Żylaki kończyn dolnych - termoablacja radiowa
Zgodnie z zaleceniami europejskiego oraz amerykańskiego forum flebologów zabieg termoablacji radiowej traktowany jest jako „złoty standard" w leczeniu żylaków kończyn dolnych.
Leczenie pni żył powierzchniowych za pomocą tych zabiegów polega na wprowadzeniu cewnika, którego końcówka emituje falę radiową, do światła niewydolnej żyły. Zabieg leczenia żylaków falą radiową przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu i pod kontrolą USG. Uwolnione ciepło powoduje zniszczenie, a następnie zamknięcie niewydolnej żyły. Wszelkie ślady znikają w ciągu kilku tygodni.
Dlaczego warto?
Niewątpliwym plusem tego typu zabiegów jest szybki powrót do normalnej aktywności. Jest to minimalnie inwazyjna, sprawdzona procedura, cechująca się wysokim współczynnikiem skuteczności. Komfortowa i wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, daje pacjentowi ogromny komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo wykonywana miniflebektomia jest kolejną zaletą zabiegu Venefit. Już po 2 tygodniach po wykonaniu zabiegu, większość pacjentów obserwuje znaczną poprawę a po 5 latach notuje się ok. 94% zamkniętych żył.
Co musisz wiedzieć?
Obszar
Rozwiązany problem
Efekty
Efektem termoablacji radiowej jest wyraźna poprawa już po 1-2 tygodni po zabiegu, w postaci wielu zamkniętych żył. Po 5 latach notuje się aż ok. 94% zamkniętych żył. Wszelkie ślady po terapii znikają w ciągu kilku tygodni, można więc powiedzieć, że efekty są niemal natychmiastowe.
Umów się na konsultację!
FAQ
Zabieg wykonuje się w trybie chirurgii jednego dnia. Pacjent spędza w klinice kilka godzin. Lekarz, korzystając z pomocy USG, przez niewielkie nacięcie skóry, wprowadza do naczynia cienki cewnik zasilany prądem o częstotliwości radiowej. Fala radiowa emituje ciepło do ściany naczynia, powodując jej obkurczenie i zamknięcie światła żyły. Po zamknięciu naczynia, płynący przez nie, strumień krwi ulega samoczynnemu przekierowaniu do zdrowych żył. Po zabiegu termoablacji, na miejsce wprowadzenia cewnika, zakłada się opatrunek, dodatkowo lekarz może zalecić zastosowanie dodatkowego, wspomaganego ucisku.
Po wykonaniu zabiegu pacjent najczęściej powraca do zwykłej aktywności w ciągu jednego dnia, przy minimalnych dolegliwościach bólowych. Typowy okres rekonwalescencji wynosi zaledwie parę dni. W ciągu kilku tygodni po zabiegu, lekarz może zalecić regularną rehabilitację, w postaci spacerów i powstrzymanie się od wzmożonego wysiłku (np. podnoszenia ciężarów), czy długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej.
Zakrzep w odcinku żyły przeznaczonym do leczenia.
Nie, zamykanie żylaków systemem termoablacji radiowej nie jest bolesne.
Pierwsze efekty widoczne są już po 1-2 tygodni po zabiegu. Ostateczne zamknięcie żył
Opinie
Polecamy również
Znajdź zabieg idealny dla siebie