Plastyka ramion

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Nie tylko twarz, brzuch, uda czy pośladki – ramiona również mogą stanowić źródło wielu kompleksów. Dzieje się tak nie bez powodu. Wiele osób zmaga się w tym miejscu z opornym tłuszczykiem, którego często nie sposób się pozbyć innymi metodami. U innych skóra w tym obszarze jest wiotka i obwisła właśnie z tego względu, że szybko pozbyli się oni nadmiernej masy ciała. Ostatecznie także procesy starzenia się wpływają na wygląd naszych ramion i sprawiają, że skóra traci dawną jędrność i elastyczność.

Niezależnie z jakich powodów chcemy skorygować wygląd swoich ramion, to w Klinice Ambroziak znamy skuteczne rozwiązanie tego problemu. Nasi specjaliści wykonają profesjonalne modelowanie ramion, dzięki czemu nie będziemy musieli dłużej ukrywać tej części ciała pod warstwą ubrań i raz na zawsze pozbędziemy się związanych z tym kompleksów. Zabieg plastyki ramion to nic innego, jak chirurgiczne pozbycie się nadmiaru skóry, która gromadzi się w tych okolicach. Jest on wykonywany za sprawą niewielkich nacięć. Nie musimy jednak obawiać się, że jest to duża ingerencja w nasze ciało. Procedura przebiega bardzo szybko, a pacjenci zostają wypisani do domu jeszcze tego samego dnia. Co więcej, jeżeli oprócz nadmiaru skóry w okolicach ramion gromadzi się również nadmierna tkanka tłuszczowa, wówczas operację można połączyć z liposukcją, aby otrzymać optymalne efekty, które w pełni nas usatysfakcjonują. Jeżeli marzymy o ładnie wymodelowanych ramionach, na których skóra odzyska swoją elastyczność i widoczny będzie ładnie zarysowany mięsień, to jest to jak najbardziej realne i możliwe do osiągnięcia. Od wyglądu, który w pełni akceptujemy, może nas jedynie dzielić zaledwie stosunkowo krótki i bezpieczny zabieg.

Dlaczego warto?

Nadmiar skóry po odchudzaniu to bardzo uciążliwy problem, który utrudnia normalne funkcjonowanie oraz powoduje bolesne odparzenia lub obtarcia. Operacja usunięcia nadmiaru skóry pozwala Pacjentom odzyskać zgrabną sylwetkę oraz znacznie poprawić samopoczucie.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

ramiona

Rozwiązany problem

Nadmierna ilość skóry związana z wiekiem lub znacznym spadkiem wagi

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

4-5 h

Efekty

Napięta, elastyczna i ładnie wymodelowana skóra to bezpośrednie efekty, których możemy się spodziewać po wykonanym liftingu ramion. Będziemy mogli je dostrzec tuż po całkowitym zagojeniu się operowanego obszaru, w momencie kiedy ustąpi już obrzęk i zejdzie cała opuchlizna. Zazwyczaj o ostatecznych rezultatach mówi się po upływie kilku miesięcy (od 4 do 6 miesięcy), jednak warto mieć na uwadze, że pierwsze zmiany i pozytywne efekty zobaczymy niemal od razu.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zgłosić się na konsultacje do chirurga plastycznego. Będzie on odpowiedzialny za zakwalifikowanie nas do zabiegu, sprawdzenie naszego stanu zdrowia i zlecenie odpowiednich badań, które będą potwierdzać brak przeciwwskazań do operacji. Jeżeli wszystko będzie w porządku, wówczas specjalista będzie mógł wykonać modelowanie ramion. Cała procedura przebiega w znieczuleniu ogólnym i zajmuje około dwóch godzin. Specjalista wykonuje nacięcia, za których sprawą dokonuje modelowania ramion i naprężenia skóry. Robi to w sposób precyzyjny, aby dobrze komponowały się one z resztą naszego ciała. Następnie zakładane są szwy oraz opatrunek uciskowy, który przyspiesza proces gojenia się.

Po zabiegu należy prowadzić oszczędny tryb życia. Przez pierwsze dwa tygodnie całkowicie zakazane jest uprawianie sportów i wykonywanie aktywności fizycznej. Pierwsze tygodnie po operacji to także okres, kiedy musimy szczególnie uważać na wysokie temperatury i zrezygnować z gorących kąpieli czy uczęszczania do sauny lub solarium. Ponadto należy zadbać również o to, aby codziennie przemywać ranę i zmieniać opatrunek. Należy również zgłosić się na zdjęcie szwów po upływie 14 dni od zabiegu oraz na wyznaczone przez lekarza wizyty kontrolne.

Do plastyki ramion przystąpić mogą wyłącznie osoby zdrowe, które nie borykają się z poważnymi chorobami i dolegliwościami. Aby potwierdzić taki stan zdrowia, lekarz zleci nam przed zabiegiem wykonanie obowiązkowych badań, w tym badań krwi, EKG czy RTG. Z zabiegu dyskwalifikować będzie nadciśnienie, cukrzyca, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia krążenia. Jeżeli zmagamy się z infekcjami skórnymi w obszarze ramion, wówczas do zabiegu będziemy mogli podejść bezpośrednio po ich całkowitym wyleczeniu.

Sam zabieg pozostaje całkowicie bezbolesny, gdyż wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Dyskomfort może pojawić się bezpośrednio po. Pacjenci zwykle zgłaszają takie dolegliwości jak obrzęk czy ból w okolicach ramion. Można je jednak łatwo uśmierzyć, stosując odpowiednie wskazane przez specjalistę leki.

Po wykonanym liftingu ramion z pewnością pożegnamy wszystkie nasze kompleksy, które wywołane były nieatrakcyjnym wyglądem właśnie tej części ciała. Od tej pory ramiona staną się smuklejsze, wymodelowane i nieco uniesione. Skóra zdecydowanie ulegnie napięciu, a my będziemy mogli zapomnieć o tym, że kiedyś była ona wiotka i obwisała. Jeżeli nasze wydają nam się zdecydowanie za grube i gromadzą zbyt dużo tkanki tłuszczowej, wówczas plastykę ramion można połączyć także z liposukcją. Pozwoli to również na pozbycie się opornego tłuszczyku z tej części ciała.

Niektóre osoby obawiają się nieestetycznych blizn, jednak w tym momencie pragniemy uspokoić, ponieważ nacięcia są wykonywane precyzyjnie i w odpowiednich miejscach, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Pozostały efekt jest jak najbardziej naturalny i sprawia, że pacjenci są usatysfakcjonowani nowym wyglądem swoich ramion.

Obrzęk, opuchlizna i ból to najczęstsze powikłania zgłaszane przez pacjentów. Ustępują one wraz z postępującym gojeniem się ramion. Dodatkowo specjaliści zalecają również stosowanie odpowiednich preparatów i środków przeciwbólowych, aby zredukować odczuwany przez nas dyskomfort.

O ostatecznych efektach będziemy mogli mówić po całkowitym wygojeniu się ramion, w momencie kiedy opuchlizna i obrzęk ustąpią całkowicie. Będzie to miało miejsce po około 4 miesiącach od operacji. Oczywiście pierwsze efekty dostrzeżemy znacznie szybciej i będziemy mogli obserwować, jak z czasem pozytywne rezultaty się pogłębiają.

W większości przypadków efekty zabiegu pozostają trwałe i będą nam towarzyszyć już zawsze. Musimy mieć jednak na uwadze, że wiele zależy również od naszego stylu życia i sposobu odżywiania się. Jeżeli nie będziemy dbać o codzienną aktywność, a nasza masa ciała ulegnie zwiększeniu, wówczas musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Plastyka powłok brzusznych - Abdominoplastyka

Plastyka powłok brzusznych - Abdominoplastyka

Abdominoplastyka to zabieg, który rozwiązuje problem nieestetycznych fałd skóry w okolicy brzucha. Wszystkie osoby, które w stosunkowo krótkim czasie utraciły ...
Terapia LED Anti-Aging
Katarzyna Gros - Pielęgniarka

Terapia LED Anti-Aging

Terapia światłem LED, zwana także fototerapią, wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, ...
Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa

Choć cellulit jest bardzo powszechnym problemem występującym u wielu kobiet, to wciąż może znacząco wpływać na samopoczucie i pewność siebie. ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy