Hydroksyapatyt wapnia

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Pojawiające się w obrębie naszej twarzy zmarszczki, bruzdy czy wgłębienia na skórze dodają nam lat i sprawiają, że na pierwszy rzut oka tracimy dawną witalność. Procesy starzenia się to coś, czego większość z nas chciałaby uniknąć. Co prawda nie da się ich wyeliminować, ale znamy skuteczny sposób, aby je zatrzymać i przywrócić twarzy atrakcyjny młody wygląd. Wszystko to można osiągnąć za sprawą zabiegu z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia.

Jeżeli nie lubimy miesiącami czekać na efekty i szukamy zabiegu, który w krótkim czasie przywróci naszej skórze młody wygląd, to ten zabieg powinien wpisać się w nasze oczekiwania. Na preparat składa się specjalny żel połączony z hydroksyapatytem wapnia. Są to naturalne, w pełni hipoalergiczne i bezpieczne dla naszego organizmu substancje, dzięki czemu nie musimy obawiać się ewentualnych powikłań i reakcji ze strony naszego organizmu. Żel natychmiastowo wypełnia bruzdy i zmarszczki, pozostawiając naturalny efekt lliftingu na skórze twarzy. Wraz z upływem kilku miesięcy jest on jednak naturalnie wydalany przez organizm. Nie musimy jednak obawiać się, że wówczas utracimy pozytywne efekty. W tym samym czasie zaczyna również oddziaływać hydroksyapatyt, pobudzając kolagen do tworzenia nowych włókien. Oznacza to, że w miejscu żelu pojawia się nowy kolagen. Jest to zatem zabieg, którego efekt będzie nam towarzyszył przez wiele miesięcy. To prosta procedura, po której wykonaniu możemy od razu wrócić do domu i cieszyć się pozytywnymi efektami, ponieważ będą one widoczne niemal od razu.

Dlaczego warto?

Zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia jest bezpiecznym, skutecznym zabiegiem stosowanym do wypełniania zmarszczek i zapewnienia wyraźnej poprawy wyglądu. Zabieg jest szybki, nieszkodliwy i odwracalny. Charakteryzuje się błyskawicznym i trwałym rezultatem. Powoduje zwiększone wytwarzanie kolagenu, co w dłuższym okresie może pozytywnie wpłynąć na strukturę skóry. Stanowi prosty, efektywny sposób na uzyskanie natychmiastowych i zauważalnych rezultatów, który umożliwia utrzymanie młodego wyglądu dłużej.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz, dłonie, blizny (całe ciało)

Cena

2800 zł

Rozwiązany problem

Zmarszczki, utrata objętości skóry, blizny potrądzikowe, niechirurgiczna plastyka nosa, odmładzanie rąk

Jak często powtarzać

Zabieg nie wymaga wykonania serii. Można go powtórzyć po około roku

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Efekty

Efekty zabiegu obejmują wypełnienie i ujędrnienie skóry, redukcję zmarszczek, lekką poprawę konturu twarzy i szyi, zwiększenie wyraźności kości policzkowych, zmniejszenie występowania fałdów nosowo-wargowych i zapobieganie starzeniu się skóry. Poprawa wyglądu twarzy ma trwały charakter, który jest na tyle długi, żeby nie trzeba było regularnie powtarzać zabiegu. Pojawienie się efektów jest odczuwalne w kilka minut po zakończeniu procedury i będzie utrzymywać się aż do 18 miesięcy. Przy następnej iniekcji wartości te wzrosną.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Bezpośredni zabieg poprzedza konsultacja z naszym specjalistą, który omówi jego cele i możliwe do osiągnięcia efekty. Zaraz przed zabiegiem skóra twarzy zostanie dokładnie oczyszczona, a specjalista przejdzie do wstrzykiwania preparatu w wybrane partie twarzy. Nie będzie to trwało jednak dłużej niż 30 minut. Co więcej, procedura jest na tyle nieinwazyjna, że od razu po jej wykonaniu możemy wrócić do domu lub do innych codziennych obowiązków.

Zaraz po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność i nie narażać skóry twarzy na działanie czynników zewnętrznych. Oznacza to, że przez około dobę od wykonania kuracji należy unikać wzmożonych aktywności fizycznych, dotykania i masowania twarzy czy wykonywania makijażu. Przez miesiąc warto natomiast powstrzymać się od wystawiania skóry na efekty promieniowania słonecznego, stosując w tym celu kremy z wysokim filtrem.

Jest to bezpieczna i skuteczna kuracja, ale jak każdy zabieg medyczny, ma pewne przeciwwskazania. Obejmują one przede wszystkim: ciążę, choroby autoimmunologiczne, alergie na składniki preparatu, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, aktywne infekcje skóry, stany zapalne skóry, choroby skóry, takie jak trądzik różowaty, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia czynności wątroby lub nerek, a także stosowanie leków, które mogą wpływać na krzepnięcie krwi.

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu za pomocą niewielkiej igły, co może powodować pewien niewielki ból. Pacjenci jednak odczuwają to jako ukłucia lub dyskomfort. Warto podkreślić, że aby zminimalizować wszelkie odczucia bólu, wstrzykiwana substancja zawiera w sobie również środek znieczulający.

Jest to zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu poprawę wyglądu skóry. Zabieg ten może pomóc w wygładzeniu zmarszczek i bruzd, zwiększyć objętość twarzy, a także wymodelować kontur twarzy. Efekty zabiegu są widoczne natychmiast po zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. U większości pacjentów wypełnienie utrzymuje się przez około 18 miesięcy.

Tak, przystępując do zabiegu, nie musimy obawiać się, że nasza skóra będzie wyglądała na nienaturalnie napiętą czy nierównomiernie wygładzoną. Efekt będzie zauważalny i w pełni naturalny.

Jest to bezpieczny zabieg, ale jak każdy może powodować niepożądane skutki uboczne. Najczęstsze powikłania to podrażnienia skóry, zasinienia, swędzenie, zaczerwienienie, ból oraz obrzęk. Warto jednak pokreślić, że występują one rzadko i najczęściej znikają wraz z upływem kilkunastu godzin.

Dobra wiadomość jest taka, że efekty zabiegu są widoczne w zasadzie od razu! Wszystko dzięki substancji wypełniającej, która ma na celu wygładzenie naszych bruzd i zmarszczek, zapewniając efekt liftingu na twarzy.

Zabieg jest jednorazowy, jednak jego pozytywne efekty będą nam towarzyszyć przez 12-18 miesięcy. Jeżeli chcemy podtrzymać rezultaty zabiegu, wystarczy ponownie umówić się na kurację.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Przeszczep tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych

Przeszczep tkanki tłuszczowej z pozyskiwaniem komórek macierzystych

Każdy z nas w swoim ciele posiada naturalne źródło odbudowy i regeneracji, czyli komórki macierzyste. Zabieg z ich wykorzystaniem może ...
HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...
Wolumetria twarzy
Beata Mikulska-Kwiek, Dyrektor Zarządzający Kliniki Ambroziak Dermatologia i Kliniki Ambroziak Szpital

Wolumetria twarzy

Wolumetria to jeden z ulubionych zabiegów naszych pacjentów. I nic dziwnego. Natychmiastowe i całkowicie naturalne efekty, które daje modelowanie twarzy, ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy