Nadpotliwość Pach

Nadpotliwość to problem, który odbija się echem w wielu sferach życia. Pacjenci wycofują się z relacji społecznych z powodu dyskomfortu i obawy przed kompromitacją. Nierzadko sytuacja ta prowadzi nawet do zaburzeń depresyjnych. Na szczęście nadpotliwość pach czy innych części ciała zwykle dobrze poddaje się leczeniu, a ilość metod stosowanych w zwalczaniu tej przypadłości jest coraz więcej.

Leczenie nadpotliwości: skuteczne metody

Preparaty kosmetyczne (antyperspiranty) oraz medyczne (blokery) do stosowania miejscowego są najczęściej używanym przez pacjentów rozwiązaniem w przypadku leczenia nadpotliwości. U części osób takie leczenie jest wystarczające, choć nieco uciążliwe z uwagi na potrzebę systematycznego stosowania oraz w przypadku silniejszych środków podrażnienie skóry.
Zabiegi leczenia nadmiernego pocenia

Zabieg MiraDry to nieinwazyjna procedura leczenia nadpotliwości przeprowadzana w celu znacznej redukcji pocenia. Metoda polega na dostarczeniu kontrolowanej energii elektromagnetycznej w rejony dołów pachowych. W efekcie dochodzi do znacznego podgrzania znajdujących się w tej okolicy licznych gruczołów potowych, dzięki czemu są one eliminowane i co ważne, nie ulegają potem regeneracji. Podczas zabiegu do skóry pod pachami przykładana jest specjalna głowica. Możliwe jest odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych lub ciepła przez pacjenta. Dlatego też zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci zastrzyków znieczulających. Zwykle jeden zabieg z wykorzystaniem MiraDry przynosi pożądane efekty. W celu zmaksymalizowania efektywności, zaleca się przeprowadzenie po trzech miesiącach zabiegu uzupełniającego. Pacjenci nie muszą pozostawać pod opieką lekarza i mogą udać się do domu tuż po jego wykonaniu. W kolejnych dniach mogą pojawić się podrażnienia, obrzęki, ból, który skutecznie można uśmierzać ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi lub okładami z lodu. Zabieg nie powoduje bliznowacenia.

Toksyna botulinowa to substancja obecnie szeroko stosowana w różnych dziedzinach medycyny. Szczególne miejsce zajmuje jednak w dermatologii i medycynie estetycznej. Jej działanie opiera się na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, która jest ważnym mediatorem w procesie pocenia. W skrócie oznacza to, że nerwy odpowiadające za stymulowanie pocenia zostają zablokowane. Zabieg można wykonać na praktycznie każdą okolicę ciała. Najpierw stosuje się krem miejscowo znieczulający, następnie za pomocą bardzo krótkiej i cienkiej igły wprowadza się preparat do skóry metodą nakłuwania. Komfort zwiększa dodatkowe stosowanie stałego chłodzenia podczas zabiegu za pomocą chlorku etylu, który ma dodatkowe działanie znieczulające. 

 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Toksyna botulinowa
Małgorzata Filipek, Koordynator Klniki Ambroziak, Opiekun Klientów VIP, Specjalista ds. Social Media

Toksyna botulinowa

O botoksie słyszał już chyba każdy. Zabiegi toksyną botulinową utrwaliły się w naszej świadomości, jako jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny ...
MiraDry
Katarzyna Opuchlik - Ginekolog

MiraDry

MiraDry to nieinwazyjna metoda walki z nadpotliwością. Już po jednym zabiegu pacjenci zauważają ogromną poprawę i bardzo zwiększa się ich ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy