Plastyka korekcyjna odstających małżowin usznych

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Przeszkadza ci rozmiar lub kształt twoich uszu? Są za duże lub za daleko odstają od głowy? Korekcja plastyczna odstających małżowin usznych może to zdecydowanie poprawić – zapewniając naturalny wygląd i dodając pewności siebie.

Odstające małżowiny uszne mogą być dla wielu osób źródłem skrępowania. Na szczęście otoplastyka lub korekcja uszu to zabieg medyczny, który może pomóc rozwiązać problem. Jest to operacja rekonstrukcyjna, która zmienia kształt uszu, aby wyglądały bardziej naturalnie i zdecydowanie mniej odstawały. Co więcej, otoplastyka to skuteczny sposób na skorygowanie wyglądu odstających uszu bez większego ryzyka i komplikacji. Procedura jest stosunkowo prosta i polega na zmianie kształtu chrząstki. W niektórych przypadkach może również obejmować usunięcie nadmiaru skóry lub tkanki wokół ucha w celu uzyskania lepszych wyników.

Zarówno u wielu dzieci, jak i dorosłych odstające uszy często są źródłem kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości. Jeżeli zastanawiamy się, co może być pierwotną przyczyną tego problemu, to przede wszystkim wchodzą tu w grę kwestie genetyczne. Odstające uszy mogą być jednak spowodowane także innymi czynnikami, takimi jak choroba czy urazy głowy. Niezależnie od przyczyny, skuteczne rozwiązanie, które przyniesie trwałe efekty, będzie tylko jedno.

Plastyka płatków uszu to coraz popularniejsza procedura wśród osób pragnących poprawić swój wygląd. Z pomocą certyfikowanego chirurga plastycznego możesz uzyskać mniejsze, bardziej symetryczne płatki uszu o naturalnym wyglądzie. Cały proces obejmuje wykonanie małych nacięć, zmianę kształtu, usunięcie nadmiaru skóry lub tłuszczu oraz naprawę wszelkich istniejących deformacji. Nic dziwnego, że ten rodzaj operacji coraz bardziej zyskuje na popularności. Gwarantuje bowiem krótki okres rekonwalescencji i rezultaty, które towarzyszyć będą przez resztę życia.

Dlaczego warto?

Operacja korekcji uszu to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę wyglądu zniekształconych lub odstających uszu. Może również pomóc zmniejszyć kompleksy, które związane są z posiadaniem dużych, zniekształconych lub asymetrycznych uszu. Pacjenci są zgodni co do tego, że zabieg to bardzo dobra inwestycja, która uratowała ich pewność siebie i w końcu pozwoliła poczuć się dobrze we własnym ciele.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Uszy

Cena

od 7000 zł

Rozwiązany problem

Odstające małżowiny uszne

Jak często powtarzać

Zabieg jednorazowy

Czas trwania zabiegu

Ok. 1.5h

Efekty

Po wykonanej otoplastyce możemy spodziewać się przede wszystkim mniejszych i naturalnie wyglądających małżowin, a także zmniejszenia stopnia odstawania uszu. Rekonwalescencja po wykonanym zabiegu potrwa około dwa tygodnie i po upływie tego czasu będziemy mogli cieszyć się efektami.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, chociaż na szczególne życzenie pacjenta, a także u dzieci specjalista może zastosować również znieczulenie ogólne. Cała procedura nie trwa dłużej niż dwie godziny, a pacjent może jeszcze w tym samym dniu opuścić Klinikę Ambroziak. Chirurg, przechodząc do zabiegu, wykonuje niewielkie nacięcia w tylnej części uszu, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że widoczne będą blizny po operacji. Następnie przeprowadzana jest procedura modelowania uszu. Po wykonaniu zabiegu zakładane są szwy, a pacjentowi zakłada się specjalny opatrunek uciskowy.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu najlepiej pozostać w domu, aby nie narażać uszu na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należy unikać wysokich temperatur oraz wysiłku fizycznego. W razie pojawienia się bólu lub gorączki należy sięgnąć po środki uśmierzające te dolegliwości. Trzeba jednak unikać substancji, które zawierają w sobie kwas acetylosalicylowy, ponieważ powodują rozrzedzanie krwi i mogą prowadzić do krwotoków. Nie zaleca się również spania na bokach, a jedynie na plecach z uniesioną głową. Po zabiegu należy nosić opatrunek uciskowy przez kilkanaście dni, do momentu, kiedy lekarz nie zadecyduje o jego zdjęciu. Należy zgłaszać się na ustalone wizyty kontrolne.

Niestety do wykonania plastyki korekcyjnej odstających małżowin usznych nie będą kwalifikować się niektóre grupy osób. Mowa tu o wszystkich, którzy zmagają się z chorobą nowotworową, epilepsją, mają niewyleczone infekcje lub stosują antybiotykoterapię. Osoby, które używają implantów słuchowych, zmagające się z chorobami tarczycy czy chorobami autoimmunologicznymi, jak również panie w ciąży i karmiące piersią również będą musiały zrezygnować z zabiegu.

Ta procedura może być bolesna, ale dzięki postępowi współczesnej medycyny ból związany z korekcyjną plastyką uszu jest znacznie zmniejszony. Ponadto minimalizuje się czas rekonwalescencji oraz wszelkie potencjalne zagrożenia związane z zabiegiem. Sam zabieg przebiega zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, dlatego podczas jego trwania pacjenci nie odczuwają żadnych przykrych dolegliwości. W okresie rekonwalescencji może pojawić się ból w okolicy uszu, który jednak łatwo uśmierzymy odpowiednimi lekami.

Efekty otoplastyki obejmują:

  • zmniejszenie lub zmianę kształtu uszu;
  • poprawę symetrii uszu;
  • zmniejszenie widoczności fałdów skórnych na uszach;
  • poprawa wyglądu i co za tym idzie – samooceny pacjenta.

Efekt jest trwały.

Chirurgia plastyczna małżowiny usznej to popularny sposób na zmianę wyglądu uszu. Ta procedura może być wykorzystana do zmiany rozmiaru, a nawet kształtu ucha. Dzięki postępowi nowoczesnych technologii medycznych, plastyka małżowiny usznej może przynieść naturalnie wyglądające rezultaty, które zapewnią pacjentom zadowolenie ze swojego wyglądu.

Istnieją potencjalne powikłania, które mogą wystąpić po korekcji plastycznej małżowin usznych. Pacjenci mogą odczuwać tkliwość i bolesność okolicy uszu. Skóra w tym miejscu będzie obrzęknięta i zaczerwieniona. Czasami pojawiają się również infekcje lub reakcje alergiczne. Ważne jest jednak, aby interweniować tak szybko, jak to możliwe. Kiedy powikłania tego typu będą się utrzymywały przez kilka dni, należy koniecznie skonsultować się z naszym specjalistą.

Procedura jest mało inwazyjna i zazwyczaj wymaga minimalnego czasu rekonwalescencji. Jednak efekty korekcji uszu mogą nie być widoczne bezpośrednio po zabiegu. Zanim pacjenci zobaczą i poczują wyniki operacji, może minąć do kilku tygodni. Szacuje się, że pełen okres rekonwalescencji, który uwzględnia całkowite zagojenie się okolic uszu poddawanej zabiegowi, może wynosić nawet do pół roku.

Nie, procedura ta jest jednorazowa i nie wymaga powtórzeń. Raz wykonany zabieg pozwoli nam na stałe cieszyć się optymalnym rozmiarem i wyglądem naszych uszu.

Opinie

* * * * *
Wspaniali specjaliści i piękny szpital :)
Wiktoria Borkowska

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek

Nieinwazyjny lifting powiek to doskonały zabieg dla wszystkich pacjentów, u których jest za wcześnie na chirurgiczną korektę powiek, ale widać ...
Radioterapia w leczeniu bliznowców

Radioterapia w leczeniu bliznowców

Niemal 18 milionom osób, których dotyczy problem bliznowców, możliwość usunięcia tych nieładnych, przypominających pazury narośli może wydawać się nierealna. W ...
Terapia światłem LED
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Terapia światłem LED

Mimo że starzenie się skóry to naturalny proces, który dotyka nas wszystkich, to wiele osób szuka sprawdzonych metod, które pomogą ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy