Liposukcja kończyn dolnych w leczeniu lipodemii

Sposób na zgrabne i lekkie nogi
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Lipodemia  inaczej nazywana obrzękiem tłuszczowym jest schorzeniem tkanki tłuszczowej o nie do końca znanej przyczynie i dotyka niemal wyłącznie kobiety. Lipodemia objawia się przede wszystkim nieprawidłowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicach kończyn dolnych.

 

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, który ma na celu zmniejszenie  objętości depozytów tłuszczowych lub całkowite ich usunięcie z operowanego miejsca.  Liposukcja jest najbardziej efektywną metodą, która likwiduje  objawy lipodemii, takie jak ból nóg i tkliwość skóry, a także znacząco pomaga poprawić jakość życia Pacjentek i przynosi spektakularne efekty estetyczne.

 Liposukcji poddają się również osoby bez stwierdzonej lipodemii, mające jednak depozyty tłuszczowe, które uznają za zbyt obfite i zaburzające kształt ich nóg.

  Odsysanie tkanki tłuszczowej jest z zasady zabiegiem jednorazowym. Czasem istnieje konieczność podzielenia zabiegu na etapy, o czym decyduje m.in. objętość tkanki tłuszczowej. Jeśli nie mamy rozpoznania lipodemii, można zakładac, że pod warunkiem utrzymania stałej masy ciała - nie będzie konieczności powtarzania zabiegu. W lipodemii jest trochę inaczej. Mianowicie istnieje ryzyko nawrotu. Stwarza to konieczność powtórzenia zabiegu, jednak jest to oddalone przeważnie o kilka- kilkanaście lat.  

 

 

 

 

Dlaczego warto?

Liposukcja jest najbardziej efektywną metodą leczenia lipodemii, która pozwala zlikwidować likwiduje  jej objawy takie jak ból nóg czy tkliwość skóry, a także znacząco pomaga poprawić jakość życia Pacjentek. Ponadto przynosi również spektakularne efekty estetyczne.

W naszej klinice pracuje wysokospecjalistyczny zespół zajmujący się diagnostyką lipodemii, leczeniem operacyjnym i fizjoterapią.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Kończyny dolne

Rozwiązany problem

nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie nóg, ból kończyn dolnych spowodowanych lipodemią

Jak często powtarzać

zabieg jednorazowy, czasmi konieczne jest powtórzenie zabiegu po kilku-kilkunastu latach

Czas trwania zabiegu

w zależności od wielkości obszaru 1-3h

Efekty

Pierwsze efekty Pacjentka widzi od razu, jeszcze w trakcie pobytu w klinice. W ciągu następnych dni narasta obrzęk, więc efekt się nieco gubi. Obrzęk utrzymuje się zazwyczaj  od kilku tygodni do kilku miesięcy. Z zasady oceniamy efekt po 6 miesiącach, a czasem nawet po dłuższym czasie.

      Nie da się przecenić wpływu dobrego wyniku estetycznego na jakość życia Pacjentek. Jeśli Pacjentka jest w szczęśliwej grupie zabiegu jednoetapowego, może się cieszyć znacznie szczuplejszymi nogami już po jednym zabiegu i po zejściu obrzęków. To oznacza, że kompleks przestaje być kompleksem, a Pacjentka odczuwa znacznie wyższe poczucie własnej wartości i chętniej odsłania nogi.

  

Podsumowując zalety leczenia operacyjnego w leczeniu lipodemii to:

-odzyskany kształt nóg lub wyraźna poprawa w zależności od zaawansowania stadium choroby

-zmniejszenie odczucia spontanicznego bólu

- zmniejszenie tkliwości skóry

- zmniejszenie uczucia ciężkości nóg

- zwiększenie zakresu ruchomości kończyn w przypadku liposukcji kolan

-korzyści psychiczne: pozbycie się kompleksów lub ich redukcja, poczucie się bardziej atrakcyjną, zmiana garderoby.

 

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od potrzeb i predyspozycji pacjenta. W wybranej partii ciała lekarz dokonuje bardzo niewielkich nacięć, przez które wchodzić będą specjalne kaniule. Wprawiane są one w ruch i właśnie za ich sprawą specjalista dokonuje całego zabiegu. Dzięki nim można jednorazowo odessać aż trzy litry tłuszczu

o zabiegu pacjent co najmniej przez jedną dobę pozostaje w naszej klinice pod okiem specjalistów. Po wyjściu należy natomiast przestrzegać konkretnych zaleceń , które pozwolą na szybkie zagojenie się miejsca poddawanego zabiegowi. Konieczne jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które pozwoli utrzymać odpowiednie napięcie skóry i przyspieszy proces gojenia. Przez 3–4 tygodnie po wykonanej liposukcji nie można palić papierosów, spożywać alkoholu, a także należy unikać napojów z wysoką zawartością kofeiny. Miejsca, w których wykonywane były mikronacięcia, trzeba pielęgnować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Pierwsze dwa miesiące po zabiegu powinny oznaczać dla nas ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności fizycznej, przede wszystkim podnoszenia ciężkich rzeczy. Po tym okresie można wrócić do regularnych treningów. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów po zabiegu liposukcji zalecamy wykonywanie drenaży limfatycznych.

O kwalifikacji Pacjenta decyduje lekarz prowadzący. Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu jest przyjmowanie leków przeciwpłytkowych, antykoagulantów, leków trombolitycznych. Cukrzyca, żylaki, choroby nowotworowe, nadciśnienie tętnicze, infekcje oraz niewyleczone stany zapalne skóry również dyskwalifikują z przystąpienia do zabiegu.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, w związku z tym Pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych podczas jego wykonywania. Po zabiegu może pojawić się dyskomfort bólowy, obrzęk, opuchnięcie i zasinienie w okolicy poddanej liposukcji.

Redukcja depozytów tłuszczowych w obrębie kończyn dolnych, wyszczuplenie i wymodelowanie kończyn dolnych

Efekty po zabiegu utrzymują się do kilku lub kilkunastu lat.

Tak, zabieg przynosi naturalne efekty wymodelowania i wyszczuplenia kończyn dolnych.

Po wykonanym zabiegu naturalnymi powikłaniami mogą być krwiaki, drobne siniaki czy opuchlizna lub obrzęk w miejscu wykonywania liposukcji. Objawy te znacznie zmniejszą się już po kilku lub kilkunastu dniach, a całkowicie ustępują wraz z upływem miesiąca. Jeżeli będziemy stosować się do wszystkich pozabiegowych zaleceń, to zdecydowanie skrócimy okres rekonwalescencji.

 

Pierwsze efekty Pacjentka widzi od razu, jeszcze w trakcie pobytu w klinice. W ciągu następnych dni narasta obrzęk, więc efekt się nieco gubi. Obrzęki trwają różnie długo- od kilku tygodni do kilku miesięcy. Z zasady oceniamy efekt po 6 miesiącach, a czasem nawet po dłuższym czasie.

 

Zabieg liposukcji jest zabiegiem jednorazowym, jednakże w przypadku leczenia lipodemii czasami jest konieczne jego powtórzenie po kilku lub kilkunastu latach.

Liposukcja jest najbardziej efektywną metodą, która likwiduje objawy lipodemii, a także znacząco pomaga poprawić jakość życia Pacjentek i przynosi spektakularne efekty estetyczne.

Agata Dombek

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Drenaż podciśnieniowy
Ewa Woźniak-Roszkowska - Lekarz

Drenaż podciśnieniowy

Wyobrażacie sobie zabieg, który jednocześnie pozwoliłby pozbyć się cellulitu, wiotkiej skóry, a także uporałby się z niechcianymi obrzękami. Jak się ...
Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa

Oporny tłuszczyk w niektórych partiach ciała nie daje ci spokoju? Można próbować naprawdę wielu metod na pozbycie się nadmiernej tkanki ...
Zabieg na ciało z wykorzystaniem technologii fal radiowych RF i pulsacyjnego pola elektromagnetycznego

Zabieg na ciało z wykorzystaniem technologii fal radiowych RF i pulsacyjnego pola elektromagnetycznego

Sposób na walkę z utratą jędrności skóry, upartym tłuszczykiem i cellulitem.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy