Plastyka powłok brzusznych - Abdominoplastyka

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Plastyka powłok brzucha (abdominoplastyka) jest zabiegiem operacyjnym służącym usunięciu nadmiaru tkanek tej okolicy, będącego zazwyczaj efektem ciąży lub znacznej utraty masy ciała. W trakcie tej operacji możliwe jest również zaopatrzenie rozstępu mięśni prostych brzucha, występującego np. w wyniku ciąży, oraz obecności przepuklin ściany brzucha, np. przepukliny pępkowej.Operacja ta łączy zatem wskazania estetyczne oraz funkcjonalne; efektem plastyki brzucha jest jego gładszy i smuklejszy profil, usunięcie nieestetycznego fałdu podbrzusza oraz wzmocnienie mięśni.

Wraz z wiekiem oraz po ciąży, skóra wraz z podskórną tkanką tłuszczową mają tendencję do przemieszczania się w dolne partie brzucha. W trakcie ciąży na skutek rozerwania włókien kolagenowych, często dochodzi do powstawania na skórze brzucha nieestetycznie wyglądających rozstępów oraz do ścieńczenia skóry. Na chwilę obecną, całkowite wyeliminowanie rozstępów skóry jej możliwe tylko dzięki technikom chirurgicznym. Należy mieć świadomość, że skóra brzucha jest usuwana tylko w określonym zakresie, więc nie wszystkie istniejące na skórze rozstępy mogą wchodzić w zakres takiego wycięcia. Mimo że część istniejących rozstępów skóry brzucha może zostać wycięta wraz z usuwanym fałdem skórno-tłuszczowym, nie zawsze jest możliwe całkowite pozbycie się ich. Należy mieć świadomość, że abdominoplastyka nie jest zabiegiem służącym zmniejszeniu masy ciała. Nie zastąpi regularnych ćwiczeń oraz odpowiedniego programu dietetycznego. Plastyka powłok brzusznych jest możliwa dopiero po schudnięciu i osiągnięciu stabilnej masy ciała. Mimo że z założenia efekt plastyki brzucha jest trwały, długofalowe rezultaty są w ogromnej mierze zależne od utrzymania odpowiedniej masy ciała. Z tego względu osobom planującym intensywne odchudzanie lub zajście w ciążę, zaleca się odłożenie wykonania plastyki brzucha na późniejszy okres życia.

Dlaczego warto?

Abdominoplastyka jest jedyną metodą pozwalającą na duża korektę powłok brzusznych. Operujący w Klinice Ambroziak najlepsi chirurdzy w Polsce posiadają ogromne doświadczenie co daje gwarancję, że operacja będzie wykonana bezbłędnie a efekt będzie spektakularny.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Okolica brzucha, powłoki brzuszne

Cena

od 20000 zł

Rozwiązany problem

Obwisłość powłok brzusznych związana z przebytą ciążą, dużą utratą wagi lub zmianami związanymi z wiekiem

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

3-4h

Efekty

Abdominoplastyka służy uzyskaniu bardziej płaskiego, gładkiego zarysu powłok brzusznych oraz wzmocnieniu mięśni brzucha, które mogły ulec rozejściu w wyniku otyłości, ciąży lub innych czynników. Dzięki operacji brzuch staje się bardziej proporcjonalny w stosunku do sylwetki i masy ciała.

Fizjoterapia jest nieodłącznym ogniwem operacji abdominoplastyki. Fizjoterapia pooperacyjna zapewni lepsze, szybsze efekty przeprowadzonego zabiegu oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Fizjoterapeuta dokona oceny i w zależności od czasu, jaki minął od operacji, wykona zabiegi takie, jak naświetlanie lampą LED, kinesiotaping przeciwobrzękowy, kinesiotaping na blizny, drenaże manualne limfatyczne, mobilizacje blizny, drenaże Icoone, zabieg STORZ, laseroterapię na blizny oraz nauczy, w jaki sposób należy wykonywać autoterapię w domu.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Plastyka brzucha trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin i wymaga znieczulenia ogólnego. W niektórych przypadkach może obejmować dodatkowo odessanie tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha za pomocą liposukcji. Wymaga pozostania co najmniej 1 dobę w Klinice. Abdominoplastyka obejmuje następujące etapy: 1. Znieczulenie Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Przed przystąpieniem do znieczulenia anestezjolog podłącza aparaturę, która w sposób ciągły monitoruje stan pacjenta podczas znieczulenia. Zazwyczaj obejmuje ono intubację dotchawiczą, która polega na założeniu rurki intubacyjnej przez jamę ustną do tchawicy – narządu układu oddechowego zapewniającego dopływ powietrza do płuc. Po zakończeniu zabiegu operacyjnego lekarz anestezjolog zaprzestaje podawania środków powodujących podtrzymywanie znieczulenia ogólnego. Czasami zachodzi konieczność podaży leków odwracających działanie środków anestetycznych. Po wybudzeniu pojawia się własny oddech i powraca świadomość. Anestezjolog po dokładnej analizie stanu pacjentki usuwa rurkę intubacyjną. Ostateczny wybór rodzaju znieczulenia i użytych leków zostaje dokonany przez anestezjologa po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego z Pacjentką/Pacjentem. 2. Cięcia chirurgiczne Pełna plastyka powłok brzusznych wymaga wykonania horyzontalnego cięcia w okolicy podbrzusza (nadłonowej) - między linią włosów łonowych a pępkiem. Długość i kształt tego cięcia są uwarunkowane ilością i rozkładem wiotkiej, nadmiarowej skóry. Po wypreparowaniu i uniesieniu skóry, odsłonięte zostają mięśnie brzucha. Jeżeli występuje ich rozstęp, mogą wymagać plastyki (zeszycia) w celu wzmocnienia. Po zaopatrzeniu mięśni, skórę brzucha naciąga się od góry, z okolicy nadbrzusza, aż do nacięcia w podbrzuszu tak, aby była odpowiednio napięta. Pępek na jego szypule naczyniowej wydobywa się przez dodatkowe nacięcie w naciągniętej skórze i wszywa w powłoki brzucha w nowym położeniu szwami pojedynczymi. Następnie nadmiar tkanek brzucha zostaje odcięty zgodnie z oznaczeniami. 3. Zamykanie cięć Przed zeszyciem ran, pod skórę zakładane są dreny, czyli rurki, które mają za zadanie odprowadzić gromadzącą się po operacji krew lub płyn surowiczy. Cięcie w podbrzuszu zostaje zeszyte (na skórę zostaje założony zazwyczaj szew śródskórny, który daje najlepszy efekt estetyczny i zapobiega powstawaniu nieestetycznej blizny w kształcie "drabinki"). Po operacji zakładane jest elastyczne ubranko uciskowe, które zapobiega obrzękom, zmniejsza napięcie i pomaga w obkurczaniu się powłok brzucha po operacji.

Zalecenia po plastyce powłok brzusznych obejmują: Ograniczenie jakiegokolwiek większego wysiłku fizycznego, w tym podnoszenia ciężkich przedmiotów przez pierwsze 2 tygodnie. Niezastosowanie się do tego zalecenia grozi krwawieniem i koniecznością operacji rewizyjnej. Konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i ograniczenie większych wysiłków (szczególnie dźwigania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, brania dzieci na ręce) przez co najmniej 6 tygodni. Zazwyczaj konieczne jest przyjmowanie leków przeciwbólowych przez pewien okres po zabiegu. Dreny założone podczas operacji są usuwane zazwyczaj w pierwszych 5 dniach po operacji. Jeżeli potrzebne jest usunięcie szwów, wykonywane jest to 10-14 dni po operacji. Należy nosić elastyczne ubranko uciskowe przez 6 tygodni po operacji. Pozwala ono na szybszą rekonwalescencję i powrót do normalnej aktywności. Należy bezwzględnie unikać palenia papierosów i wdychania dymu tytoniowego min. 6 tyg. przed operacją i przez cały okres gojenia. Należy bezwzględnie unikać picia alkoholu Nie można opalać skóry brzucha przez 6 tygodni po zabiegu (na słońcu oraz w solarium), konieczne jest stosowanie wysokiej fotoprotekcji (kremy z filtrem SPF 50). Konieczne jest zgłaszanie się na wizyty kontrolne w wyznaczonych przez operatora terminach. Należy bezwzględnie i niezwłocznie zgłosić się do lekarza, jeżeli po operacji wystąpią objawy mogące świadczyć o powikłaniach zatorowych: - duszność, skrócenie oddechu, - ból w klatce piersiowej, - kołatanie, nieprawidłowe bicie serca. Palenie papierosów lub narażenie na działanie dymu papierosowego znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań w trakcie zabiegu i nieprawidłowego gojenia blizny.

Niekontrolowane choroby przewlekłe, niestabilna masa ciała i BMI poza normą, nierealistyczne oczekiwania co do wyglądu po operacji, palenie papierosów.

Abdominoplastyka wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym w związku z czym pacjent nie odczuwa bólu podczas operacji.

Nie, plastyka powłok brzusznych jest zabiegiem jednorazowym.

Opinie

* * * * *
Rewelacyjna i jedna z najlepszych w kraju klinik chirurgii plastycznej i estetycznej. Nowocześnie urządzona, z najlepszym sprzętem i wyposażeniem, a przede wszystkim z wybitnymi fachowcami, którzy odpowiedzą na wszystkie twoje pytania, doradzą, rozwieją wątpliwości i swoim fantastycznym podejściem do pacjenta rozładują nawet największy stres towarzyszący zabiegowi. Nie można również nie wspomnieć o pozostałym wspaniałym personelu, który sprawi, że - po pierwsze - poczujesz się naprawdę komfortowo, a po drugie - bezpiecznie i pod najlepszą opieką, jaką można zapewnić pacjentowi.
Jacek Polkowski

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Liposukcja N.I.L.

Liposukcja N.I.L.

Liposukcja NIL to doskonały sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Często zdarza się, że nawet najbardziej restrykcyjne ćwiczenia i ...
Drenaż manualny
Klaudia Ciszewska -Pracownik Administracji

Drenaż manualny

Drenaż manualny jest to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfatycznego, a co za tym idzie, redukcję istniejących obrzęków.
SmartLux - terapia LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

SmartLux - terapia LED

Światło LED to ogromne wsparcie dla zabiegów estetycznych, chirurgicznych ale również samodzielnie wspiera procesy antiaging.
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy