Żylaki na nogach

Żylaki kończyn dolnych to częsta przypadłość, która ma ogromny wpływ nie tylko na estetykę nóg, ale też na codzienny komfort życia. Leczenie żylaków to sposób nie tylko na poprawę wyglądu nóg, ale też na poprawę krążenia krwi w kończynach dolnych.

Istnieją różne sposoby na to, by pozbyć się żylaków – jedne z nich są bardziej, drugie mniej inwazyjne, ale wszystkie łączy ważna cecha: skuteczność. Każdy z zabiegów na żylaki, jaki można wykonać w Klinice Ambroziak to sposób na przywrócenie żyłom w kończynach dolnych prawidłowego mechanizmu działania oraz na poprawienie wyglądu nóg.

Dlaczego warto leczyć żylaki na nogach?

Choć mogłoby się wydawać, że takie defekty, jak popękane naczynka lub pogrubione żyły to problem, który ma znaczenie wyłącznie estetyczne, to tylko pozory. Nawet tak niepozorne objawy ze strony układu krążenia mogą być zwiastunem poważniejszego schorzenia – na przykład zakrzepicy, refluksu żylnego lub niewydolności krążenia.

Żylaki na nogach mogą, ale nie muszą, towarzyszyć poważniejszym chorobom. Jeśli nawet są jedynym problemem zdrowotnym, nie warto ich bagatelizować – nieleczone mogą ulegać powiększaniu się i z czasem zaczną powodować istotne dolegliwości. Uczucie ciężkich nóg, powiększenie obwodu kończyn, ból i mrowienie to tylko kilka spośród objawów, jakie mogą wywoływać zaawansowane żylaki. Leczenie ich o wiele lepiej przeprowadzić na możliwie wczesnym etapie niż dopiero wówczas, gdy są zaawansowane. Choć możliwe jest usunięcie nawet bardzo dużych żylaków, zdecydowanie lepiej zająć się nimi wcześniej – wówczas łatwiej uzyskać doskonałe efekty leczenia bez sięgania po najbardziej inwazyjne metody.

Diagnostyka i leczenie żylaków w Klinice Ambroziak

Jeśli dostrzegasz na swoich nogach objawy żylaków, umów się na konsultację medyczną. Leczeniem tej przypadłości zajmują się chirurdzy naczyniowi oraz flebolodzy. W naszej klinice możesz skorzystać zarówno z konsultacji, jak również umówić się na jeden z zabiegów, które służą leczeniu żylaków.

Zabiegi na żylaki

W Klinice Ambroziak można wykonać zarówno nieinwazyjne zabiegi leczenia i minimalizowania żylaków, jak i zdecydować się na klasyczny zabieg chirurgiczny, który może być rekomendowany niektórym pacjentom. By dobrać metodę leczenia, koniecznie skonsultuj się z naszymi specjalistami. Oto zabiegi na żylaki, jakie mogą zostać wykonane:

  • Termoablacja radiowa – to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, który polega na wykorzystaniu ciepła emitowanego przez fale radiowe w celu zamknięcia niewydolnej żyły. Metoda ta jest w niewielkim stopniu inwazyjna, nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.
  • Minifleboktomia – to metoda, która bywa również określana mianem szydełkowania żył. Jest to zabieg o umiarkowanym stopniu inwazyjności. Pozwala na usunięcie fragmentów niewydolnych żył poprzez mikroskopijne nacięcia.
  • Laserowe leczenie popękanych naczynek – u wielu osób obecność pajączków naczyniowych, czyli właśnie popękanych naczynek krwionośnych, jest zapowiedzią problemów żylnych. By uniknąć nawarstwiania się tych dolegliwości oraz zminimalizować ryzyko pojawienia się żylaków w przyszłości, warto zadbać o zamykanie nieszczelnych naczynek – przy pomocy lasera. Alternatywą dla tej metody jest także skleroterapia.
  • Stripping żył kończyn dolnych – to klasyczna metoda leczenia żylaków, która wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. W ten sposób leczone mogą być nawet zaawansowane żylaki, które są zbyt duże lub oporne na inne metody działania. Chirurgiczne usuwanie żylaków to zabieg inwazyjny, ale też zapewniający ulgę w dolegliwościach.
  • Klejenie żylaków – jest to metoda nieinwazyjnego zamykania żylaków, która polega na zastosowaniu kleju, który skutecznie uszczelnia bądź zamyka chorobowo zmienione żyły, dzięki czemu krew jest przekierowywana do pobliskich, zdrowych żył, a żylaki są wyeliminowane.

Ostatecznie, to chirurg naczyniowy rekomenduje najlepszy sposób leczenia dla danego pacjenta, po szczegółowym wywiadzie oraz po wykonaniu badania USG Dopplera. Niemniej jednak każdy wykonany u nas zabieg to gwarancja pomocy z tym uciążliwym problemem.

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Nieinwazyjny system zamykania żylaków

Nieinwazyjny system zamykania żylaków

System zamykania żylaków to mało inwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków nie wymagająca znieczulenia tumescencyjnego oraz noszenia pończoch uciskowych,umożliwiając pacjentom powrót ...
Żylaki kończyn dolnych - termoablacja radiowa

Żylaki kończyn dolnych - termoablacja radiowa

Zgodnie z zaleceniami europejskiego oraz amerykańskiego forum flebologów zabieg termoablacji radiowej traktowany jest jako „złoty standard" w leczeniu żylaków kończyn ...
Miniflebektomia

Miniflebektomia

Miniflebektomia (zwana często inaczej szydełkowaniem żył) to nowoczesny, mało inwazyjny, dający bardzo dobry efekt kosmetyczny, zabieg chirurgiczny wykonywany metodą Mullera. ...
Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek to sposób na bardzo małe naczynka, którym skleroterapia nie da rady. Jego nieinwazyjność, precyzja i skuteczność sprawiają, ...
Stripping żył kończyn dolnych

Stripping żył kończyn dolnych

Stripping żył kończyn dolnych to klasyczna metoda usuwania dużych niewydolnych pni żył powierzchownych
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy