego dyskomfortu będzie się sukcesywnie zmniejszać z każdym dniem.

2. 2-3 dni po operacji może Pani zauważyć obrzęk lub zasinienie w górnej części brzucha. Jest to wynikiem przesuwania się obrzęku z okolic piersi w niższe partie pod wpływem grawitacji. Jest to objaw tymczasowy i zazwyczaj zanika po około tygodniu. 

3. Mogą występować zaburzenia czucia dolnej części piersi. Objaw ten ustąpi z czasem, maksymalnie po kilku miesiącach. 

4. Czasami jedna pierś może być bardziej obolała niż druga, nie znaczy to, że dzieje się cokolwiek złego. 

5. Niewielkie krwawienie z miejsca gdzie były wykonane cięcia jest normalnym następstwem po operacji. 

6. Dyskomfort może występować przez pierwsze parę dni i będzie zmniejszać się z każdym dniem. 

Opieka pooperacyjna 

1. Proszę zgłosić się na badania kontrolne po pierwszym (1.), drugim (2.) i szóstym (6.) tygodniu od wykonanej operacji. Usunięcie szwów następuje zwykle po około 14 dniach od operacji. 

2. Proszę zadzwonić, aby umówić się na wizytę celem zdjęcia szwów czy dalszych kontroli. 

3. Na zasinione miejsca można stosować krem Auriderm XO, 2-3 razy dziennie. 

4. Po około 2 tygodniach na blizny proszę stosować preparat Cicaplast, 2 razy dziennie.

Do wykonania zabiegu dyskwalifikuje ciąża oraz karmienie piersią, problemy z krzepliwością krwi, schorzenia w obrębie wątroby lub nerek, a także stany zapalne lub nowotwory.

Dzięki temu, że zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości. Proces gojenia może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości, jednak stosowanie zaleconych przez lekarza leków przeciwbólowych zminimalizuje przykre odczucia.

Jędrne i powiększone piersi po zabiegu będą nam towarzyszyć już na stałe. Warunkiem jest oczywiście stosowanie się do zaleceń lekarskich.

Mimo że o powiększonym biuście często mówi się, że są to sztuczne piersi, to efekt wcale do sztucznych się nie zalicza. Do wyboru mamy różne rodzaje i kształty implantów. Zostaną one dobrane w zależności od tego, jakich efektów oczekujemy. Pozwoli to uzyskać naturalny i satysfakcjonujący efekt.

Po zabiegu mogą wystąpić infekcje, uczucie bólu lub krwawienie w miejscu wykonywania nacięć. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich oraz ostrożnie i starannie pielęgnować obszar wokół piersi.

Pierwsze efekty bez wątpienia dostrzeżemy zaraz po wykonanej operacji. Na ostateczny i końcowy rezultat będziemy musieli jednak poczekać do całkowitego wygojenia, a ono następuje po około 2–3 miesiącach.

Zabieg powiększenia piersi jest jednorazowy i nie ma potrzeby, aby go powtarzać.

Opinie

* * * * *
2 miesiące temu miałam operację i jestem zachwycona efektem!!! a śniadanko....rewelacja, pani pielęgniarka przemiła - pozdrawiam serdecznie!
Anna Nowak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...
Mikronakłuwanie na blizny

Mikronakłuwanie na blizny

Dzięki dynamicznemu postępowi medycyny estetycznej, skorzystać możemy ze skutecznej metody redukcji blizn, czyli mikronakłuwania. Opiera się ona na stymulacji naturalnych ...
Terapia światłem LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Terapia światłem LED

Mimo że starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka nas wszystkich, to wiele osób szuka sprawdzonych metod, które pomogą ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy