Wypadanie Włosów

Problem wypadania włosów jest dość powszechną dolegliwością, która może mieć różnorodne przyczyny. U niektórych osób włosy zaczynają wypadać na skutek chorób skóry, błędów pielęgnacyjnych lub w efekcie niewłaściwej diety. Innych dotyczy problem łysienia androgenowego. 

W Klinice Ambroziak pomagamy pacjentom w ustaleniu przyczyny wypadania włosów, jak również w leczeniu tej przypadłości!

Wypadanie włosów – kluczowa jest diagnoza

Utrata włosów lub ich wyraźne przerzedzenie może być powodowane wieloma czynnikami. Ustalenie przyczyny tej przypadłości jest natomiast kluczowe dla dalszego leczenia. Właśnie z tego względu zachęcamy wszystkich pacjentów i pacjentki, które martwią się kondycją swoich włosów lub skóry głowy, do umówienia się na konsultację trychologiczną i do wykonania trichoskopii.

Trichoskopia to specjalistyczne badanie włosów i skóry głowy. Wykonuje się je przy użyciu urządzenia – trichoskopu. Sprzęt ten pozwala na uzyskanie nawet 500-krotnego powiększenia obrazu skóry głowy i włosów, dzięki czemu specjalista może dokładnie obejrzeć i ocenić ich kondycję.

U niektórych osób wykonanie tego badania wystarczy do postawienia diagnozy. Często jednak okazuje się, że dla pełnego obrazu potrzebne są jeszcze dodatkowe informacje – na przykład wyniki podstawowych badań z krwi lub badań hormonalnych. W zależności od ustalonej przyczyny wypadania włosów, specjalista zaproponuje optymalny plan leczenia tej przypadłości.

Leczenie wypadania włosów

Podstawą w leczeniu wypadania włosów jest znalezienie przyczyny problemu oraz stosowanie się do zaleceń lekarza – trychologa. Specjaliści z Kliniki Ambroziak podchodzą do problemu utraty włosów globalnie – proponowane metody leczenia obejmują nie tylko ewentualne kuracje trychologiczne, ale też szeroką gamę zabiegów i zalecenia związane z domową pielęgnacją.

Zabiegi na wypadanie włosów

Istnieją różne zabiegi na porost włosów i na zatrzymanie ich wypadania. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych należą:

  • Mezoterapia skóry głowy – to popularny zabieg, który znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry głowy. Mezoterapia polega na iniekcji wybranych substancji w skórę głowy – w zależności od zastosowanego preparatu, zabieg może działać nawilżająco lub odżywiająco. W leczeniu wypadania włosów niezastąpiona bywa mezoterapia peptydowa, która wzmacnia cebulki i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry.
  • Osocze bogatopłytkowe – to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta. Jej aplikacja w skórę głowy wykazuje działanie pobudzające na cebulki włosów. Podawanie osocza bogatopłytkowego pomaga zahamować proces wypadania włosów oraz umożliwia ponowne zagęszczenie fryzury.
  • Infuzja tlenowa – to nie konkretny zabieg, ale metoda pozwalająca na zwiększenie skuteczności działania substancji aplikowanych na skórę głowy. Podanie ich w ramach infuzji tlenowej podnosi poziom ich przyswajania, a przy okazji wpływa korzystnie na dotlenienie skóry głowy.
  • Karboksyterapia skóry głowy – to zabieg, który polega na podskórnym zaaplikowaniu dwutlenku węgla. Procedura ta stymuluje przepływ krwi i poprawia mikrocyrkulację w obrębie mieszków włosowych, co może przyczyniać się do zwiększenia dostarczania składników odżywczych i tlenu do cebulek włosowych. Zabieg ten, poprzez optymalizację warunków w skórze głowy, może pomóc w zahamowaniu procesu wypadania włosów i wspierać ich wzrost.
  • Przeszczep włosów metodą WAW FUE – to zaawansowana technika transplantacji włosów, która polega na pobieraniu i przeszczepianiu pojedynczych meszków włosowych przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Metoda WAW FUE minimalizuje uszkodzenia skóry i mieszków włosowych, co przekłada się na szybszą regenerację i wyższą skuteczność przeszczepu. Po ekstrakcji, pobrane mieszki włosowe są precyzyjnie umieszczane na tych obszarach, na których doszło do przerzedzenia włosów. Efekty są więc naturalne.

W Klinice Ambroziak od ponad 20 lat leczymy problem wypadania i przerzedzania włosów wykorzystując najnowsze rodzaje terapii i najnowocześniejsze urządzenia, które zapewniają spektakularne rezultaty. Jeśli dotyczy Cię problem wypadania włosów, umów się na konsultację trychologiczną. Poznaj przyczynę tej dolegliwości oraz rozpocznij odpowiednio dobrane leczenie!

 

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Trichoskopia
Michał Rykowski - Anestezjolog

Trichoskopia

Problemy występujące w obrębie skóry głowy potrafią być bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Uporczywie swędząca lub piekąca skóra głowy zdecydowanie obniży ...
Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów
Kamila Czerniak, Koordynator Placówki Klinika Ambroziak Dermatologia

Mezoterapia - Peptydowa terapia włosów

Kto z nas nie chciałby móc pochwalić się pięknymi, zdrowymi i mocnymi włosami? W końcu jest to jeden z elementów ...
Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy

Jeżeli zauważyliśmy u siebie rzadkie, łamliwe i wypadające włosy, a w niektórych miejscach nawet łysiejące miejsca – to powód, aby ...
Osocze Bogatopłytkowe
Dominika Sambora - Fizjoterapeuta

Osocze Bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z ...
Przeszczep włosów metodą WAW FUE
Maciej Ambroziak - Lekarz

Przeszczep włosów metodą WAW FUE

Problem ogólnego przerzedzenia włosów dotyka wiele osób w różnym wieku. Na szczęście, jako jedni z niewielu w Polsce, specjaliści kliniki ...
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy