Schorzenia jąder

Większość pacjentów, którzy zgłaszają się do kliniki z tym problemem, boryka się z wodniakiem jądra lub brakiem jądra spowodowanym nowotworem lub wypadkiem. W zależności od schorzenia dysponujemy wieloma metodami operacyjnymi. Nowoczesna urologia dysponuje bardzo skutecznymi zabiegami, dzięki którym możemy pomóc naszym pacjentom oraz przywrócić im komfort życia. 

Wodniak jądra to schorzenie polegające na nagromadzeniu się płynu między osłonkami jądra, utrudniające poruszanie się oraz prawidłowe współżycie seksualne oraz powodujące nieestetyczny wygląd męskich narządów płciowych. Może występować jedno lub obustronnie. Metoda operacyjna polega na usunięciu płynu lub usunięciu również nadmiar osłonek, które pokrywają pierwotnego wodniaka. 

W przypadku nowotworu jądra, ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, często nieuniknione jest usunięcie jądra. Aby poprawić samopoczucie pacjenta oraz estetykę miejsc intymnych wszczepia się implant jądra. Nowoczesna urologia i andrologia jest w stanie skutecznie diagnozować oraz reagować, gdy jest potrzebna interwencja lekarska.
 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Operacja wodniaka jądra

Operacja wodniaka jądra

Wodniak jądra to schorzenie polegające na powiększeniu obwodu moszny poprzez nagromadzeniu się płynu między osłonkami jądra, co utrudnia poruszanie się, ...
Wszczepienie implantu jądra

Wszczepienie implantu jądra

Brak jądra w mosznie jest problemem nabytym lub wrodzonym. Utrata jądra nabyta może występować w wyniku leczenia operacyjnego (np. stan ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy