Liposukcja HD Body Shaping

Perfekcja w każdym calu
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Wiele z nas chciałoby móc pochwalić się smukłym, zgrabnym, ładnie wymodelowanym ciałem. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Niektórzy mimo diety i ćwiczeń nie dają rady pozbyć się opornego tłuszczyku. Inni natomiast wolą od razu sięgnąć po skuteczną metodę modelowania ciała, gdyż zależy im na szybkich i trwałych efektach. Dla wszystkich, którzy szukają sposobu na to, aby raz na zawsze pożegnać problematyczny tłuszczyk, przygotowaliśmy rozwiązanie – liposukcję HD Body Shaping.

Czym liposukcja HD Body Shaping różni się od standardowego odsysania tłuszczu? Klasyczna liposukcja pozwala na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. HD Body Shaping idzie natomiast o krok dalej. Oprócz pobycia się nadprogramowej tkanki pozwala również precyzyjnie modelować sylwetkę, odkrywając i uwydatniając naturalne kontury mięśni. Zabieg ten jest szczególnie skuteczny w obszarach takich jak brzuch, biodra, uda, pośladki czy ramiona. Potwierdzeniem jego skuteczności mogą być pozytywne opinie naszych pacjentów, którzy zauważają szczególną poprawę w wyglądzie swojego ciała, co automatycznie przekłada się na ich satysfakcję, pewność siebie i zadowolenie z wyglądu.

Liposukcja HD Body Shaping będzie strzałem w dziesiątkę, dla osób, które nie mogą pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej z niektórych obszarów swojego ciała. Nie jest to zabieg przeznaczony sensu stricto do walki z otyłością. Może to być jednak doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną, aby ich sylwetka nabrała charakteru i kształtu, naturalnie uwydatniając mięśnie i podkreślając atrakcyjną budowę ciała.

Dlaczego warto?

Zabieg umożliwia precyzyjne uwydatnienie naturalnych konturów mięśni, co nadaje sylwetce wyjątkowy wygląd. Dzięki temu pacjenci osiągają bardziej zdefiniowane ciało, które podkreśla ich naturalne walory.

Co musisz wiedzieć?

Rozwiązany problem

Ogólny nadmiar oraz trudna do spalenia tkanka tłuszczowa

Jak często powtarzać

Zabieg Liposukcji HD - Body Shaping to zabieg jednorazowy, a jego efekty zostają na lata

Czas trwania zabiegu

W zależności od zakresu zabiegu

Efekty

Liposukcja HD Body Shaping to bezpieczna procedura, która pozwala na szybkie osiągnięcie efektów. Co ważne, niemal od razu zauważymy pozytywne rezultaty zabiegu, czyli smukłe, wymodelowane ciało z widocznymi mięśniami. Poprawa wyglądu ciała i większa pewność siebie to kluczowe korzyści, które czynią Liposukcję HD Body Shaping wyborem wielu zadowolonych pacjentów.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Pacjent przed operacją przechodzi konsultację z chirurgiem oraz kwalifikację anestezjologiczną, do której potrzebne jest wykonanie badań laboratoryjnych. Operacja jest przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym. W pierwszej części pacjent jest ułożony na brzuchu, aby móc dokonać liposukcji pleców i boków. Następnie pacjent zostaje przełożony na plecy i wykonana jest liposukcja brzucha oraz boków. Kaniula pobierająca tłuszcz zostaje wprowadzona poprzez kilka małych, 3-4 mm nacięć do tkanki podskórnej, gdzie następnie jest przesuwana po leczonej okolicy celem wybrania tłuszczu. Pacjent po zabiegu zostaje na jedną noc w Klinice Ambroziak. Następnego dnia może wyjść do domu. Kolejne wizyty kontrolne są ustalane przez chirurga. Ważnym elementem zabiegu jest fizjoterapia pooperacyjna, głównie skupiająca się w początkowym okresie na wykonywaniu drenażów limfatycznych, a następnie na specjalnych masażach. Pełna rekonwalescencja trwa 30-45 dni.

Aby bezpiecznie powrócić do pełni sił po wykonanym zabiegu, należy przestrzegać kilku najważniejszych zaleceń. Należą do nich przede wszystkim:

 • Unikanie aktywności fizycznej. Po wykonanej kuracji istnieje zakaz podnoszenia ciężarów i wykonywania intensywnych treningów. Powrót do ćwiczeń powinien być stopniowy i koniecznie należy skonsultować go z naszym specjalistą.
 • Zrezygnowanie z alkoholu i nikotyny, które opóźniać mogą proces gojenia, a nawet powodować komplikacje. Zazwyczaj specjaliści rekomendują, aby powstrzymać się od spożywania tego typu substancji co najmniej przez miesiąc od wykonanego zabiegu.
 • Stawianie się na wszystkie wizyty kontrolne ustalone ze specjalistą. Dzięki temu nasz lekarz będzie mógł na bieżąco oceniać postępy zabiegu i monitorować wyniki.

Zanim lekarz podejmie decyzję o zakwalifikowaniu nas do zabiegu, będzie musiał dokładnie ocenić nasz stan zdrowia i upewnić się, że nie istnieją żadne czynniki, które będą nas wykluczać z wykonania liposukcji. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

 • Otyłość: liposukcja HD Body shaping nie jest dedykowana osobom, które pragną wygrać z otyłością i pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Dedykowana jest przede wszystkim osobom, które nie mają problemów z nadwagą, a jedynie chcą pozbyć się opornego tłuszczyku oraz wysmuklić swoją sylwetkę.
 • Choroby serca, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia czy choroby układu oddechowego są bezpośrednimi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu.
 • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny poddawać się zabiegowi liposukcji HD Body Shaping.
 • Aktywne infekcje skóry lub stany zapalne w obszarze, który miałby zostać poddany zabiegowi, również stanowią przeszkodę do jego wykonania.
 • Osoby z niewystarczającą ilością tkanki tłuszczowej w obszarze docelowym nie będą kwalifikować się do tego zabiegu.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i nie jest w związku z tym bolesny. Bezpośrednio po operacji typowa jest tkliwość i zwiększone napięcie operowanych okolic, które związane są między innymi z obrzękiem po zabiegu. W miarę upływu czasu dolegliwości te ulegają złagodzeniu, a w razie potrzeby można przyjmować leki przeciwbólowe zalecone przez prowadzącego chirurga.

Zabieg Liposukcji HD - Body SHaping pozwala pozbyć się nadmiaru oraz trudnej do spalenia tkanki tłuszczowej, przy okazji modelując sylwetkę ciała.

Zabieg Liposukcji HD - Body Shaping jest z założenia wykonywany jednorazowo, a jego efekty zostają na wiele lat po zabiegu.

Tak, efekt liposukcji HD Body Shaping charakteryzuje się naturalnym wyglądem. Jedną z głównych zalet tej metody jest to, że umożliwia precyzyjne uwydatnienie naturalnych konturów mięśni, co nadaje sylwetce naturalny, harmonijny wygląd.

Choć liposukcja HD Body Shaping jest bezpieczną procedurą, to wciąż niesie za sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Mowa tutaj przede wszystkim o powstawaniu:

 • Obrzęk i siniaki. To bardzo częste skutki przeprowadzonego zabiegu, zazwyczaj jednak ustępują maksymalnie w ciągu kilku tygodni.
 • Ryzyko infekcji. Jest ono stosunkowo niewielkie, jednak bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, pielęgnacja ran i odpowiednie nawilżanie skóry.
 • Miejscowa martwica skóry. Dochodzi do niej bardzo rzadko, jednak warto mieć na uwadze, że pojawia się ona zdecydowanie częściej u osób palących.
 • Nieregularności w sylwetce. W niektórych przypadkach może wystąpić nierównomierne usunięcie tkanki tłuszczowej, w takich przypadkach może okazać się konieczne ponowne wykonanie zabiegu.

Efekty zabiegu Liposukcji HD - Body Shaping są widoczne natychmiast po zabiegu, jednak pełen efekt jest obserwowany po 30-45 dniach od zabiegu

Zabieg Liposukcji HD - Body Shaping jest z założenia wykonywany jednorazowo, a jego efekty zostają na wiele lat po zabiegu.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż podciśnieniowy to doskonała alternatywa do drenażu manualnego. Często po niektórych zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej wskazane jest wykonanie mocniejszego ...
Drenaż podciśnieniowy
Klaudia Ciszewska -Pracownik Administracji

Drenaż podciśnieniowy

Drenaż manualny jest to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfatycznego, a co za tym idzie, redukcję istniejących obrzęków.
HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy