Neurologia

Problem z głowy

Wydawać by się mogło, że medycyna estetyczna oraz neurologia mają ze sobą niewiele wspólnego. Fakty są jednak nieco inne i mogą nas nieco zaskoczyć. Wszystko za sprawą toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu, który z powodzeniem może być wykorzystywany w obu tych dziedzinach. 

Zarówno w przypadku migreny, jak i bruksizmu, za pojawienie się bólu odpowiedzialne są mięśnie. Tutaj z pomocą przychodzi nam właśnie toksyna botulinowa, której niewielkie dawki oddziałują na zmniejszenie się powstałego w mięśniach napięcia. W przypadku leczenia migreny substancję najczęściej wstrzykuje się w czoło, skroń lub mięśnie obręczy barkowej. Za bruksim odpowiedzialne są natomiast mięśnie żwaczy. Zabieg musi jednak zostać wcześniej skonsultowany z naszym specjalistą neurologiem. Po ustaleniu, która partia mięśni odpowiada za pojawienie się bólu, jest on w stanie starannie wstrzyknąć toksynę, aby zahamować działanie mięśni uciskających na nerwy. 

Zabiegi neurologiczne z wykorzystaniem botoksu należą do mało inwazyjnych. Nasz specjalista, po dokładnej konsultacji i badaniu, wykonuje je w zaledwie 20 minut. Co więcej, nie wymagają one ani wcześniejszego przygotowania, ani rekonwalescencji. Migrenę lub bruksizm leczy się ostrzykiwaniem wybranych partii mięśni botoksem. Igły są jednak niewielkich rozmiarów, w związku z czym zabieg może generować jedynie lekkie uczucie nakłuwania.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy
Leczenie bruksizmu toksyną botulinową
Leczenie migreny toksyną botulinową
Skuteczny sposób na wyjątkowo uciążliwy problem

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Zadzwoń
Botoks sprzymierzeńcem w walce z bólem głowy

Mimo że większość osób ma przeświadczenie, że toksyna botulinowa na stałe zagościła w dziedzinie dermatologii estetycznej, to jej początki mają swoje podłoże przede wszystkim w medycynie. Znacznie wcześniej wykorzystywana była przez lekarzy do leczenia schorzeń mięśni, niż jako substancja służąca niwelowaniu zmarszczek.

Siłą rzeczy botoks znalazł swoje zastosowanie również w neurologii. Zanim zdecydujemy się na inwazyjną operację na migrenę, powinniśmy najpierw spróbować innych metod o potwierdzonym i równie skutecznym działaniu. Zablokowanie funkcjonowania pracy poszczególnych mięśni może dać naprawdę spektakularne efekty i pozwolić doświadczyć życia pozbawionego bólu.

Z bruksizmem natomiast zmaga się nawet kilkanaście procent pośród wszystkich ludzi na świecie. Mimowolne zaciskanie i zgrzytanie zębami może prowadzić do przykrych konsekwencji, przede wszystkim do uszkodzenia zębów, a nawet stawów. Ból, który generuje się w obrębie żuchwy, bardzo często promieniuje również do innych części ciała. Wszystko to sprawia, że przypadłość jest wyjątkowo uciążliwa zarówno dla chorych, jak i dla ich bliskich, którzy również mogą słyszeć odgłosy nocnego zgrzytania zębami. 

Nasi neurolodzy chętnie odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania. Jeżeli migrena lub bruksizm utrudniają codzienne funkcjonowanie, nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Ten niespełna półgodzinny zabieg wstrzyknięcia botoksu wystarczy, aby pozbyć się bólu co najmniej na pół roku. W większości przypadków nie pozostawia on żadnych skutków ubocznych i z pewnością nie wymaga rekonwalescencji.

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy