Mikronakłuwanie na blizny

Odnowa i regeneracja skóry
Dlaczego warto? Co musisz wiedzieć? Efekty
FAQ Rezerwuję

Dzięki dynamicznemu postępowi medycyny estetycznej, skorzystać możemy ze skutecznej metody redukcji blizn, czyli mikronakłuwania. Opiera się ona na stymulacji naturalnych mechanizmów naprawczych skóry. Proces polega na kontrolowanym wywołaniu mikrouszkodzeń na powierzchni skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to niewielkie automatyczne narzędzie wyposażone w igły precyzyjnie nakłuwające skórę.

Stymulacja mikronakłuwaniem pobudza skórę do aktywnego wytwarzania kolagenu i elastyny - substancji odpowiedzialnych za jędrność, elastyczność oraz gładkość. Proces ten wywołuje naturalny proces regeneracji, a nowe włókna kolagenowe wypełniają ubytki i nierówności, związane z bliznami. Dodatkowo mikrokanaliki umożliwiają głębsze wchłanianie składników aktywnych z preparatów stosowanych podczas zabiegu, co jeszcze bardziej pogłębia efekty terapii. Urządzenie, które służy do wykonywania zabiegu, jest jednorazowe i wyposażono je wiele malutkich igieł. Dodatkowo istnieje możliwość ich regulowania, dzięki czemu mogą docierać do różnej głębokości skóry i skutecznie uporać się z problemem blizn na ciele.

Co najważniejsze, jest to rozwiązanie, które upora się z wieloma rodzajami blizn, zarówno tymi, które pojawiły się u nas już wiele lat temu, jak i tymi stosunkowo nowymi. Jeżeli zatem borykamy się z bliznami po ospie, trądziku czy przebytych operacjach, mikronakłuwanie może być zabiegiem, który uwolni nas od tego typu skaz na naszej skórze.

Dlaczego warto?

Blizny na naszym ciele to swego rodzaju pamiątka, która jednak nie zawsze przypomina o pozytywnych wydarzeniach. Nic więc dziwnego, że większość osób chciałaby raz na zawsze pozbyć się tego typu zmian. Dzięki odkryciom medycyny estetycznej jest to teraz zdecydowanie łatwiejsze. Już kilka krótkich zabiegów może sprawić, że poczujemy się o wiele lepiej w swoim ciele.

Co musisz wiedzieć?

Obszar

Blizna

Cena

Od 800 zł

Rozwiązany problem

Korzystnie wpływa na wygląd blizny

Jak często powtarzać

Zaleca się wykonanie 5 zabiegów w odstępach uzależnionych od tempa gojenia tkanek (najczęściej ok. 4 tygodnie)

Czas trwania zabiegu

20-30 min., w zależności od wielkości blizny

Efekty

Efekty mikronakłuwania w Klinice Ambroziak są widoczne już po kilku tygodniach od rozpoczęcia serii zabiegów. Blizny robią się mniej widoczne, a skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i promienna. Zabieg ten przyczynia się bowiem do ogólnej poprawy struktury i kondycji skóry.

Porozmawiaj z naszym konsultantem
Umów się na konsultację!
Porozmawiajmy

FAQ

Przebieg zabiegu można opisać w następujących krokach:

 1. Konsultacja: zabieg poprzedza dokładna konsultacja ze specjalistą, podczas której oceniana jest skóra pacjenta i określany jest indywidualny plan terapii.
 2. Przygotowanie: obszar poddawany zabiegowi jest oczyszczany, a następnie specjalista aplikuje na niego preparat znieczulający, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort.
 3. Mikronakłuwanie: lekarz delikatnie prowadzi urządzenie po skórze, tworząc mikrokanaliki. Głębokość nakłuć jest dostosowywana do typu skóry oraz rodzaju blizn.
 4. Składniki Aktywne: w trakcie zabiegu na skórę nakładane są specjalne preparaty z substancjami aktywnymi, które intensyfikują efekty terapii.
 5. Regeneracja: po zabiegu skóra wymaga krótkiego okresu regeneracji. Pacjenci mogą odczuwać delikatne zaczerwienienie, które zazwyczaj ustępuje w ciągu kilku dni.

Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń wskazanych przez specjalistę, wówczas skóra szybciej się zregeneruje, a my osiągniemy najlepsze efekty. Do najważniejszych zaleceń należą:

 • Unikanie bezpośredniego wystawiania skóry na słońce. Wrażliwa po zabiegu skóra nie może być narażana na działanie promieniowania UV. Każdorazowo należy zastosować krem z filtrem, aby ochronić się przed słońcem.
 • Zrezygnowanie z aktywności fizycznej przez około dwa dni po zabiegu.
 • Niestosowanie gorących kąpieli i saun, które rozszerzają naczynia krwionośne i wydłużają proces gojenia.
 • Regularne nawilżanie skóry bezpiecznymi preparatami.
 • Niedotykanie miejsc, które zostały poddane zabiegowi, kiedy nie jest to konieczne.

Do zabiegu z pewnością nie będą mogli podejść pacjenci, którzy:

 • Borykają się z aktywną infekcją skóry w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi;
 • Wykazują skłonność do powstawania keloidów, czyli bliznowców.
 • Stosują retinoidy, antybiotyki lub inne leki, które mogą zwiększać wrażliwość skóry.
 • Kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ bezpośrednio przed jego wykonaniem stosuje się specjalną maść znieczulającą. Dzięki niej pacjenci mogą czuć się komfortowo i nie martwić ewentualnymi dolegliwościami.

Po wykonaniu serii zabiegów możemy spodziewać się, że nasze blizny będą mało widoczne lub też całkowicie znikną. Dobra wiadomość jest również taka, że obszar skóry poddany zabiegowi zdecydowanie się wzmocni, wygładzi i ujędrni.

Po serii zabiegów efekt jest trwały.

Dzięki mikronakłuwaniu na blizny można otrzymać naturalne efekty, które bezpiecznie pobudzą skórę do procesów regeneracji.

Po zabiegu może wystąpić tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk skóry, które zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin do kilku dni. Niektórzy pacjenci odczuwają również delikatne pieczenie lub mrowienie skóry, jednak jest to objaw, który również stosunkowo szybko ustępuje. W niektórych przypadkach może dojść do przejściowych zmian w pigmentacji skóry, takich jak przebarwienia. Dzieje się tak zazwyczaj w momencie, kiedy nie będziemy przestrzegać zaleceń związanych z niewystawianiem skóry na słońce.

Już po pierwszym zabiegu będziemy mogli dostrzec różnice w wyglądzie naszej blizny. Jednak o końcowych rezultatach możemy mówić wówczas, kiedy wykonamy całą serię zalecanych przez specjalistę kuracji.

Tak, zabieg wykonuje się w seriach powtarzanych raz w miesiącu. Zazwyczaj liczba kuracji dobierana jest indywidualnie na konsultacji u specjalisty Kliniki Ambroziak.

Polecamy również

Znajdź zabieg idealny dla siebie

Terapia LED Anti-Aging
Katarzyna Gros - Pielęgniarka

Terapia LED Anti-Aging

Terapia światłem LED, zwana także fototerapią, wykorzystuje terapeutyczną rolę światła widzialnego w celu leczenia lub znacznej poprawy stanu niektórych schorzeń, ...
Nawilżająca mezoterapia ust

Nawilżająca mezoterapia ust

Przesuszone, spierzchnięte i pękające usta to problem, z którym zetknął się najpewniej każdy z nas. Istnieją jednak sytuacje, w których ...

Poznaj pełną gamę kosmetyków Dr Ambroziak Laboratorium

Od ponad 20 lat wyznaczamy trendy dermatologii klinicznej i estetycznej w Polsce. Stworzyliśmy kosmetyki w oparciu o naszą kliniczną wiedzę i doświadczenie. Opracowane o autorską technologię Dermatological ‘n’ Aesthetical™ kosmetyki Dr Ambroziak Laboratorium łączą w sobie świat nowoczesnej dermatologii i nauki, a wszystko to w trosce o zdrową piękną skórę.

Przejdź do sklepu
+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy