Nieinwazyjny system zamykania żylaków

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

System zamykania żylaków to mało inwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków nie wymagająca znieczulenia tumescencyjnego oraz noszenia pończoch uciskowych,umożliwiając pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

Nieinwazyjny system zamykania żylaków wykorzystuje zasadę działania klejów tkankowych z grupy cyjanoakrylatów. Jest medycznym klejem przeznaczonym do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego, który usprawnia przepływ krwi poprzez uszczelnienie bądź zamknięcie zmienionej chorobowo żyły. System dostarcza niewielkie ilości kleju medycznego do chorej żyły, następnie klej powoduje jej zasklepienie, a przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

Dlaczego warto?

System nieinwazyjnego zamykania żylaków jest dużo wygodniejszym, mniej inwazyjnym i szybszym sposobem na żylaki w porównaniu do tradycyjnej terapii cieplnej: ENERGIA CIEPLNA: TRADYCYJNA TERAPIA Ciepło powoduje zamknięcie żyły Liczne wkłucia w celu znieczulenia Konieczność stosowania pończoch uciskowych po zabiegu SYSTEM ZAMYKANIA ŻYŁ: INNOWACYJNA METODA LECZENIA Klej powoduje zasklepienie żyły Tylko jedno wkłucie w celu znieczulenia Brak konieczności stosowania pończoch uciskowych po zabiegu** W okresie 12 miesięcy po terapii z wykorzystaniem tego systemu 97,2% żył pozostało zamkniętych.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Obszary, na których występują żylaki

Rozwiązany problem

Żylaki

Efekty

System nieinwazyjnego zamykania żył zawiera w sobie ideę bezbolesnego i wyjątkowo skutecznego sposobu leczenia niewydolności żylnej, co potwierdzają wyniki trzech badań klinicznych przeprowadzonych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Po wykonaniu terapii 97.2% żył zostaje zamkniętych, co skutecznie pokonuje ten problem.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg polega na nakłuciu żyły i wprowadzeniu cewnika z klejem do jej ujścia. Następnie podaje się drobne depozyty kleju, sklejając tym samym światło naczynia. W praktyce oznacza to sklejenie naczynia i zablokowanie przepływu krwi w jego obrębie. Po zabiegu nie zakłada się pończochy uciskowej, jak przy większości zabiegów flebologicznych.

Bezpośredni po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności życiowej; intensywny wysiłek fizyczny zalecany jest dopiero następnego dnia; przez 7 dni po zabiegu należy przyjmować zalecone leki przeciwzapalne

powierzchowne położenie żył; kręte żyły które uniemożliwiają wprowadzenie cewnika; uczulenie na cyjanoakrylat (składnik kleju obecny również w lakierach hybrydowych i klejach do rzęs); zły stan zdrowia.

Nie, terapia z wykorzystaniem systemu nieinwazyjnego zamykania żylaków nie boli, gdyż zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zalecany szczególnie dla osób które boją się igieł 

Efekty po zabiegu widoczne są natychmiast

Skuteczność zabiegu to około 92% i jego efekt zależny jest od szerokości naczynia- im szersze naczynie tym gorszy efekt klejenia, jednak u prawidłowo zakwalifikowanych pacjentów efekty są trwałe. 

Po zabiegu może powstać zaciągnięcie skóry w miejscu klejenia naczynia; w okresie pozabiegowym może wystąpić silny ból naczynia - z tego powodu pacjent przyjmuje leki przeciwzapalne; może być wyczuwalne twarde zgrubienie w przypadku naczyń położonych zbyt powierzchownie

Pełne efekty terapii widoczne są po 12 miesiącach.

Zabiegu nie trzeba powtarzać. 

Opinie

* * * * *
Bardzo polecam, po długich poszukiwaniach właściwego lekarza trafiłem do kliniki Ambroziak i skutecznie pozbyłem się swojego problemu - duży plus na zainteresowanie po zabiegu!
Michał_Lat

System nieinwazyjnego zamykania żylaków jest bardzo nowoczesną i bezbolesną metodą leczenia żylaków. Zamknięcie chorych żył klejem daje dużą skuteczność zabiegu a tylko jedno wkłucie wymagane w celu znieczulenia daje pacjentce ogromny komfort i brak stresu podczas zabiegu.

Agnieszka Krawczyk

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek to sposób na bardzo małe naczynka, którym skleroterapia nie da rady. Jego nieinwazyjność, precyzja i skuteczność sprawiają, ...
Miniflebektomia

Miniflebektomia

Miniflebektomia (zwana często inaczej szydełkowaniem żył) to nowoczesny, mało inwazyjny, dający bardzo dobry efekt kosmetyczny, zabieg chirurgiczny wykonywany metodą Mullera. ...
Skleroterapia

Skleroterapia

Żylaki i pajączki na nogach to problem, który u wielu osób może rodzić poważny dyskomfort. Jest to problem nie tylko ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy