Skleroterapia

Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Żylaki i pajączki na nogach to problem, który u wielu osób może rodzić poważny dyskomfort. Jest to problem nie tylko natury estetycznej, często również sprawia, że nogi szybciej się męczą, są bolesne i obrzęknięte. Taki stan może również prowadzić do wielu innych, groźnych dla zdrowia powikłań. Na szczęście dzięki zabiegowi skleroterapii możemy zażegnać tę przykrą przypadłość na długi czas.

Niezależnie od tego, kiedy powstały pajączki, skleroterapia będzie odpowiedzią na nasz problem. Zaledwie kilka stosunkowo krótkich zabiegów dzieli nas od pokonania tej przypadłości. Warto również pamiętać, że skleroterapia to nie tylko inwestycja w wygląd, ale przede wszystkim zdrowie. Nieleczone żylaki bardzo często prowadzą do stanów zapalnych, zakrzepicy czy owrzodzenia. To generuje duży dyskomfort i ból, a przede wszystkim zagraża naszemu zdrowiu. Szybka decyzja o zabiegu pozwoli uniknąć tego typu powikłań.

Dlaczego warto?

Skleroterapia pozwala na zamknięcie praktycznie każdego naczynia przy zachowaniu odpowiedniej techniki wykonania zabiegu. Stanowi to istotną alternatywę dla leczenia operacyjnego obarczonego większym ryzykiem powikłań i koniecznością pobytu w szpitalu. Szczególnie przydatna jest skleroterapia do usuwania żylaków pozostałych po zabiegach operacyjnych. U osób z owrzodzeniami żylnymi podudzi bez zamknięcia patologicznych, niewydolnych żył powierzchownych nie ma często możliwości wyleczenia owrzodzenia. Małe niewinne pajączki to również objaw tak zwanej przewlekłej niewydolności żylnej. Ich systematyczne zamykanie przez skleroterapię oddala powstanie ostatniego stadium choroby żylnej – powstanie owrzodzenia.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Nogi, okolice intymne

Cena

od 750 zł

Rozwiązany problem

Teleangiektazje, wenulektazje i poszerzone żyły siatkowate, żylaki kończyn dolnych, owrzodzenie żylne podudzi

Jak często powtarzać

Co około 3 tygodnie, w sumie terapia obejmuje 3-5 sesji.

Czas trwania zabiegu

20-40 min.

Efekty

Efekty skleroterapii dostrzeżemy tuż po zabiegu, a efekt końcowy po około dwóch tygodniach po wykonanym zabiegu. Warto również pamiętać o tym, że końcowe rezultaty są indywidualne i zależą od wielu czynników, takich jak wiek, umiejscowienie żylaków czy ich wielkość.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przed zabiegiem lekarz musi przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad, a także wykonać USG żył. Na ich podstawie oceni on stan żył i sprawdzi, które powinny zostać zamknięte. Na podstawie badania ustala również rodzaj substancji oraz jej stężenie, które posłuży do przeprowadzenia zabiegu. Sama skleroterapia przeprowadzana jest w pozycji leżącej. Lekarz przechodzi do ostrzykiwania zaznaczonych wcześniej żył. Jest to na tyle mało inwazyjny i bezbolesny zabieg, że nie wymaga on żadnego rodzaju znieczulenia. Sam proces nie trwa zazwyczaj dłużej niż pół godziny. Po tak przeprowadzonym zabiegu zostaje nam założony specjalny opatrunek uciskowy.

Co najmniej przez miesiąc po zabiegu należy unikać gorących temperatur. Mowa tu zarówno o opalaniu się, bezpośredniej ekspozycji na słońce, jak i korzystaniu z saun, solariów oraz gorących pryszniców czy kąpieli. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu nie można siedzieć ani leżeć, lekarze zalecają co najmniej półgodzinny, a nawet dłuższy spacer. W kolejnych dniach również wskazane są spacery. Ważne jest, aby unikać stania lub siedzenia dłużej w jednej pozycji. Uciskanie miejsca, które poddawane było skleroterapii, jest bardzo ważne, i przyśpiesza proces gojenia się. Dlatego warto nabyć własne pończochy o drugim stopniu ucisku.

Z zabiegu skleroterapii muszą zrezygnować panie w ciąży i karmiące piersią. Nie będą się do niego kwalifikowały również osoby o zbyt dużych żylakach, które przebyły zakrzepicę żył, miażdżycę tętnic kończyn dolnych czy borykają się z nadciśnieniem tętniczym. Skleroterapia niewskazana jest również u osób otyłych, a przed zabiegiem nie można stosować leków, które rozrzedzają krzepliwość krwi.

Zabieg skleroterapii jak na tyle mało odczuwalny, że specjaliści nie stosują do niego żadnego znieczulenia. Może on wywoływać niewielki dyskomfort.

Końcowym efektem będzie całkowity zanik wybranych żylaków i pajączków. Oczywiście czas i widoczność efektów są kwestią indywidualną i zależą od wielu czynników.

Skleroterapia wywoływać może przejściowe dolegliwości skórne. Do bardzo częstych objawów zalicza się swędzenie, niewielkie krwiaki, ból oraz przebarwienia. Są to reakcje jak najbardziej naturalne i ustępują w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

Pierwsze efekty widać zaraz po zabiegu, niestety po niedługim czasie żylaki i pajączki stają się jak gdyby jeszcze bardziej widoczne. To naturalna reakcja organizmu, z czasem będą jednak one zanikać. Może to potrwać od dwóch tygodni do miesiąca.

Zabieg wykonuje się w seriach, zazwyczaj jest ich od trzech do pięciu. Każda z serii musi być wykonywana w odpowiednich odstępach czasu, specjaliści rekomendują zachowanie okresu trzech tygodni pomiędzy kolejnymi kuracjami.

Opinie

* * * * *
Świetni specjaliści, po prostu pozdrawiam dr Agnieszkę Krawczyk
Beata Nowak

Problem tzw. pajączków na nogach dolega wielu pacjentom i pacjentkom. Za pomocą skleroterapii możemy skutecznie wyleczyć ten problem i zadbać o estetykę nóg na lata.

Karol Chakkour

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Żylaki kończyn dolnych - termoablacja radiowa

Żylaki kończyn dolnych - termoablacja radiowa

Zgodnie z zaleceniami europejskiego oraz amerykańskiego forum flebologów zabieg termoablacji radiowej traktowany jest jako „złoty standard" w leczeniu żylaków kończyn ...
Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Laserowe zamykanie i usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek to sposób na bardzo małe naczynka, którym skleroterapia nie da rady. Jego nieinwazyjność, precyzja i skuteczność sprawiają, ...
Nieinwazyjny system zamykania żylaków

Nieinwazyjny system zamykania żylaków

System zamykania żylaków to mało inwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków nie wymagająca znieczulenia tumescencyjnego oraz noszenia pończoch uciskowych,umożliwiając pacjentom powrót ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy