Plastyka korekcyjna odstających małżowin usznych

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Odstające małżowiny uszne stanowią wrodzony defekt, który najczęściej już od dzieciństwa stwarza duży problem dla osoby nim dotkniętej. Operacja korekcyjna uszu ma za zadanie zmniejszyć ich odstawanie i może być przeprowadzona zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych.

Operacyjna korekta odstających małżowin usznych jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, zatem nie wymaga hospitalizacji pacjenta. W dużym stopniu zmniejsza odstawanie uszu oraz koryguje ich ułożenie. Jest to zabieg, który można wykonać zarówno już w młodym wieku pacjenta jak i u dorosłych. Efekty zabiegu są doskonałe i znacznie poprawiają samopoczucie naszych Pacjentów.

Dlaczego warto?

Plastyka korekcyjna odstających małżowin usznych wiąże się ze znaczną poprawą wyglądu i daje długotrwały efekt. Operujący w Klinice Ambroziak najlepsi chirurdzy w Polsce posiadają ogromne doświadczenie co daje gwarancję, że operacja będzie wykonana bezbłędnie a efekt będzie spektakularny.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Uszy

Cena

od 7000 zł

Rozwiązany problem

Odstające małżowiny uszne

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

Ok. 1.5h

Efekty

Efekty zabiegu są widoczne już po zdjęciu opatrunków, ale przez dłuższy czas po operacji należy szczególnie uważać na uszkodzenia mechaniczne tej okolicy.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

U małych dzieci, zabieg może się odbyć w pełnej narkozie (znieczuleniu ogólnym). U starszych dzieci i dorosłych operacja jest przeprowadzana standardowo w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, z możliwą dodatkową sedacją. Obustronna operacja korekcyjna odstających małżowin usznych trwa około 1,5 godziny. Jeżeli zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga pozostania na noc w szpitalu, a pacjent po zabiegu wychodzi do domu. Po ostrzyknięciu okolicy operowanej środkiem znieczulającym, chirurg plastyczny wycina podłużny fragment skóry zza ucha, a następnie uwidacznia chrząstkę małżowiny usznej. Chrząstka ta jest następnie ścieńczana lub wycinana, tak aby możliwe było jej modelowanie i zbliżenie do powierzchni głowy. Na chrząstkę zakładane są niewchłanialne szwy utrzymujące ją w nowym położeniu. Po wykonaniu dokładnej hemostazy, chirurg plastyczny zszywa skórę za uchem szwem ciągłym. Operację kończy opatrunek modelujący i uciskowy mający na celu dodatkowo przytrzymać małżowiny uszne w nowym położeniu oraz podkreślić nadany im kształt.

Zalecenia po operacji korekcyjnej nosa obejmują: Ograniczenie większego wysiłku fizycznego, w tym podnoszenia ciężkich przedmiotów przez pierwsze 2 tygodnie. Niezastosowanie się do tego zalecenia grozi krwawieniem i koniecznością operacji rewizyjnej. Konieczność prowadzenia oszczędzającego trybu życia przez co najmniej 6 tygodni. Konieczność noszenia opatrunku, a później opaski uciskowej na uszach przez kilka tygodni po operacji (w pierwszym okresie przez całą dobę, następnie na noc). Opatrunek jest zmieniany po raz pierwszy po 1-3 dniach od zabiegu. Zdjęcie szwów skórnych zazwyczaj w 10 dniu po zabiegu. Unikanie palenia papierosów i wdychania dymu tytoniowego min. 6 tyg. przed operacją i przez cały okres gojenia. Unikanie urazów ucha przez cały okres gojenia i formowania się blizny, ze względu na możliwość utraty korzystnego efektu operacji. Unikanie basenu i sauny przez 1 miesiąc po operacji Nie noszenie okularów, także przeciwsłonecznych, przez 1 miesiąc po operacji Nie opalanie skóry w okolicy operowanej przez 6 tygodni po zabiegu, stosowaniu wysokiej fotoprotekcji (SPF 30-50). Należy mieć świadomość, że palenie papierosów lub narażenie na działanie dymu papierosowego znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań w trakcie zabieg oraz w znacznym stopniu zaburza proces prawidłowego gojenia ran.

Choroby przewlekłe, nierealistyczne oczekiwania względem operacji, niemożność przestrzegać zaleceń pooperacyjnych.

Nie, plastyka korekcyjna odstających małżowin usznych odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, w związku z czym pacjent nie czuje bólu podczas operacji.

Efekt jest trwały.

Po zabiegu, w trakcie procesu gojenia, pacjent może odczuwać ból w okolicy zabiegowej oraz ból głowy. Przy odpowiedniej pielęgnacji oraz przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych, nie powinny wystąpić powikłania.  

Nie, plastyka korekcyjna odstających małżowin usznych jest zabiegiem jednorazowym.

Opinie

* * * * *
Wspaniali specjaliści i piękny szpital :)
Wiktoria Borkowska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Tixel - Nieinwazyjny lifting powiek

Tixel - Nieinwazyjny lifting powiek

Tixel to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać już delikatną ...
Radioterapia Sensus w leczeniu bliznowców

Radioterapia Sensus w leczeniu bliznowców

Niemal 18 milionom osób, których dotyczy problem bliznowców, możliwość usunięcia tych nieładnych, przypominających pazury narośli może wydawać się nierealna. W ...
SmartLux - terapia LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

SmartLux - terapia LED

Światło LED to ogromne wsparcie dla zabiegów estetycznych, chirurgicznych ale również samodzielnie wspiera procesy antiaging.

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy