Dysfunkcje seksualne

Estetyka i prawidłowa anatomia miejsc intymnych jest dla kobiet niezwykle ważna. Wiele pacjentek zgłasza się do naszej kliniki w celu zmniejszenia warg sromowych lub też po to, by wykonać zwężenie pochwy, co znacznie poprawia wygląd okolicy intymnej oraz może korzystnie wpłynąć na życie seksualne. 

Operacja miejsc intymnych w Klinice Ambroziak, w tym zabiegi związane z dysfunkcjami seksualnymi, przeprowadzana jest przez najlepszych specjalistów i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik.

Zbyt szeroka pochwa

Przyczyną tej dysfunkcji seksualnej mogą być zarówno uwarunkowane anatomicznie, jak i przejście klasycznego porodu. Jeśli obszerność pochwy wpływa negatywnie na samopoczucie i obniża poziom satysfakcji ze zbliżeń intymnych, warto rozważyć wykonanie zabiegu korygującego. 

Zwężenie pochwy można wykonać w Klinice Ambroziak przy pomocy różnych technik. Szczególną popularnością wśród pacjentek cieszy się nowoczesna metoda pozwalająca na zwężenie pochwy nićmi

Obniżenie krocza

Kolejnym problemem, z którym często pacjentki zwracają się do specjalistów z Kliniki Ambroziak, jest właśnie obniżenie krocza. Dolegliwość ta może być efektem wielu porodów, ale też różnego rodzaju urazów. Niektóre pacjentki skarżą się na obniżenie przedniej ściany pochwy, u innych problem dotyczy tylnej ściany, a u niektórych obniżeniu ulega całe krocze. 

By uniknąć pogarszania się sytuacji i dalszego wypadania pochwy, można zdecydować się na jeden z zabiegów korygujących pochwę. Może to być zarówno klasyczna operacja plastyczna całego krocza, jak i skupiająca się na wybranej ścianie pochwy. Pacjentki mają do wyboru metody inwazyjne i o niskim stopniu inwazyjności – na przykład laserową rewitalizację pochwy, nici liftingujące, zabieg z wykorzystaniem skoncentrowanych ultradźwięków oraz zabieg wzmacniający mięśnie dna miednicy, który jest przeprowadzany przy użyciu pola elektromagnetycznego.

Nieprawidłowy wygląd warg sromowych

Asymetria warg sromowych, przesadna wiotkość lub nieprawidłowa wielkość to kwestie, które mogą wpływać na samopoczucie i samoocenę. Pacjentki, które są zaniepokojone estetyką okolic intymnych, mogą liczyć na wsparcie naszych specjalistów. 

W zależności od potrzeb i oczekiwań, możliwe jest przeprowadzenie zabiegów o niskim poziomie inwazyjności, które przyczynią się zarówno do poprawy wyglądu okolic intymnych, jak i do przywrócenia komfortu intymnego. 

W przypadku zaniku lub wyraźnej asymetrii warg sromowych możliwe jest ich leczenie iniekcyjne, które pozwala na ich odtworzenie i wymodelowanie. W podobny sposób możliwe jest leczenie nadmiernej suchości pochwy. Zabiegi w obrębie pochwy i warg sromowych mogą być wykonywane również z wykorzystaniem metody HIFU lub lasera. 

Dysfunkcje seksualne to nie tylko kwestie związane z estetyką narządów płciowych, ale również z ich prawidłowym funkcjonowaniem. Nie należy bagatelizować takich dolegliwości, jak obniżenie się krocza, gdyż mogą prowadzić do dalszych powikłań – na przykład do nietrzymania moczu, a także do odczuwania bólu podczas stosunku. Jeśli więc dostrzegasz jakiekolwiek niepokojące objawy, skonsultuj się ze specjalistą z Kliniki Ambroziak, który na podstawie przeprowadzonych badań zaproponuje Ci najkorzystniejszą metodę leczenia tych dolegliwości. 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy - nieinwazyjna ginekologia estetyczna

Okolice intymne u większości pań bywają wstydliwym tematem i wiele z nich wciąż obawia się zgłosić do specjalisty. Tymczasem przypadłości ...
HIFU ginekologiczne

HIFU ginekologiczne

Proces starzenia organizmu dotyczy wszystkich jego narządów. Bardziej wiotka staje się nie tylko skóra, ale również śluzówki, mięśnie. Cierpi na ...
Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Modelowanie warg sromowych i leczenie suchości pochwy

Badania dowodzą, że objawy suchości pochwy występują u jednej na sześć kobiet. Suchość pochwy i/lub sromu może wystąpić u kobiet ...
Operacja plastyczna krocza

Operacja plastyczna krocza

Obniżenie krocza stanowi jeden z najczęstszych problemów poporodowych i wynika z urazu, nacięcia lub rozciągnięcia tkanek krocza. 
Operacja plastyczna przedniej ściany pochwy

Operacja plastyczna przedniej ściany pochwy

Plastyka przedniej ściany pochwy to specjalistyczny zabieg, który stosowany jest u pacjentek, u których doszło do obniżenia lub wypadania przedniej ...
Operacja plastyczna tylnej ściany pochwy

Operacja plastyczna tylnej ściany pochwy

Obniżenie tylnej ściany pochwy jest jednym z zaburzeń statyki narządów miednicy. W sytuacji tej dochodzi do obniżania/wypadania ściany pochwy i ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy