Wideodermatoskopia - badanie pieprzyków i znamion

Znamiona pod lupą
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Opinie naszych pacjentów Rezerwuję

Pieprzyki, brodawki, plamy czy przebarwienia – chyba każdy z nas znajdzie na swojej skórze co najmniej kilka takich zmian. Możemy się natomiast zastanawiać, jak odróżnić znamiona, które są całkowicie niegroźne, od tych, które prowadzić mogą nawet do raka skóry. Znamy odpowiedź na to pytanie i jest nim badanie pieprzyków dermatoskopem.

Wideodermatoskopia - przebieg zabiegu

Klinika Ambroziak dysponuje urządzeniem wideodermatoskopowym z oprogramowaniem umożliwiającym stworzenie indywidualnej dla każdego pacjenta „mapy zmian skórnych” całego ciała (body scan). Pozwala ona na monitorowanie ewolucji zmian barwnikowych (tzw. pieprzyków) i niebarwnikowych, wykrywanie znamion nowo pojawiających się oraz komputerową analizę struktury zmian skórnych. Głowica wideodermatoskopu przykładana do odpowiednich zmian wyświetla ich obraz na komputerze w nawet 100-krotnym powiększeniu. Cały system posiada wgrane oprogramowanie, które na bieżąco analizuje, jakie zmiany z dużym prawdopodobieństwem przerodzą się w nowotwory. Wszystko dzieje się pod okiem naszego lekarza, który sam podejmuje ostateczną decyzję o wykonaniu dalszej diagnozy.

Dlaczego badanie znamion i pieprzyków jest istotne?

Dermatoskopia jest bardzo ważna w profilaktyce czerniaka, który głównie rozwija się de novo (czyli na podłożu skóry zdrowej, a nie z już istniejących znamion). Sam pacjent często nie zauważa zmian skórnych pojawiających się stopniowo na przestrzeni czasu i nie monitoruje zmian zabarwienia, kształtu czy struktury już istniejących znamion. Regularne kontrole u dermatologa pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnie niebezpiecznych zmian skórnych. Wczesne zdiagnozowanie choroby znacznie zwiększa szanse na skuteczne leczenie i zapobiega dalszemu rozwojowi choroby.

Dlaczego warto?

Nie ma nic cenniejszego niż nasze zdrowie oraz życie i chyba każdy pozostaje zgodny co do tej kwestii. Jeżeli chcemy mieć stuprocentową pewność, że wszystkie zmiany na naszej skórze to zwykłe i niegroźne pieprzyki, wówczas nie warto zwlekać z zapisaniem się na badanie wideodermatoskopem. Ta szybka i mało inwazyjna procedura sprawi, że zyskamy pewność co do stanu naszego zdrowia. Pozwoli również na bardzo wczesne zdiagnozowanie zmian, dzięki czemu zyskamy możliwość na całkowite wyleczenie.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Całe ciało

Cena

od 850 zł

Rozwiązany problem

znamiona

Jak często powtarzać

Raz w roku

Czas trwania zabiegu

W zależności od ilości znamion

Efekty

Po wykonanym badaniu dermatoskopem otrzymamy od specjalisty dokładną diagnozę, co do zmian skórnych, które występują na naszym ciele. Przedstawi nam on szczegółowe wyniki badań, a w razie wystąpienia nieprawidłowości skieruje na dalszą diagnozę.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Badanie pieprzyków i znamion poprzedza wywiad z lekarzem. Następnie przechodzi on do badania wideoderpatoskopem – głowicę urządzenia przykłada do odpowiednich znamion na naszym ciele. Na ekranie komputera pojawia się obraz w powiększeniu i specjalista analizuje go na bieżąco. Po wykonanym skanowaniu znamion pacjent otrzymuje szczegółową informację o potencjalnych zagrożeniach wraz z wynikiem badań. Jeżeli któreś zmiany będą wyglądały niepokojąco, wówczas specjalista skieruje nas na wykonanie dalszej diagnostyki. W innym przypadku, kiedy nasze pieprzyki nie odbiegają od normy, lekarz zaleci kolejne badanie kontrolne po upływie około roku. Nasze wyniki badań będą również przechowywane w systemie, dzięki czemu na kolejnej wizycie specjalista będzie w stanie ocenić, czy wraz z upływem czasu znamiona uległy zmianie oraz w jak dużym stopniu.

Wideodermatoskopia jest to szybkie, nieinwazyjne i profilaktyczne badanie, a zaraz po jego wykonaniu możemy wrócić do codziennych obowiązków.

Nie istnieją żadne przeciwwskazania, które wykluczałyby możliwość wykonania zabiegu.

Badanie jest całkowicie bezbolesne.

Wideodermatooskopia to zabieg profilaktyczny, który powtarzać należy co najmniej raz na 12 miesięcy, chyba że specjalista zasugerował inaczej.

Opinie

* * * * *
Polecam, szczególnie Pana Bartka Kwieka
Tymon Zięba

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Terapia Depigmentacyjna
Gabriela Bielińska- Fizjoterapeuta

Terapia Depigmentacyjna

Przebarwienia i pigmenty na skórze to problem, z którym boryka się zarówno mnóstwo kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyn powstawania tych ...
Mikronakłuwanie na blizny

Mikronakłuwanie na blizny

Dzięki dynamicznemu postępowi medycyny estetycznej, skorzystać możemy ze skutecznej metody redukcji blizn, czyli mikronakłuwania. Opiera się ona na stymulacji naturalnych ...
Laser Frakcyjny CO2
Wiktoria Stasiak - Zespół Przeszczepowy

Laser Frakcyjny CO2

Jeżeli chcielibyśmy raz na zawsze pożegnać problem rozstępów, blizn i przebarwień, to laser frakcyjny CO2 będzie idealną odpowiedzią na nasze ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy