Plastyka powłok brzusznych - Abdominoplastyka

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Abdominoplastyka to zabieg, który rozwiązuje problem nieestetycznych fałd skóry w okolicy brzucha. Wszystkie osoby, które w stosunkowo krótkim czasie utraciły na wadze, a także mnóstwo pań po przebytej ciąży, często borykają się z tą przypadłością i wiedzą, jak potrafi ona wpływać na wygląd i samopoczucie. Plastyka brzucha pozwoli skutecznie wyeliminować ten problem.

Obwisła skóra w okolicach brzucha to niezwykle uciążliwa przypadłość, której nie sposób wyeliminować dietą czy ćwiczeniami. Z pewnością zdają sobie z tego sprawę osoby, które tego doświadczyły i spróbowały już wielu metod, aby doprowadzić swoje ciało do atrakcyjnego wyglądu. W takich przypadkach warto sięgać po sprawdzone sposoby, które gwarantują potwierdzone i trwałe rezultaty. Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny wykonywany przez doświadczonych chirurgów. Polega on na nacięciu dolnej partii brzucha, usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową, a także wzmocnieniu mięśni, które zbudują efekt szczupłej sylwetki. Co ważne, bardzo często te obszary na brzuchu pokrywają niezbyt estetyczne, wyróżniające się na tle skóry rozstępy. Dzięki plastyce brzucha w znacznym stopniu pozbędziemy się również tego problemu, usuwając powierzchnię skóry, na której występują zmiany.

Oprócz względów estetycznych abdominoplastyka pozwala również uniknąć lub pozbyć się przykrych powikłań związanych z nagromadzeniem nadmiaru skóry na brzuchu. Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich działań, przypadłość ta może skutkować grzybicą skóry, przepukliną brzuszną, a także rozchodzeniem się mięśni brzucha. Plastyka powłok brzusznych to jednorazowa inwestycja, która skutkować będzie lepszym zdrowiem, samopoczuciem, a przede wszystkim wyglądem, który będziemy w pełni akceptować.

Dlaczego warto?

Jeżeli szukamy jedynej skutecznej metody, która pozwoli nam uporać się z problemem nadmiarowej i wiotkiej skóry na brzuchu, to właśnie abdominoplastyka będzie najlepszym rozwiązaniem. Problemem zajmą się najlepsi chirurdzy Kliniki Ambroziak, dzięki czemu możemy mieć pewność, że cały zabieg przebiegnie w sposób skuteczny i profesjonalny. Plastyka powłok brzusznych to najlepszy krok, aby pokochać swoje ciało na nowo po przebytych chorobach, ciążach czy otyłości.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Okolica brzucha, powłoki brzuszne

Cena

od 20000 zł

Rozwiązany problem

Obwisłość powłok brzusznych związana z przebytą ciążą, dużą utratą wagi lub zmianami związanymi z wiekiem

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

3-4h

Efekty

Po wykonanej abdominoplastyce nasz brzuch stanie się proporcjonalny w stosunku do reszty całego ciała. Nie będziemy musieli dłużej zmagać się ze zwisającymi fałdami skóry czy rozstępami na brzuchu. Okolica brzucha zostanie ładnie wymodelowana i nabierze naturalnych kształtów. Chirurgicznie zostaną również wzmocnione mięśnie brzucha, które będą w stanie utrzymać kształt naszej sylwetki. Poza widocznymi gołym okiem efektami z pewnością dostrzeżemy również efekty psychologiczne. Pacjenci naszej kliniki cieszą się, że w końcu odzyskali atrakcyjne ciało. Pozbywają się oni uczucia przygnębienia i wstydu związanego z nieestetycznym wyglądem brzucha.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg poprzedza bezpośrednia konsultacja z naszym specjalistą. Podczas niej zbada on stan naszych powłok brzusznych, oceni ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia i szczegółowo wyjaśni przebieg całej abdominoplastyki. Jeżeli zostaniemy zakwalifikowani do operacji, wówczas musimy wiedzieć, że będzie się ona odbywać w znieczuleniu ogólnym. Cała procedura zajmuje od 2 do 4 godzin, a bezpośrednio po zabiegu należy pozostać 24 godziny w Klinice Ambroziak, gdzie specjaliści będą monitorowali nasz stan zdrowia. Sam zabieg polega na wykonaniu podłużnego cięcia w okolicy podbrzusza. Następnie odseparowuje się skórę wraz z tkanką tłuszczową, aby sprawdzić stan mięśni brzucha. Niejednokrotnie wymagają one również zszycia po tom, aby je wzmocnić. Następnie chirurg naciąga skórę, by uzyskała ona odpowiednie napięcie i elastyczność. Nadmiar zbędnych tkanek i powłoki brzusznej zostaje chirurgicznie odcięty zgodnie z oznaczeniami stworzonymi przez chirurga. Zanim to jednak nastąpi, specjalista zakłada pod skórę dreny, czyli specjalistyczne rurki. Mają one za zadanie odsysać gromadzącą się po operacji krew oraz wysięk. Dodatkowo założone przez chirurga specjalne szwy sprawiają, że rana goi się szybko, a na naszym ciele nie pojawiają się nieestetyczne blizny. Po operacji otrzymujemy elastyczne ubranko uciskowe, które zapobiega obrzękom, zmniejsza napięcie i pomaga w obkurczaniu się powłok brzucha po operacji.

Taka operacja brzucha jest to zabieg, który mocno ingeruje w strukturę ciała, dlatego niezbędne jest, aby przestrzegać zaleceń specjalisty. Przede wszystkim należy do minimum ograniczyć wysiłek fizyczny przez co najmniej dwa tygodnie. Zabronione jest dźwiganie, podnoszenie ciężkich przedmiotów, uprawianie sportów oraz treningów. Złamanie tego zalecenia będzie skutkowało krwawieniem, pękaniem szwów, a nawet koniecznością wykonania ponownej operacji. Przez półtora miesiąca od operacji należy nosić ubranie uciskowe, dzięki któremu w okolicy brzucha nie zaczną pojawiać się obrzęki, a całość będzie się zdecydowanie szybciej goić. Około miesiąc przed operacją należy całkowicie zrezygnować z papierosów i nie sięgać po nie aż do całkowitego wygojenia się rany. Specjaliści w tym okresie bezwzględnie zakazują również spożywania alkoholu czy wystawiania rany na słońce.

Do plastyki powłok brzucha nie mogą przystępować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jeżeli zmagamy się z różnego rodzaju infekcjami, najpierw koniecznie musimy je wyleczyć. Osoby, które przyjmują antybiotyki, także muszą najpierw zakończyć kurację. Definitywnym przeciwskazaniem do zabiegu są także choroby nerek, wątroby, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia czy epilepsja. Lekarz może nie wyrazić zgody na zabieg, kiedy okaże się, że wyniki badań mocno odstają od normy lub jeżeli pacjent ma zbyt duże i nierealne oczekiwania wobec jego efektów.

Podczas operacji ból nie jest odczuwalny, ponieważ pacjentowi zostaje podane znieczulenie ogólne. Po zabiegu, ze względu na chirurgiczną ingerencję w struktury skóry, może pojawić się ból. Specjalista przepisze nam odpowiednio silne środki, aby go uśmierzyć.

Po zabiegu możemy spodziewać się znacznie zredukowanej ilości fałd brzucha. Z tej okolicy zniknie również większość rozstępów. Skóra zostanie odpowiednio napięta, a poprawienie struktury mięśni w tym obszarze sprawi, że efekt może utrzymywać się przez naprawdę długi czas. Wszystko zależy również od nas, diety, jaką będziemy stosować, czy aktywności fizycznej.

Po zabiegu na naszym ciele może pojawić się blizna po nacięciu, jednak z czasem będzie się ona stawała mniej widoczna. Poza tym zrobiona jest w taki sposób, aby można było ją łatwo zakryć pod zwykłą bielizną. Poza tym efekty abdominoplastyki pozostają naturalne i estetyczne. Skóra wokół brzucha jest napięta, wymodelowana, a my możemy w końcu cieszyć się atrakcyjną sylwetką.

Podczas zabiegu specjalista wykonuje dość rozległe nacięcia, w związku z czym możemy odczuwać ból, pieczenie, często wokół rany pojawia się również obrzęk. Stosowanie się do zaleceń lekarskich oraz przyjmowanie odpowiednich leków sprawi, że rana zagoi się szybciej, a ewentualne powikłania miną.

Końcowe efekty plastyki powłok brzusznych zauważymy po całkowitym wygojeniu się rany, czyli po około dwóch miesiącach.

Abdominoplastyka to zabieg jednorazowy, który nie wymaga powtarzania. Należy jednak mieć szczególnie na uwadze, że przybranie masy ciała, nieodpowiednia dieta czy ograniczenie ruchu do minimum może spowodować, że problem powróci.

Opinie

* * * * *
Rewelacyjna i jedna z najlepszych w kraju klinik chirurgii plastycznej i estetycznej. Nowocześnie urządzona, z najlepszym sprzętem i wyposażeniem, a przede wszystkim z wybitnymi fachowcami, którzy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania, doradzą, rozwieją wątpliwości i swoim fantastycznym podejściem do pacjenta rozładują nawet największy stres towarzyszący zabiegowi. Nie można również nie wspomnieć o pozostałym wspaniałym personelu, który sprawi, że - po pierwsze - poczujesz się naprawdę komfortowo, a po drugie - bezpiecznie i pod najlepszą opieką, jaką można zapewnić pacjentowi.
Jacek Polkowski

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Liposukcja N.I.L.

Liposukcja N.I.L.

Liposukcja NIL to doskonały sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Często zdarza się, że nawet najbardziej restrykcyjne ćwiczenia i ...
Drenaż podciśnieniowy
Klaudia Ciszewska -Pracownik Administracji

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż manualny jest to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfatycznego, a co za tym idzie, redukcję istniejących obrzęków.
Terapia światłem LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Terapia światłem LED

Mimo że starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka nas wszystkich, to wiele osób szuka sprawdzonych metod, które pomogą ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy