Okiem Specjalisty

Idealna rzeźba, czyli o modelowaniu ciała

Wszystkie kobiety marzą, by ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę przed sezonem letnim. Wysokie temperatury, słoneczna pogoda i dłuższy dzień sprzyjają urlopom. Warto jednak w tych planach uwzględnić także swoje ciało, aby w komfortowych warunkach móc spełniać wymarzone wakacyjne plany.

Najważniejsze wskazania do kriolipolizy

Fałdki, wiotka skóra czy cellulit to rzeczy, którymi wolimy nie chwalić się na plaży. W Klinice Ambroziak dysponujemy wieloma urządzeniami, za pomocą których możemy pozbyć się wcześniej wymienionych przypadłości. Nagromadzoną miejscowo tkankę tłuszczowa możemy usunąć za pomocą zabiegu kriolipolizy. Kuracja ta świetnie sprawdzi się, kiedy na naszym ciele pojawiają się niechciane fałdki. Możemy pozbyć się ich w rejonie brzucha, boczków, okolicy podpośladkowej, bryczesów, wewnętrznej strony ud, ramion, a nawet podbródka. Podczas kriolipolizy działamy niską temperaturą, aby komórki tłuszczowe zostały uszkodzone, a docelowo uśmiercone - ostateczny efekt uzyskujemy po 3 miesiącach. Długi czas oczekiwania na efekty ma swoje zalety i wady - oczywiście wszyscy jesteśmy niecierpliwi i efekty pragniemy mieć tu i teraz, z drugiej zaś strony jest to wystarczający czas dla skóry, aby wraz z utratą komórek tłuszczowych, obkurczyła się i nie pozostała wiotka.

Zabieg HIFU - efekty

W przypadku chęci wyszczuplenia całej powierzchni ud i zredukowania cellulitu z pomocą przychodzi technologia skoncentrowanych ultradźwięków. Tak samo, jak w przypadku kriolipolizy, prowadzi do apoptozy, czyli śmierci komórek tłuszczowych. Wykonując ten zabieg, działamy na tkankę tłuszczową zogniskowaną falą ultradźwiękową HIFU. Podobnie jak w przypadku kriolipolizy, na efekt czekamy do 3 miesięcy. Kolejnym problemem, z którymi możemy się borykać jest wiotka skóra (powstała w następstwie np. ciąży lub znacznego spadku masy ciała bądź spowodowana wiekiem). W takiej sytuacji również możemy skorzystać z technologii wykorzystującej  zogniskowaną falę ultradźwiekową HIFU. Za pomocą tego urządzenia możemy precyzyjnie ujędrnić praktycznie każdą okolicę ciała i twarzy. Jest to zabieg nieinwazyjny, najsilniej ujędrniający skórę. Po wykonaniu tego zabiegu na efekt końcowy również czekamy do 3 miesięcy.

Modelowanie ciała na wiosnę

Wymienione wyżej zabiegi mogą być zabiegami jednorazowymi, dlatego warto wykonać je na wiosnę, aby podczas wakacji cieszyć się ciałem bez kompleksów. Niechęć do ćwiczeń i brak czasu to częste sytuacje, z którymi zmagamy się na co dzień. W Klinice Ambroziak w czasie 45 minut można wykonać nawet 54 000 brzuszków lub przysiadów, co pomoże zaoszczędzić czas na inne czynności dnia codziennego. Mowa tu o zabiegu elektrostymulacji mięśni, za pomocą którego można wyrzeźbić mięśnie ramion, brzuch, pośladków i ud, bez konieczności katowania się na siłowni. W przypadku osób niećwiczących zaleca się wykonać 6 takich "treningów" i przypominać zabieg jeden raz w miesiącu.

Nadmiar wody w organizmie, puchnięcie, zmiana masy ciała w trakcie cyklu miesiączkowego to zmora wielu kobiet. W tym przypadku zalecane będzie wykonanie serii zabiegów drenażu podciśnieniowego - ciało pozbędzie się nadmiaru wody, wyszczupli się, a skóra poprawi swoją jakość, dzięki zastosowaniu masażu podciśnieniowego w połączeniu z terapią LED 650 nm oraz laserem 915nm.

Cellulit to problem dotyczący większości kobiet w każdym wieku i nie zawsze skorelowany z nadmierną masą ciała, przydarza się również osobom bardzo szczupłym. Skutecznymi zabiegami na cellulit będzie wykonanie serii zabiegów falą uderzeniową lub falą radiową połączoną z pulsującym polem elektromagnetycznym. Nie wiesz, który zabieg byłby dla Ciebie wskazany? Zapraszamy na konsultacje z naszymi ekspertami od modelowania sylwetki!

Polecane zabiegi

Znajdź zabieg idealny dla siebie
Nici Liftingujące
Dalia Chrzanowska - Dermatolog

Nici Liftingujące

Zabieg z użyciem nici liftingujących wykonywany jest na świecie co 15 min. Nie wymaga żadnych nacięć, szwów ani szycia chirurgicznego. ...
HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

HIFU - Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

Modelowanie twarzy i ciała jeszcze nigdy wcześniej nie było tak skuteczne i szybkie. Wszystko to zawdzięczamy urządzeniu, które wykorzystuje technologię ...

Pozostałe artykuły

Okiem Specjalisty

Rogowacenie mieszkowe

26.08.2022

Nawet co trzecia osoba może być dotknięta przypadłością nazywaną tajemniczo keratosis pilaris (rogowacenie mieszkowe). Jest ono jeszcze częstsze u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry (AZS)...

Okiem Specjalisty

Cera bez skazy, czyli sposób na przebarwienia

22.02.2023

Głównym defektem estetycznym pojawiającym się u kobiet wraz z wiekiem są przebarwienia. Boryka się z nimi nawet 50 procent pań powyżej 50. roku życia. Kiedy mówimy o leczeniu przebarwień, mamy na myśli usuwanie tych, które już się pojawiły. Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami, które mają jeden wspólny cel - pozbyć się przebarwień i wyrównać koloryt skóry. 

Okiem Specjalisty

Koniec z cellulitem - skuteczne sposoby na pomarańczową skórkę

20.03.2023

Cellulit jest to zaburzenie w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej prowadzące do zmiany w wyglądzie skóry. Na powierzchni skóry pojawiają się guzki i zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Najczęściej występuje u kobiet na obszarach takich jak uda, pośladki, brzuch.

Okiem Specjalisty

Pielęgnacja skóry tłustej i skłonnej do wyprysków

27.03.2023

Pielęgnacja skóry tłustej i skłonnej do wyprysków jest wyzwaniem dla wielu osób. Często wymaga ona stosowania odpowiednich kosmetyków, a także zmiany nawyków żywieniowych i higienicznych. Podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o ten szczególny rodzaj skóry, aby móc cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem.

Okiem Specjalisty

Fizjoterapia pooperacyjna - szybki powrót do pełnej sprawności

12.04.2023

Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Proces fizjoterapii zaczyna się już przed operacją. Podczas konsultacji pacjent poznaje najważniejsze zalecenia na temat przygotowania do zabiegu, postępowania pooperacyjnego oraz planu fizjoterapii pooperacyjnej. Dzięki temu ma czas, aby rzetelnie przygotować się do operacji i przyswoić zalecenia, co gwarantuje szybszy powrót do pełnej sprawności.

Okiem Specjalisty

Dłonie, które nie zdradzają wieku

18.04.2023

Zadbana twarz regularnie poddawana zabiegom medycyny estetycznej to nie wszystko. Zwłaszcza jeśli chcemy wyglądać młodziej. Często bowiem to po dłoniach można ocenić rzeczywisty wiek ich właściciela. Wraz z upływającym czasem pojawiają się na nich przebarwienia, a skóra staje się przesuszona. Innym problemem tych okolic jest lipodystrofia, czyli zanik tkanki tłuszczowej odpowiedzialny za kościsty wygląd rąk. Na szczęście na te zmiany medycyna estetyczna znalazła już rozwiązania. Oto skuteczne sposoby na odmładzanie dłoni. 

Okiem Specjalisty

Mężczyźni też stawiają na medycynę estetyczną. Oto najpopularniejsze zabiegi

26.04.2023

Mężczyźni coraz częściej i chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej.

Okiem Specjalisty

Czy przepuklina brzuszna jest groźna? Objawy i leczenie

09.05.2023

Przepuklina brzuszna jest to patologiczne uwypuklenie zawartości jamy brzusznej na zewnątrz. Powstaje w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia w jamie brzusznej, a także w momencie, gdy jej ściana jest osłabiona. Wtedy wewnętrzne narządy przemieszczają się i wydostają poza jamę brzuszną. Przepuklina brzuszna jest to zatem uwypuklenie otrzewnej (błony wyścielającej jamę brzuszną) - do tego uwypuklenia przemieszczają się narządy jamy brzusznej przez otwór w przedniej ścianie brzucha zwany wrotami przepukliny.

Okiem Specjalisty

Poznaj najlepsze sposoby, aby zadbać o siebie latem

15.05.2023

Skóra to największy organ naszego ciała. Dlatego ze szczególną uwagą powinniśmy skupić się na jego pielęgnacji, ochronie i zapobieganiu jej zniszczenia.

Okiem Specjalisty

Jak wykryć i leczyć przepuklinę kręgosłupa piersiowego?

09.09.2023

Dolegliwości bólowe w piersiowym odcinku kręgosłupa mogą być związane, między innymi, z obecnością przepukliny piersiowej. Czym jest ta dolegliwość? Jak ją wykryć i jak wyleczyć?

Okiem Specjalisty

Czy masaż bańką chińską jest skuteczny na cellulit?

12.03.2024

Cellulit, często określany mianem pomarańczowej skórki, jest problemem natury estetycznej. Choć kwestia ta nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, może być przyczyną kompleksów i niższej samooceny. Cellulit dotyczy głównie kobiet i to niezależnie od ich wieku lub sylwetki. Wiele pań próbuje różnych metod zwalczania pomarańczowej skórki. Jedną z nich jest właśnie masaż bańką chińską. Co to za technika? Na czym polega i czy jest skuteczna w walce z cellulitem?

Okiem Specjalisty

Kwas kojowy czyli tajna broń w walce z przebarwieniami skóry

20.06.2024

Kwas kojowy, czyli substancja będąca produktem ubocznym fermentacji grzybów Aspergillus, to ceny składnik kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Ma on szerokie zastosowanie zarówno w kosmetologii, jak i dermatologii ze względu na swoje właściwości depigmentacje. Poznaj bliżej kwas kojowy, będący tajną bronią w walce z przebarwieniami skóry.

Porozmawiaj z naszym konsultantem

+48 22 111 50 05 Porozmawiajmy