Dietetyka

Z pomocą dietetyka zadbasz o ciało od wewnątrz

Czy wiecie, że dietetyka jest nieodłączną dziedziną medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej? Odpowiednio dobrany plan żywieniowy jest niezwykle istotny, jeżeli chodzi o właściwe funkcjonowanie organizmu, szczególnie w procesach utraty wagi oraz modelowaniu sylwetki wspieranych przez zabiegi high-tech, które oferują nasi specjaliści. 

Jeżeli chcemy zadbać o nasze ciało, to powinniśmy robić to kompleksowo – zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Tym drugim aspektem pomogą Wam zająć się specjaliści z naszej warszawskiej kliniki. Poza ułożeniem odpowiedniego jadłospisu przeprowadzą oni także komputerową analizę ciała, określą BMI, skład tłuszczu, wody oraz mięśni. Warto pamiętać, że dobry dietetyk będzie w stanie kompleksowo podejść do kwestii właściwej diety. Zadba nie tylko o to, abyśmy spożywali odpowiednią ilość kalorii, ale także dostosuje jadłospis zarówno do naszych preferencji, jak i przypadłości, z którymi się zmagamy. Takim właśnie podejściem pochwalić się mogą specjaliści z Kliniki Ambroziak.

Dobra dieta to natomiast taka, na której czujemy się dobrze. Będzie ona w stanie wzmocnić nas od środka, poprawić naszą odporność, samopoczucie, zagwarantować odpowiedni zastrzyk energii. Będzie również mogła oddziaływać na nasz wygląd nie tylko w postaci utraty nadmiernej tkanki tłuszczowej. Odpowiednio zbilansowane produkty w naszym jadłospisie przyczynią się także do polepszenia jędrności i witalności skóry czy wzmocnienia włosów oraz paznokci.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!

Porozmawiajmy

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Zadzwoń
Postaw na dietę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nasz dietetyk kliniczny przeprowadzi szczegółowy wywiad i skomponuje dietę także z uwzględnieniem przypadłości, z którymi przyszło nam się zmagać.

Cukrzyca, nadciśnienie, alergie lub inne choroby, na które cierpimy, wymagają bowiem kompleksowego podejścia do tematu i fachowej specjalistycznej wiedzy. 

Jadłospisy tworzone przez naszych specjalistów uwzględniają nie tylko doskwierające przypadłości, ale również indywidualne preferencje oraz żywieniowe upodobania. Zaplanujemy dietę wegańską czy wegetariańską, a także wykluczymy produkty, które z jakichś powodów nie przypadły wam do gustu.

Często jesteśmy na innych etapach życia, przez co wymagamy odmiennego sposobu odżywiania. Kobiety planujące ciążę oraz będące w ciąży lub karmiące piersią będą potrzebowały nieco inaczej skomponowanego jadłospisu niż dzieci czy osoby w podeszłym wieku. To, na jakim etapie życia się znajdujemy, również pod kątem dietetyki jest niezwykle ważne. Specjaliści z naszej kliniki uwzględniają wszystkie te czynniki.

Na pierwszym spotkaniu dietetyk dokona szczegółowej analizy składu ciała. W tym przypadku warto przestrzegać pewnych zaleceń, aby  wynik badania był miarodajny. Tego typu pomiary wykonujemy na czczo lub około trzy godziny po spożytym posiłku. Przed badaniem warto unikać takich substancji jak kofeina czy alkohol. Przez co najmniej dobę nie należy również ciężko trenować.

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy