Toksyna botulinowa

Jedna z najbardziej uniwersalnych substancji w medycynie estetycznej.
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Zabieg toksyną botulinową czyli tzw. botox cieszy się ogromną popularnością ze względu na szybkie i spektakularne efekty.

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wykorzystuje się zarówno w terapii antiaging czyli na zmarszczki, jak i w przypadku nadpotliwości oraz migren. Niewątpliwie, mnogość zastosowań, sprawia że zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów dermatologii estetycznej. W Klinice Ambroziak wykonywany jest on od lat i pomaga zarówno kobietom jak i mężczyznom z wieloma problemami.

Dlaczego warto?

Toksyna botulinowa jest bardzo silnie działającą naturalną toksyną powodującą zahamowanie uwalniania acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwionymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn jak i u kobiet. Toksynę botulinową stosuje się w medycynie w leczeniu różnych chorób jak zez, choroby neurologiczne przebiegające z nadmiernym napięciem mięśni, jak również nadmierna potliwość. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Różne obszary

Cena

od 950 zł

Rozwiązany problem

Zmarszczki mimiczne, nadpotliwość, migreny

Jak często powtarzać

Co około 6 miesięcy

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Efekty

Efektem wstrzyknięcia toksyny botulinowej w okolice zmarszczek mimicznych jest ich wypłycenie na około 6 miesięcy. Skóra na czole czy w okolicy oczu wygładza się po około dwóch tygodniach, ale co ważne wpływa na rozluźnienie mięśni co w przyszłości ograniczy powstawanie głębokich zmarszczek. Efektem leczenia nadpotliwości toksyną botulinową jest znaczne ograniczenie lub brak wydzielania potu w miejscu leczonym. W obu przypadkach zabieg należy powtórzyć po upływie określonego przez lekarza czasu. Przy leczeniu migren botoksem, dochodzi do całkowitego wyleczenia tego problemu, lecz zabieg trzeba powtórzyć szybciej, gdyż 6-12 tyg po jego wykonaniu.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Podanie toksyny botulinowej nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych. Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

W przypadku leczenia zmarszczek mimicznych po zabiegu nie należy się schylać i kłaść przez około 4-6h. Po leczeniu nadpotliwości i migreny, można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.

Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona), nadwrażliwość na składniki preparatu Botox i Azzalure (albuminy ludzkie), stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn, miejscowe infekcje skóry, ciąża, okres laktacji.

Zabieg redukcji zmarszczek mimicznych nie jest bolesny, lecz powoduje dyskomfort. Podczas leczenia nadpotliwości, wykorzystywane jest znieczulenie i zamrażanie, lecz wkłucia są wyczuwalne, natomiast ból ustępuje prawie od razu.

Antiaging- wygładzenie zmarszczek mimicznych; nadpotliwość - znaczne ograniczenie pocenia; migreny - likwidacja napięć mięśniowych, rozluźnienie mięśni żwaczy, barków co bezpośrednio wpływa na złagodzenie objawów.

Tak, zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową należy powtarzać co około 6 miesięcy. Przy leczeniu migreny należy robić to częściej - co około 6-12 tygodni.

Opinie

* * * * *
O doktorze Ambroziaku słyszałam bardzo dużo dobrego i nie zawiodłam się! Przez cały czas trwania leczenia czułam się zaopiekowana a efekty są zdumiewające!!! Serdecznie polecam.
Agata Kleszcz

Zabieg botoksem zaliczany jest do grupy zabiegów profilaktycznych, któremu dobrze jest zacząć się poddawać od około 30 roku życia. Jeśli rozpoczniemy terapię odpowiednio wcześnie, zmarszczki mimiczne mogą się nigdy nie utrwalić!

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie migreny toksyną botulinową

Leczenie migreny toksyną botulinową

Migrena to ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, czasem trwania od 4 nawet do 72 godzin, nudnościami i wymiotami ...
Kwas Hialuronowy - zmarszczki
Katarzyna Bałabańska - Dermatolog

Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Gdy zmarszczki są utrwalone i tworzą na skórze głębokie bruzdy, można pokusić się o ich zlikwidowanie preparatem wypełniającym. Za pomocą ...
MiraDry
Katarzyna Opuchlik - Ginekolog

MiraDry

MiraDry to nieinwazyjna metoda walki z nadpotliwością. Już po jednym zabiegu pacjenci zauważają ogromną poprawę i bardzo zwiększa się ich ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy