Toksyna botulinowa

Jedna z najbardziej uniwersalnych substancji w medycynie estetycznej
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

O botoksie słyszał już chyba każdy. Zabiegi toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Na ich korzyść wpływa również to, że mają wszechstronne zastosowanie. Nie każdy bowiem wie, że botox może nie tylko upiększać, ale również leczyć wiele przypadłości.

Istnieje osiem typów toksyny botulinowej, jednak w medycynie estetycznej stosuje się wyłącznie substancję typu A. Wykazują one silne działanie, blokując połączenia nerwowe, czym doprowadzają do rozluźnienia mięśni. Oznacza to, że są z powodzeniem wykorzystywane do redukcji wszelkich zmarszczek w okolicach twarzy, oczu, a także na szyi i dekolcie. To jednak nie wszystko. Działanie botoxu jest również z powodzeniem wykorzystywane w leczeniu nadpotliwości pach, migren i zabiegach leczenia nadpotliwości dłoni lub stóp, jak również w celu zwalczania bruksizmu.

Na korzyść zabiegów wykorzystujących toksynę botulinową przemawia również fakt, że przebiegają one w szybki i mało inwazyjny sposób. Specjalista używa bardzo cienkiej igły, aby wprowadzić substancję w wybrane partie ciała. Cała procedura nie zajmuje dłużej niż kilkanaście minut, a my od razu możemy wrócić do swoich codziennych obowiązków. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów sprawia, że zabiegi są wykonywane bardzo precyzyjnie.

Dlaczego warto?

Zabieg toksyną botulinową może służyć leczeniu wielu przypadłości oraz korygowaniu wyglądu zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Problem pocących się części ciała, zgrzytanie zębami, a nawet uporczywe migreny nie muszą być dłużej naszym zmartwieniem. Jeden szybki zabieg wystarczy, aby pozbyć się przykrych objawów na wiele miesięcy. Kiedy mówimy o toksynie botulinowej, nie sposób również nie wspomnieć przede wszystkim o jej właściwościach upiększających. Jeżeli drażnią nas pojawiające się zmarszczki oraz skóra, która utraciła dawną elastyczność, znamy na to sposób! Toksyna botulinowa skutecznie poradzi sobie z oznakami starzenia się skóry.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Różne obszary

Cena

od 1050 zł

Rozwiązany problem

Zmarszczki mimiczne, nadpotliwość, migreny

Jak często powtarzać

Co około 6 miesięcy

Czas trwania zabiegu

około 20 min.

Efekty

Efekty zabiegu toksyną botulinową zależą od obszaru, który chcemy poddać kuracji. Najczęściej botoks stosuje się w obrębie twarzy, co pozwala nam uzyskać efekt wygładzonych zmarszczek wokół oczu, czoła, twarzy, a także ust. Ponadto wstrzyknięta w odpowiednie miejsca toksyna może sprawić, że kąciki ust, które wcześniej miały tendencje do opadania, uniosą się ku górze i sprawią, że nasza twarz nabierze bardziej radosnego wyrazu. Zabieg stawia przed nami również szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o modelowanie wybranych partii twarzy. Wymodelowanie konturu brody, żuchwy czy nosa to efekty, które możemy osiągnąć. To oczywiście nie wszystko. Botoks wykorzystuje się na masową skalę także, kiedy pragniemy uporać się z problemem bruksizmu oraz nadpotliwości różnych części ciała. Nie musimy dłużej zmagać się z tymi niekomfortowymi przypadłościami – to właśnie toksyna botulinowa stanowi odpowiedź na nasze problemy.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg botoksem nie wymaga wcześniejszego przygotowania oraz wykonania badań diagnostycznych. Specjalista dobierze odpowiedni rodzaj oraz stężenie substancji do problemu, z którym się zmagamy. Następnie przejdzie do podania jej w odpowiednie partie w obrębie naszej twarzy. Cały proces odbywa się z użyciem bardzo cienkiej igły i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Przede wszystkim przez kilka godzin od wykonania zabiegu zdecydowanie nie wolno się schylać oraz kłaść. Miejsca w obszarze, gdzie wykonywane były nakłucia, mogą okazać się nieco bolesne i tkliwe, jednak w żadnym wypadku nie powinniśmy ich dotykać ani masować. Przez dobę od podania botoks dobrze jest zrezygnować z alkoholu, aspiryny, jak również sauny, basenu i ćwiczeń fizycznych.

Zabiegi toksyną botulinową nie są rekomendowane w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Osoby wykazujące uczulenie na składniki preparatu, borykające się z zaburzeniami krzepnięcia lub stosujące antybiotykoterapię również powinny zrezygnować z przystąpienia do kuracji. Jeżeli regularnie stosujemy aspirynę, należy odstawić ją na około trzy dni przed zabiegiem.

Botoks podawany jest cienką igłą, dlatego doznania związane z samym zabiegiem nie są bardzo intensywne. Klienci naszej kliniki mówią o odczuwaniu pewnego rodzaju mrowienia i niewielkiego ukłucia, jednak nie są to silne doznania.

Wszystko zależy, w jakim celu zdecydowaliśmy się na terapię toksyną botulinową. Jeżeli substancję stosujemy na twarz, szyję lub dekolt, wówczas widoczny będzie efekt anti-aging. Zmarszczki zostaną wygładzone, a skóra stanie się widocznie bardziej napięta. Botoks stosowany na migrenę lub bruksizm powoduje bardzo szybkie rozluźnienie mięśni, dzięki czemu negatywne skutki tych przypadłości mijają. Jeżeli natomiast pragniemy wyleczyć nadpotliwość dłoni, stóp lub pach , wówczas toksyna botulinowa zahamuje działanie gruczołów potowych, co w konsekwencji pozwoli pozbyć się naszych problemów ulokowanych w tym obszarze.

Specjalista indywidualnie dobiera ilość i stężenie preparatu. Oznacza to, że optymalna ilość toksyny zostanie wstrzyknięta w wybrane obszary, tworząc ładny, naturalny efekt.

Naturalne po zabiegu jest zaczerwienienie okolic, które były poddawane terapii, a także ich bolesność i tkliwość. Nie są to jednak silne skutki uboczne, najczęściej mijają po upływie maksymalnie kilku dni.

Efekt działania toksyny botulinowej będzie pojawiał się stopniowo. Pierwsze drobne zmiany dostrzec możemy już nawet po kilku dniach od zabiegu. Ostateczne efekty uaktywniają się po dwóch tygodniach.

Jeżeli chcemy utrzymać efekt, powinniśmy powtarzać zabieg. Częstotliwość powtarzania zabiegu to kwestia indywidualna i może się różnić. W przypadku leczenia migreny ten czas jest nieco krótszy i wówczas sugeruje się wykonywanie kuracji częściej.

Opinie

* * * * *
O doktorze Ambroziaku słyszałam bardzo dużo dobrego i nie zawiodłam się! Przez cały czas trwania leczenia czułam się zaopiekowana a efekty są zdumiewające!!! Serdecznie polecam.
Agata Kleszcz

Zabieg botoksem zaliczany jest do grupy zabiegów profilaktycznych, któremu dobrze jest zacząć się poddawać od około 30 roku życia. Jeśli rozpoczniemy terapię odpowiednio wcześnie, zmarszczki mimiczne mogą się nigdy nie utrwalić!

Marcin Ambroziak

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Leczenie migreny toksyną botulinową

Leczenie migreny toksyną botulinową

Migrena to ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, czasem trwania od 4 nawet do 72 godzin, nudnościami i wymiotami ...
Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Kwas Hialuronowy - zmarszczki

Upływ czasu niestety najbardziej odznacza się na naszej twarzy za sprawą zmarszczek. Niektórych procesów nie da się zatrzymać, co nie ...
MiraDry
Katarzyna Opuchlik - Ginekolog

MiraDry

MiraDry to nieinwazyjna metoda walki z nadpotliwością. Już po jednym zabiegu pacjenci zauważają ogromną poprawę i bardzo zwiększa się ich ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy