Terapia Depigmentacyjna

Pożegnaj przebarwienia
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Przebarwienia i pigmenty na skórze to problem, z którym boryka się zarówno mnóstwo kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyn powstawania tych zmian jest wiele, począwszy od wahań hormonalnych, poprzez zachodzące w organizmie procesy starzenia się, aż po zbyt intensywną ekspozycję na słońce. Domowymi sposobami bardzo ciężko pozbyć się tego typu problemu. Na szczęście w Klinice Ambroziak możecie skorzystać z terapii depigmentacyjnej, za której sprawą na stałe zażegnacie plamy, które powstały na waszej twarzy.

Do przeprowadzenia skutecznej terapii depigmentacyjnej wykorzystujemy specjalny peeling. Ta metoda jest w stanie nie tylko wyeliminować istniejące już pigmenty, a wręcz zahamować proces tworzenia się nowych zmian na skórze. Wszystko to za sprawą zawartych w peelingu substancji aktywnych, które skutecznie mogą blokować działanie tyrozynazyny, czyli właśnie enzymu odpowiadającego za powstawanie tych zmian. Poza pozbyciem się plam terapia odpowiadać będzie również za wyrównanie kolorytu skóry, lekkie jej rozjaśnienie, jak również nadanie efektu świeżego promiennego wyglądu. Terapia depigmentacyjna zawiera bowiem również takie składniki aktywne, które są sprzymierzeńcem, jeżeli chodzi o walkę z procesami starzenia. Mowa tu przede wszystkim o kwasie askorbowym, który pobudza skórę do wzmożonej produkcji kolagenu. Ważny udział w tym procesie ma również palmitynian retinolu, odpowiadający za nadawanie skórze gładkości, miękkości czy wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez pobudzenie odnowy komórkowej. To wszystko sprawia, że kuracja peelingiem jest kompleksowa i pozwala nam nie tylko pozbyć się przykrego problemu pigmentów na skórze, jak również zadbać o jej kondycję na wiele innych sposobów.

Dlaczego warto?

Powodów, dla których warto sięgnąć po kurację depigmentacyjną, jest naprawdę wiele. Najważniejszym z nich jest oczywiście potwierdzona skuteczność zabiegu. Statystyki dowodzą, że terapia depigmentacyjna jest w stanie uporać się z problemami pigmentów na skórze aż w 99% przypadków. Takie dane potwierdzają również zadowoleni klienci Kliniki Ambroziak, którzy są zgodni co do tego, że peeling ten nie tylko poprawił kondycję ich skóry, ale co najważniejsze – raz na zawsze pozwolił uporać się z przykrymi zmianami na twarzy.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Twarz, szyja, dekolt, dłonie

Cena

2750 zł

Rozwiązany problem

Przebarwienia posłoneczne, przebarwienia hormonalne, melasma

Jak często powtarzać

W zależności od nawrotu zmian, kurację można powtarzać w kolejnym sezonie jesienno-zimowym

Czas trwania zabiegu

Około 30 min

Efekty

Z każdym dniem kuracji będziemy mogli dostrzegać pogłębiające się efekty, a końcowy rezultat zastosowania peelingu zauważymy wraz z upływem miesiąca. Za sprawą zabiegu przede wszystkim w szybki sposób pozbędziemy się plam na naszej twarzy, ale także spłycimy zmarszczki, jak również, zmniejszymy wydzielanie sebum, a nasza skóra zyska atrakcyjny wygląd z efektem glow.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg depigmentacyjny składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbywa się bezpośrednio w Klinice Ambroziak. Początkowo specjalista musi dogłębnie oczyścić skórę twarzy, a następnie używa preparatu, za którego sprawą nakłada na naszą twarz maskę w jasnobrązowym kolorze. Etap ten trwa maksymalnie 10 godzin, a dokładny czas jego trwania dobierany jest indywidualnie przez specjalistę. Po nałożeniu substancji pacjent może udać się do domu. Wraz z upływem wskazanej ilości godzin należy dokładnie zmyć maskę z twarzy. W tym momencie przechodzimy do II etapu kuracji, czyli samodzielnego stosowania kremu, który otrzymamy od specjalisty. Zazwyczaj trzeciego dnia od nałożenia maski możemy wdrożyć kolejny etap. Lekarz przedstawi nam szczegółowe wytyczne, jak często i w jakich odstępach powinniśmy stosować krem. Zazwyczaj ta część może potrwać od 3 do nawet 6 miesięcy, aby mieć pewność, że uzyskane efekty będą trwałe.

Najważniejsze jest, aby konsekwentnie stosować się do zaleceń lekarza i w regularnych odstępach stosować krem. W innym przypadku terapia może nie wykazać takiej skuteczności, jakiej byśmy oczekiwali. Przez około tydzień po nałożeniu maski nie zaleca się stosowania makijażu. Bardzo ważne jest, aby w trakcie i po zakończeniu kuracji stosować kremy z wysokim filtrem, minimum SPF 50. Co najmniej przez miesiąc od zakończonej kuracji należy również unikać opalania twarzy. Przez pierwsze dni naskórek na twarzy będzie intensywnie się złuszczał, co prowadzić może do dyskomfortu czy swędzenia. Należy jednak powstrzymać się od drapania twarzy.

Zabieg nie jest polecany kobietom w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie mogą skorzystać z niego również osoby ze świeżą opalenizną, opryszczką lub stanami zapalnymi w obrębie skóry twarzy. Wszyscy, którzy wcześniej stosowali peelingi chemiczne, powinni odczekać około siedmiu dni przed przystąpieniem do kuracji depigmentacyjnej. Stosowanie retinoidów wymaga natomiast zdecydowanie dłuższej, bo około półrocznej przerwy.

Sam przebieg zabiegu jest całkowicie bezbolesny. Preparat prowadzi jednak do silnego złuszczania się naskórka, co może w trakcie trwania kuracji wywoływać pieczenie czy dyskomfort.

Podstawowym efektem zastosowania terapii jest niemalże całkowite pozbycie się przebarwień i pigmentów z twarzy. Po sumiennym wykonaniu całej procedury z użyciem preparatu możemy również spodziewać się poprawy kondycji skóry, spłycenia zmarszczek czy zwężenia porów.

Tak, pełne wykonanie kuracji pozostawi nas z promienną skórą pozbawioną przebarwień czy oznak starzenia.

Terapia depigmentacyjna jest w stu procentach bezpieczna dla naszego zdrowia i nie może spowodować żadnych poważnych konsekwencji. Musimy jednak liczyć się z tym, że bezpośrednio po zmyciu maski skóra może się łuszczyć, być czerwona z towarzyszącym uczuciem ściągnięcia. Musimy mieć jednak świadomość, że wówczas zachodzą naturalne procesy odnowy i regeneracji naskórka, które wraz z upływem kilku dni powinny ustąpić.

Efekty będą pojawiać się z czasem, a pierwsze z nich zobaczymy po miesiącu regularnej kuracji. Po około trzech do sześciu miesięcy terapia dobiegnie końca, a by będziemy mogli cieszyć się ostatecznym rezultatem.

Jeżeli zastosujemy się do wszystkich zaleceń specjalisty, wówczas możemy spodziewać się, że zabieg będzie jednorazowy, a efekty zostaną z nami na dłużej.

Opinie

* * * * *
Polecam z całego serca :)
Łukasz Dial

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Laser, który daje szybkie efekty? To właśnie laser pikosekundowy! Jeżeli chcielibyśmy pozbyć się niechcianego tatuażu lub niezbyt estetycznych blizn czy ...
Peeling Fenolowy
Agnieszka Motyl - Pracownik Call Center

Peeling Fenolowy

Szukasz najlepszych pomysłów na poprawę wyglądu twarzy i redukcję nawet głębokich zmarszczek? Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w rękach doświadczonego dermatologa ...
Laser pikosekundowy

Laser pikosekundowy

Problem niechcianych tatuaży staje się coraz bardziej powszechny. Na rynku wciąż istnieje niewiele urządzeń, które potrafiłyby sobie z tym poradzić ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy